vysetrenie pecene a obliciek

Príspevok v téme: vysetrenie pecene a obliciek
pecen456

Ahojte,

prosim viete mi povedat ake vysetrenia by som mal podstupit ked chcem zistit stav pecene a obliciek? co mam ziadat od obvodnej? atd... pretoze si myslim že vysetrenie z krvi a odovzdanie mocu nie je moc kompletne vysetrenie.
pripdane ak mi aj odoberie krv, tak na co sa zamerat, lebo tie skusamia mozu byt rovnake atd.
dakujem za rady

ni-ka

A preco chces vysetrit konkretne tieto dva organy?
Inak ani sono nie je smerodatne,ja ho mam ok a napriek tomu mam znizenu funkciu obliciek...
a na nefrologii ti urobia max. rozbor 24 hod.mocu a krvny obraz vratane mineralov,kreatininu,kys.mocovej-v podstate to iste co aj obvodny...
takze ak ti nic nezistia,co dalej? Gamma vysetrenie? Alebo pre istotu biopsia?
A mimochodom,ako samoplatca si mozes max.zaplatit vysetrenie a sono...a tie obvykle neodhalia nic...a tie dalsie ,presne vysetrenia musia byt nejak indikovane...

philips

Zaujímal by ma dôvod. Biopsiu snáď nechceš, či?

Krv je postačujúce vyšetrenie ak nemáš žiadny problém...

kikarika1

pecen

žiadaj USG vyšetrenie brucha, ak má obvodná nejaký problém, tak si jednoducho vyhľadaj lekára vo svojom okolí, ktorý vykonáva USG vyšetrenie a objednaj sa - nepotrebuješ odporúčanie od obvodnej

joga

Sono alebo ultrazvuk odhali viac, krv niekedy nemusi ukazat problem, kedze pecen ma svoju kapacitu a nemusis mat zvysene hodnoty alt, atd...

llek

Co nie je v poriadku? Vies ty sam akeho vysetrenia sa dozadujes a hlavne vies aj preco? Z laboratornych vysetreni sa da zistit ci s oblicky a pecen v poriadku, takze nie je mi fakt jasne ake vysetrenia mas na mysli

pecen456

zabudol som napisat, že obvodna pri mojom naliehani na kompletne vysetrenie zobrala len krv a moc a tym to haslo...samozrejme vysledky boli "v poriadku" takže nič dalsie sa nepodstupovalo, lenze nieco v poriadku nie je a nechcem sa nechať stale odbíjať doktormi