3 rok sama na Silvestra

Príspevok v téme: 3 rok sama na Silvestra
lonelyheart

Chytá ma depka že aj tento rok budem zase sama na silvestra, max. doma s rodičmi lebo všetky kamarátky ho trávia s frajermi niekde na chatách a ja priatela nemám a žiadne partie sa už nekonajú u nás, som na dedine a je mi z toho strašne blbo, cítim sa sama ešte viac ako po celý rok. Je tu niekto taký?...ešte ten hrozný pocit že nový rok zacínať zase sama...

kikarika1

počujte, mali by sme založiť FB skupinu ľudí, ktorí prežívajú silvestra bez priateľov, bez partnerov, prípadne domasedením s rodinou - možno by sme sa vzájomne všetci spoznali a naplánovali spoločnú reálnu silvestrovskú akciu - aspoň na niečo by bol FB prospešný :)))

jasam

Ja som tiež vždy sám na Silvestra, ale čo by som mal robiť, ožrať sa niekde do nemoty? Tak to mi fakt nechýba :))

kikarika1

Lonely

ahoj aj ja žijem na dedine a neuveríš, ale za celý život som bola vonku na silvestra len párkrát....keď som mala prvého priateľa ako 21-ročná, tak som sa tešila, že konečne prežijem silvestra s mužom, ktorého nadovšetko milujem a on ma deň pred silvestrom odkopol....dnes mám 34 rokov a každý jeden môj silvester prežívam sedením doma s maminou....toľko k mojim super silvestrom

neviem koľko máš rokov, ale úprimne ti prajem, aby si si čo najskôr našla priateľa a prežívala s ním šťastne všetky dni po dlhé roky a samozrejme aj silvester - samota je veľmi zlá a psychicky ničí človeka, ja som sa však už za dlhé roky naučila, že si musím nájsť vo svojom živote nejaký cieľ, niečo za čím si idem, niečo čomu sa venujem - a takto aspoň toľko nemyslím na samotu

odfuera

Ja mám tiež 20 a nemám priateľa a ani ma to netrápi a tiež som nikdy nezažila Silvester na chate a tak vždy to bolo s rodinou doma v obývačke. Nezaoberaj sa toľko tým. Veď je len október a ty už riešiš Silvester. Nauč sa žiť v okamihu a nemysli na to čo bude. Načo to riešiť načo si znepríjemňovať tie malé pekné chvíle počas zimných mesiacov. Prídeš o niečo? Myslím že nie. Ľudia sa vždy na tých silvestrovských oslavách nacingajú a čo majú z toho keď si aj tak nič nepamätajú. A predsa len je to len ďalší nový rok ktorý nám pripomenie, že čas ide príliš rýchlo a kráti sa aj ten náš.

Sima77

Ahoj, tak vidím, že máme úplne rovnaký problém.:) Tiež všetky moje kamarátky trávia Silvestra s frajermi a ja s najväčšou pravdepodobnosťou skončím s rodičmi v obývačke.:D Mám 20 rokov, takže ma to aj celkom trápi, vedela by som si ten večer predstaviť inak. Ak by si chcela, napíš mi na mail: simii7@centrum.sk a môžme si dať nejaké rady o prežití silvestrovskej noci s rodičmi, keďže som už na danú problematiku celkom slušný expert :D

Maoam

lonelyheart: na chate som nikdy nebola na Silvestra, vobec mi to nechybalo, poznam vela ludi, ktori to tak robili alebo este robia, ale ... vsetko ma svoje za a proti

vies, co sa rodicov tyka, cim starsia budes, tym viac si budes uvedomovat, ako cas bezi a ze jedneho dna tu uz nebudu

aj ked nie su vztahy vzdy dobre, aj ked mali mnohi tazke detstvo, kadeco si prezili, kazdeho to dobehne a ked vidis, ako rodicia starnu, tak si vdacna za kazdu chvilu, ktoru s nimi este mozes stravit, najmä ak je jeden z nich vazne chory a pod.

dnes su tu, zajtra uz nemusia, skus sa zamerat na to, co MAS a tesit sa z toho

Maoam

Silvester nemam velmi v oblube, skor sviatky pred tym, Mikulas (nesmejte sa, viem, mam 34 rokov, ale aj tak som na Mikulasa stale vysadena :D), ta predvianocna atmosfera a potom samotne Vianoce, ktore nechapm konzumne, ale primarne kvoli atmosfere, vzduchu vonku, vyzdobe v meste, par pokojnejsich dni

Silvester - nikdy som nebola party-typ, skor pohodak, takze mi vobec nevadi, ked Silvestra stravim kludne

zazila som uz aj Silvestra s viacerymi osobami, dokonca aj spolu s oslavou a bolo to pre mna vycerpavajuce, ale to je dane mojou introverziou

uprednostnujem pokojneho Silvestra straveneho s niekym, s kym sa citim fajn a k tomu dobre jedlo, pripit si a stravit pekny vecer a samozrejme ohnostroj

Slobodna

Silvester vnímam ako každý normálny deň. Rovnako aj vianočné sviatky. Teším sa, že mám viac času, tráviť ho s blízkymi a venovať sa svojim záľubám.
Nikde nie je napísané, hoci to tak robí väčšina, že Silvester musíš tráviť zábavou vo veľkej spoločnosti.
Čím som staršia, tým ho radšej trávim v pohode a pokoji.
Keď som však bola v tvojom veku, trávila som ho presne tak ako opisuješ.
Nevidím dôvod prečo z toho mať depku. Teraz je situácia taká, že partnera nemáš. Nie sú žiadne hranice, len tie, ktoré si vytvárame sami.

Fleur-de-lis

no máme tu situáciu, a je to tvoj výber/zodpovednosť ako sa k tomu postavíš.
Máš možnosť "nariekať", byť smutná, depresívna, sťažovať sa...
Alebo sa k tomu postaviť zodpovedne a múdro a skúmať, čo je v tvojej moci, aby si sa cítila lepšie.
Napríklad:
-byť vďačná za rodičov a že s nimi môžeš byť. Že máš aspoň toho niekoho, kto ti je blízky. Že nie si úplne sama.
-Nájsť si činnosť, ktorá ti robí radosť a venovať sa jej v ten deň - dobrá kniha, pečenie, pekný film, hry, hudba, ... Spraviť si plán...
-porozmýšľaj či nie je nikto, koho by si k vám ešte mohla zavolať (sesternice, bratranci, susedia...)
-naučiť sa vnímať a vážiť si to dobré čo teraz máš (ver mi, keby sa niečo stalo a nebodaj by si prišla o rodičov a dom, myslím, že za možnosť byť doma na silvestra s rodičmi by si zrazu dala všetko...)
-myslieť na to, že príležitostí stráviť silvestra inak ešte bude dosť. Ale sa o to treba aj pričiniť, nie len čakať čo sa ako vyvinie...

Človek si je vo veľkej miere zodpovedný za svoje šťastie. Ty si vyberáš postoj, ktorý ku problému zaujmeš. Štastní a spokojní nie sú tí, čo majú vždy/väčšinou všetko podľa svojich predstáv, ale tí, čo sa vedia k situácii správne postaviť.

Vďačnosť je jedna z najlepších vlastností a určite vedie k šťastnému životu :)