Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vyzivove doplnky

Príspevok v téme: Vyzivove doplnky
richard 41

Uz mesiace tu sledujem prispevky ohladom doplnkov. Z roznych prispevkov a hlavne od RNG som si povyberal co vsetko potrebujem, objednal, teraz mam vsetko doma a neviem co s tym. Myslim tym spravne davkovanie. S doplnkami by sa asi tiez nemalo prehanat a preto pred tym ako zacnem by som chcel fakt velmi pekne poprosit o radu ako ich co najspravnejsie uzivat. Mam problemy s travenim, uz roky, alergiu na mlieko, gluten, vajicka, ryzu, kukuricu, oriesky.... Najprv by som chcel organizmus precistit ale neviem ako. Objednal som si Triphala, oreganovy olej, vytazok z olivovych listov, gluten defense, lacto, D3, betain s pepsinom, probiotika a psyllium. Okrem toho lanovy olej ale ten tiez neviem ako mam uzivat kedze s tvarohom nesmiem. Ak smiem RNG alebo kto sa vyzna poprosit, poradte kedy ako ktory pripravok uzit. Velmi pekne dakujem!

aDam77

Svojou vlastnou vinou sa mi rapídne zhoršilo trávenie a tým aj celkové zdravie.Dostal som doporučenie na Envital enzymatický roztok.Pijem tretiu fľašu a cítim sa veľmi dobre.Prosím môžeš mi RNG posúdiť tento liek? Zloženie Envitalu:
voda – (obsahuje 1% účinných mikroorganizmov Aspergillus oryzae, Aspergillus mellus)
ryžové otruby,celozrnná (nelúpaná) ryža,plod čerstvej papáje (Carica papaya),morské riasy (Spirulina Alga, Riasa Kombu),zelený čaj(Folium Camelliae Sinensis),aloe vera gél.

10 ml roztoku Envitalu obsahuje:

amyláza 7500 DU ( dextrínové jednotky ) 75 mg
glukoamyláza 10 AGU ( amyloglukosidázové jednotky ) 22 mg
maldiastáza 250 DP ° ( stupne diastatického výkonu ) 3 mg
invertáza 250 SU ( letné jednotky ) 2 mg
celuláza 125 CJ ( celulózové jednotky ) 3 mg
proteáza 3. 15 SAPU ( spektrofotometrické jednotky kyslej proteázy ) 9,1 mg
proteáza 4.5 15 000 HUT ( hemoglobínové jednotky na tyrozínovej báze ) 0,30 mg
proteáza 6 6000 HUT 7 mg
Lipáza RO 437,5 FIP ( medz. Farmaceut. Federácia ) 9 mg
Papain ( aktivita 325.000FCCPU ) 8 mg www.lekarendoma.sk Ďakujem

richard 41

DAKUJEM!! Dam do seba teda vsetko a plus ten silymarin, snad mi nieco z toho pomoze. Este raz vdaka. Vsetko dobre!

RNG

Richard 41, ty sa bojis predavkovania len niekolkymi kapsulami a ja ich beriem vyse 40 denne a kazdu znich potrebujem na nieco a bez nich by som mal rpzne zdravotne problemy.
Triphala je vytazok z troch ovoci, ktory je trpky a podporuce crevnu floru.
Gluten defense je cistiaci enzym, dost nedokonaly na lepok. Lepku sa ale aj tak musis vyhybat, len tento enzym ti pomoze precistit telo od produktov lepku.
Lacto alebo Dairy enzmy su len na travenie mlieka alebo cistenie tela od mliecneho zamorenia. V davke, ako ich ma napr firma Enzymedica mozes aj pit mlieko a jest s mierou mliecne produkty.
Nase telesne enzymi su najma pepsin a pancreatin, coho ked telo vyraba malo, tak si ich treba doplnat zivocisnym pancreatinom, ktory sa velmi podoba na nas vlastny.

richard 41

RNG dakujem, nechcem ta uz otravovat ale stale v tom nemam jasno. Rano nalacno triphalu, ok. Ale potom mam aj ten gluten defense, ten ma taky isty ucinok? Znamena to ze mam uzit bud gluten def.alebo triphalu alebo oboje? A to lacto len spolu s mliecnym jedlom? Este som zabudol ze mam aj silymarin a to uz sa mi zda fakt ze budem cely den len uzivat...nemozem sa nejako predavkovat alebo "preenzymovat"?

richard 41

Ano s tym mam aj ja problem kedze neviem anglicky. Preto pozri najprv na swanson.sk, postovne maju od 60 eur zadarmo. Da sa aj postou aj kurierom.

