Gynekomastia

Príspevok v téme: Gynekomastia
tajny

zdravím
ako začať? mám po 30. Od puberty mám gynekomastiu dokonca na jednom prsníku čiastočne odstránenú. Áno čiastočne, proste operacia sa podarila... V mladosti som prekonal infekčnú žltačku. Je to jeden z možných dôvodov. Môže byť dôvod nedostatok , alebo neovnováha hormonálného systému? Neviem, ale niečo mi hovorí že je to tými hormónmi. Dokonca v prsníkoch pozorujem stály pohyb - síce nie moc výrazný ale predsa. Tieto zmeny niekedy súvisia aj s mierným pálením v danej oblasti. Môže mi niekto priblížiť príčiny!!!!! a možné liečenie. Mám taky dojem,že ani v posteli to nie je ono, ale ako to poznať keď gynekomastiu som mal skôr ako prvý sex?

Súvisiaci obsah

dexter

ved jasne ze sa toho chcem zbavt kazdy den ked sa pozrem do zrkadla tak mam hned depku len nechcem aby to bolo este horsie

scooty

lrtcg : mne mizla pomaly, ale isto, ale ked ju mas taku istu ako na zaciatku, tak to asi nebude dobre

dexter : tak to uz musis vediet ty, ja som siel, lebo som sa toho chcel zbavit...

dexter

Ahoj mam dva tyzdne do operacie a strasne sa toho bojim pretoze tu pisete ze este po troch mesiacoch to mate stale ako predtym a mate to hrozne opuchnute ja mam ist na vyberanie zliaz do martinskej statnej nemocnice hrudnik mam pekne vypracovany pretoze cvycim rok a pol fakt poctivo 4 krat do tyzdna a nic neberiem ale mam tam tie zlazy ktore mi vadia a mam s toho hrozne depky chirurg mi povedal ze mesiac nebudem most cvicit a ze budem nosit tu vestu idu mi to robit v celkovej anesteze.Co si o tom myslite??? mam tu operaciu vazne odvolat a mat depresie ci to mam risknut ???

niktos

Tak ja som mal liposukciu v lete a v pondelok to bude 6 tyzdnov od operacie - nemusim uz nosit kompresne vesty (ano, mam 2 :D aj kvoli bruchu). Iba s jednou vestou to je aj pri 40 az 45 stupnoch v autobuse OK, ale 2 su uz vela. Takze nie je to take strasne :)

peeticek

Ahojte,

tak som tu dlho nebol a pozeram ze Scooty ziari jak 5koruna a uziva si naplno leta co ma nesmerne tesi
- bodla by zas foto nejaka, jak to vypada tak dlho po operacii.

K tym neuspesnym zakrokom - vselico sa stava, ale myslim ze sa casom vela veci spravi, aj ked urcite to nikoho nepotesi ze to chce opat dalsi cas na fix.

Ja som operaciu prelozil na jesen, kvoli letu - ako je to des, opat dalsie leto, depky, stres a panika. Ale nosit v tomto mega horku este vestu a pod..nedalo by sa mi to sklbit s robotou a pod. Pockam tak na koniec septembra a pojdem do toho.

@min - kde si bol, co ta to vyslo, ako to prebiehalo a ak sa ti da, upni foto..

drzte sa!
p.

min

Zdravim takze ja som po gynekomastii asi mesiac opuchy uz niesu len tam mam stale nieco take stvrdnute, no este cakam kedze povedali ze treba pockat. Chcel som sa len spytat ci aj vo vasich pripadoch ste museli este cvicit aby tie tvary boli ozaj muzske... a ked tak ake cviky dik

majo2

Juless, mohol by si sa aj odfotit ako to po tej operacii vyzera? ...to by ma zaujimalo asi najviac, ci to vyzera ako keby si gino nikdy nemal alebo trocha inak.
cital som o liposukcii ultrazvukom, co si o tom myslite? -lebo zevraj moje gino je sposobene tukom

Juless

Caute. Mam 12 dni po operacii ktora sa uskutocnila v ULK(ustav lekarskej kozmetiky)v BA. Operaia aj s kompresnou vestou stala dokopy 920€. Operoval ma pan primar Dusan Guba a som s jeho pristupom a samozrejme so zakrokom uplne spokojny. okrem vyberania zliaz mi spravil aj lipsukciu a vsetko v lokalnej nestezie a da sa to prezit uplne v pohode:) este v ten den som isiel domov. vsetko bolo fasa, opuch minimalny, bolesti tiez, brucho samozrejme vacsie :) ale po 7 dni mi jedna strana dost zmodrala akoby velka modrina. asi to bolo tym ze som utelak v dazdi do roboty aby sa mi to nenamocilo, lebo bol uplny lejak. teraz mi uz modrina mizne ale aj tak ribim radsej opatrnejsie pohyby a to tak ze lakte moc nedviham. aj tak v tej kompresnej veste sa moc nehybem aby som sa hned nespotil, ale da sa v tej veste existovat aj v lete. Mohol by som asi doporucit hned po operacii fajcit vela travy, kedy sa svali uvolnuju, rany sa lepsie hoja a bolest sa zmensuje. Lekar mi kazal nicim nenatierat ranu, ani neumyvat vodou, ze az po 15-20 dnoch kedy jazva dozrieva sa moze zacat mastit (asi contractubexom). Zajtra idem na druhu kontrolu tak som zvedavy ze co ako. Momentalne sa mi zda ze opuch uplne zmizol, bolesti su take ze sem tam to zaboli ale iba na chvilku, treba sa asi fakt setrit aspon tie 2 mesiace..