Mám mindráky z prehnaného ochlpenia, vyhýbam sa sexu, ako sa ho zbaviť?

Príspevok v téme: Mám mindráky z prehnaného ochlpenia, vyhýbam sa sexu, ako sa ho zbaviť?
denisaMall

Mám taký delikátny problém. Som dosť chlpatá. Mám bledú pleť, stredne hnedé vlasy a veľa chlpkov... Tmavé chlpky na stehách zo zadu, pod bruškom ich mam veľmi veľa okolo pupku, trošku aj na krku, a aj nad zadkom, celkovo dole, apod. Myslíte že mám isť ku gynekologovy? ze to je hormonálne lebo na tvári nemam také tmavé chlpky ani nemám nejaké problémy ale neviem co s tým mám robiť lebo na laserové zákroky nemam peniaze.. a ked to oholím tak sa mi spravia vyrážky skoro všade, podráždená pleť. A deliláciou to riesim teraz lenze to nie je praktické pretože clovek musí cakat pár dní kym to dorastie do urcitej dlzky a za tie dni som v strese z tých chlpkov. Mam z toho komplex okrem iných vecí ktoré ma trápia, hanbím sa s mužom spať , nikdy by som sa takáto nemohla pred ním vyzliect, mám 20r. Som už zufala lebo toho je len viac.

Fleur-de-lis

tak ja ostávam pri názore, že sa to stravou dá do veľkej miery upraviť, aj keď nejde o okamžité výsledky, najmä čo sa ochlpenia týka.
Ale verím, že strava má nemalý vplyv na hormóny, najmä u citlivejších jedincov.
Aj čo sa citlivosti na androgény týka.
Nedala by som ruku do ohňa za to, že to na 100% vyrieši problém, ale ja som človek, čo najprv skúša prírodné riešenia, a až tak lieky ak to nezaberie...

A presne ako Slobodna písala, pri syndróme polycyst. vaječníkov sú nemalé úspechy po úprave stravy.

Ja nepotrebujem nikoho presvedčiť. Ale jednoducho ak sú výskumy, ktoré to potvrdzujú a ak sú ľudia, ktorým pomohla správna úprava stravy, tak to ja považujem za jednu z reálnych možností.

odpovedam

strava nereguluje vylucovanie zliaz. iba ak ide o extremne prehnany prijem alebo extremny nedostatok tukov, tak to moze mat vplyv na hormonalnu sustavu, ale vacsiny ludi sa toto netyka. strava moze byt podporou v niektorych pripadoch, ale nie je to liecba. odstranovanie chlpkov je len odstranovanie dosledku, aj ked chapem, ze ide o velmi neprijemnu vec. radsej zajdi na endokrinologiu, tam ti vysetrenia lepsie povedia, ci mas zvysene androgeny. pretoze viac chlpkov neznamena hned vela androgenov, moze ist len o citlivost na ne. cize v tomto pripade by ti zmena stravy nijako nepomohla. hlavne jedz dobre tuky, z nich sa hormony syntetizuju a zajdi za lekarom...

Slobodna

Opäť musím súhlasiť s Fleur-de-lis - zvýšený nárast ochlpenia môže súvisieť s hormónmi. Môže sa jednať napr. o syndróm polycystických vaječníkov, kde sa to dá upraviť stravou - pozri si niečo o inzulíne v súvislosti so stravou.

Fleur-de-lis

galapagos, prečítaj si ešte raz môj príspevok a budeš vedieť odpoveď. To nie sú veci z mojej hlavy, takže ja to asi ťažko preháňam :)
Samozrejme, že sú aj povrchové spôsoby ako sa zbaviť chlpov, to napísali už ostatní...

Shayleen

Ako som už ja nižšie písala kúp si ten IPL strojček na odstránenie chĺpkov od značky Braun. Ja ju tiež používam a som s ňou spokojná