Hormonálna nerovnováha - liečba

Príspevok v téme: Hormonálna nerovnováha - liečba
jurinka15

Ahojte,
už dlhé roky ma trápi mastná pleť, akné a extrémne sa mastiace vlasy, ktoré si musím umývať každý deň, aj keď viem, že by sa to nemalo, keďže pracujem v oblasti kde sa odo mňa vyžaduje 100% upravený vzhľad. Už som vyskúšala všetko, bohužial nič nezaberá. Už asi dva roky sa aj stravujem zdravo, živočíšne tuky, mliečne produkty a bielu múku jem iba v minimálnom množstve, jem veľa ovocia, chlorelu, zelený jačmen, a rôzne superpotraviny. Bohužial výsledok žiadny. Čo sa týka kožnej lekárky, tá mi dávala len samé mastičky ktoré neliečili príčinu ale iba dôsledku a koniec koncov mi nič z toho nepomohlo, takže takúto chémiu už odmietam používať. Vraj to mám z hormonálnej nerovnováhy a jediné čo sa dá robiť je nasadiť antikoncepciu. To je však pre mňa tá posledná možnosť, pretože má aj mnohé vedľajšie účinky.. Chcela by som sa preto opýtať, či máte niekto s podobným problémom skúsenosti a ak áno, čo vám pomohlo/nepomohlo? Existuje aj iná možnosť ako brať HAK? Budem Vám vďačná za každú radu, pretože už som z toho zúfala :)