RNG

Richard, ked si chces podporit travenie, tak beries veci(kyseliny a enzymi) s jedlom. Ked si chces precistit telo, beries enzymy na prazdny zaludok, alebo entericky pokryte akokolvek, kedze sa rozpustia az v crevach a nespotrebuju na jedlo, ale absorbuju povacsine do krvi na cistenie tela.
Doplnky sa daju az na velmni male vynimky kombinovat akokolvek.
Aj triphalu mozes brat kedykolvek.

Kolko si musis doplnat, to si musis urcit sam, podla velkosti jedla a podla tvojho osobneho schodku vo vyrobe kyselin a enzymov. Zacni s nizssimi davkami a telo ti povie, ci to staci alebo treba viac.
Vseobecne tych kyselinovych doplnkom moze byt ad jednej kapsule az po tri, vioac neber.
A enzymov od 2 gramov pancreatinu az po 6 gramov ekvivalent, co je 1 az 3 kapsule toho z pancreatinu z NOW Foods(oznaceny tiez 4 x 500 mg, tj 500 mg je koncentrat a je to ekvivalent 2 gramov pancreatinu) .

Peggy23

Richard 41, hej len ja som chcela vediet postup, lebo neviem po anglicky. A kam ti to prišlo na poštu, či kurierom a kolko si platil? Ďakujem

richard 41

RNG velmi pekne dakujem! Ja mam ale skutocne problem v tom uzivani, fakt trochu zmatok. Som uplny amater, nikdy som nic podobne neuzival. Triphalu si tu niekde odporucal na precistenie. Tak mam vziat rano na lacno triphalu a potom tie enzymy kedy? Gluten defense tusim tiez nalacno a lacto len vtedy ked chcem zjest nieco mliecne? Kolko tych enzymov treba, kedy ktory..som z toho magor. Este mam aj ten betain a probiotika a vravis ze aj pankreatin...tak neviem..ak budes taky dobry napis mi prosim polopatisticky cim rano ako zacnem a skoncim .. Vrela vdaka!!

RNG

Nuz v prvom rade, potravinove alergie sum z nedostatku roznych enzymov, ked rozne zlozky z jediel telo absorbuje ale nevie rozlozit a pouzit, takze sa hromadia a predstavuju zamorenie v tele, na co po case zacnu alergicke reakcie a rozne zapaly v tele.
Na mlieko maju dobre enzymy pod menom Lacto enzymes alebo Dairy, kvalitny je napr -odkaz odstránený-
Na lepok/gluten su ale poslabsie, takze aj ked ich beries na cistenie tela je dobre sa lepku co najviac vyhybat.
Kyseliny sa beru len s jedlom. Enzymy s jedlom pomozu to jedlo stravit, enzymy na prazdny zaludok alebo entericky pokryte cistia telo od roznych zamoreni.
Kolko coho potrebujes zavisi od zamorenia tela, od velkosti jediel a od schodku tela, tj na doplnenie toho, co telo nevyrobi v dostatku.
V prvom rade ti ale radim pouzivat pancreatin, vseobecnu zmes pancreatickych enzymov, kedze mas zrejme privela potravinovych alergii a to s kazdym vacsim jedlom ekvivalent 4 gramy pancreatinu, ako sa nachadza v dvoch kapsuliach napr vyrobku firmy NOW. A samozrejme s 1 az 2 kapsulami kyselin, lebo enzymy pracuju v zavislosti od kyslosti zaludka