Tehotná

Príspevok v téme: Tehotná
indy223

Dobrý deň,potrebovala by som radu.mám 16, som tehotná a netušim ako to povedať rodičom.Aj ked som nemala nechraneny sex, chápem že zodovednosť za svoje činy musím niesť avšak s rodičmi nemam absolutne žiadny vztah, sme si ako cudzi, vôbec sa nerozpravame a nikdy sme sa ani nerozpravali napriek tomu že spolu byvame.prosim pomôžte

MultiLevel

Anjelik, mna velmi zaujima, kedy vstupuje "bytost" do tela :) Ze kedy to uz prestava byt zluk buniek a stava sa to clovekom. Fakt ma to zaujima, dakujem :)

anjelik *

Rakovinový nádor žije a rastie, pokiaľ žije človek. Alebo si už niekde na patológii videla rastúci nádor na mŕtvole? :o) To je to spoločné medzi budúcim dieťaťom a rakovinou. Ten *život*, ktorý do tela vstupuje, ale až do plne vyvinutého, s vyvinutým mozgom. Pokiaľ sa tak stane, život zabezpečuje matka. Svojou vlastnou elektrinou. Preto aj vzniká v budúcnosti taký úzky vzťah medzi matkou a dieťaťom, pretože v tele dieťaťa je prítomná ona sama.
To všetko, čo si popísala, je potenciál budúceho tela a vývoj tela, ale pokiaľ do neho bytosť nevstúpi, tak sa pri pôrode narodí mŕtve dieťa. Čo sa tiež občas stáva.

mifor

Tak na tomto som sa fakt pobavila. Vraj rakovinový nádor je rovnako živý ako embryo. Veď nádor je tvoje vlastné tkanivo zvrhnutých buniek z ktorých sa nikdy nemôže vyvinúť človek, tak ako napríklad tvoja vlastná kosť, koža či iné orgány, na rozdiel od embrya, ktoré má vlastnú genetickú informáciu a na rozdiel od nádoru mu okolo štvrtého týždňa začína biť srdce. Už zygota predstavuje jedinečnú prvú verziu úplného genetického plánu nového jedinca. Do 3 týždňov sa mozog rozdelí na 3 hlavné časti ktoré sa nazývajú predný mozog, stredný mozog a zadný mozog. Vývin dýchacieho a tráviaceho systému je v plnom prúde. Pri objavení prvých krvných buniek v žĺtkovom vaku sa v celom embryu vytvoria krvné cievy, a vzniká trubicovité srdce. Takmer okamžite po jeho vzniku sa rýchlo rastúce srdce samo v sebe preloží a začínajú sa vyvíjať jednotlivé komory. Srdce začína biť v 3 týždňoch a 1 dni po oplodnení! Obehová sústava je prvým systémom tela, alebo skupinou príbuzných orgánov, ktoré dosiahnu stav funkčnosti. Medzi 3 až 4 týždňami sa objavuje náznak tela a je možné ľahko identifikovať mozog, miechu a srdce embrya popri žĺtkovom vaku. Rýchly rast spôsobí poskladanie pomerne plochého embrya. Tento proces zapracuje časť žĺtkového vaku do výstelky tráviaceho systému a vytvorí hrudnú a brušnú dutinu vyvíjajúceho sa človeka. Viac toho je v jednom veľmi peknom dokumente Biológia prenatálneho vývinu. www.ehd.org

anjelik *

Goverment, veľmi zjednodušene by som ti to priblížila asi takto. Aby sa čokoľvek uskutočnilo, čokoľvek, musí byť prítomná určitá sila. A tak je to aj pri *vstúpení* života, bytosti, do tela. A tou silou je sila príťažlivá, dostredivá a v ľudskom tele je ju schopný vytvárať iba jediný orgán a tým je mozog. Preto iba vďaka elektrickej aktivite mozgu je možné *spojenie* bytosti s telom. Tak ako sa ty každé ráno prebúdzaš v hlave, tak isto sa aj *život* prebudí rovnako. Aby si to pochopila, musela by si samozrejme pripustiť, že nie si telo. V opačnom prípade mi neporozumieš. :o)

Žužova

Anjelik,skvelo napísané,skvelo vysvetlené ... konečne niekto kto má trošku nadhlad a nevidi len bielu a čiernu.ako tu bolo už par krát spomenuté:)

anjelik *

No asi si si nevšimla, ale ja nikoho nepresviedčam. Len ponúkam aj iný pohľad. Nielen ten, ktorý je tu bežne ponúkaný o krásnych ružových bábätkách. ;o)

government

anjelik*, nemáš žiaden argument, aby si kohokoľvek predvedčila, kedy vstupuje do tohoto "zhluku" buniek bytosť.
Nemáš poňatia.
Porovnávaš dieťa s nádorom - to hovorí za všetko.

anjelik *

Nie, nežije to. Je to iba zárodok tela a rastie a vyvíja sa vďaka telu matky. Až vstupom *bytosti * do tela sa to dá nazvať dieťa. Dovtedy je to len vyvíjajúce sa telo. V období potratu je to zhluk buniek. Apropo, aj rakovinový nádor je rovnako živý, keďže rastie a vyvíja sa. Aj ten by si ľutovala, keby ti vyrezali? Prv ako sa začnete pohoršovať, že ako to môžem zrovnávať..tak sa zamyslite, pretože sa jedná rovnako len a len o bunky. A v druhom prípade to nenazvete vraždou, ale liečením. :o) Nie tie ženy, čo idú na potrat sú zlé, zlé je chápanie v spoločnosti, ktoré z nich robí vrahyne a menejcenné bytosti. To vy ste zodpovední za príspevky ako tu napísala tá nepríčetná chuderka. A vy si dovolíte nazvať sa zástancami života. Oni nie sú živé? Že si podľa vás nezaslúžia žiť podľa vlastných rozhodnutí, lebo veď *morálka*. Tak sa na to poďme *vygrcať*, milá Slobodná. :o)

veľmi smutné

dieťatko má už v momente počatia úplne dokončený stavebný plán - všetky informácie, aké bude, ak bude mať to šťastie a matka ho donosí, v momente oplodnenia sú už v jeho génoch zapísané všetky údaje o tom, ako bude vyzerať, ako sa bude usmievať, aký bude mať zvuk hlasu, či bude mať hudobný sluch, aké bude mať talenty, atď . Jediné, čo potrebuje, je čas. Nie je to úžasne vymyslené, že ten čas a priestor by mu mala dať matka, jemu najbližšia osôbka? Prečo sa zlo vkráda aj do toho najkrajšieho, čo môže byť medzi ženou a dieťaťom a poštváva matku proti jej potomkovi? Zvieratá v prírode si svoje mladé chránia a bijú sa s predátorom, len aby ich zachránili. Najväčším nepriateľom detí sa tak zdá stávajú jeho vlastní rodičia. Kto ich ochráni pred nimi?

Všetkým, čo sú proti moralistom: uvedomujete si, že by sme prosili o váš život aj vašu vlastnú matku, keby tu o vás písala, že vás chce potratiť? Aj vtedy by ste sa na nás hnevali?