Fénovať alebo žehliť?

kilimandzaro

čítala som už o prírodných zábaloch ale doteraz som sa bála si niečo nanieeť také na vlasy. Aké prírodné zábaly používaš? asi by som to skúsila ked s tym mas už nejake skusenosti

ladyblack

Ja som presla na prirodne zabaly, aby sa mi vlasy zregenerovali, tiez som ich kedysi zehlila, fenovala, ale teraz uz nerobim nic z toho, vlasy sa davaju dokopy, nepadaju a su krajsie. Do toho raz za cas ich dam podstrihnut a za chvilu planujem prejst na umyvanie jedlou sojou a jablcnym octom a casom iba vodou. Ziadne drogeriove pripravky na ne uz nedam lebo iba kvoli tomu sa vlasy nicia, ked tak iba 100% prirodne produkty.

ladyblack

A su take hrozne aj ked ich zmyjes, nechas volne uschnut bez toho aby si ich potom rozcesavala? Lebo ja to tak robim a fungujem aj bez zehlenia aj fenovania, vlasy su pekne aj bez toho. A keby ich potom rozcesenem tak vyzeraju uz hrozne ako droty :D

Ale inak urcite viac skodi zehlenie, najme ak zehlis kazdy den. Ak fenovat tak odporucam chladnym vzduchom a aspon vo vzdialenosti 20 cm. Len predpokladam ze ich pocas fenovania aj ceses aby boli rovnejsie, to sa tiez neodporuca, lebo ti vypada kopa vlasov, najme ked su este mokre.

karolinka122

urcite nici vlasy oboje, najma zehlenie. ja si zehlim kazde rano vlasy, lebo ich mam nepekne stocene a ulezane. pouzivam balzamy, kazde 3 mesiace si dam podstrihnut konceky a vobec nemam pocit, zeby som ich mala znicene...

Daduska13213

ahoj, z vlastnej skúsenosti ti môžem povedať, že fénovanie neničí tak vlasy ako žehlenie ... najmä čo sa týka končekov. ja som si predtým žehlila vlasy asi 2 krát do týždňa a musela som si dať ostrihať asi 20 cm z vlasov čo som ich mala po celej dĺžke polámané a suché... odvtedy si len fénujem každé druhé ráno (keďže mám ofinku a tá je škaredá keď nie je umytá) a ku kaderníčke chodím raz za pol roka sa ostrihať a vždy mi odstrihne len dva tri cm kde mám zničené končeky =)

Noelani

Pri žehlení ja som si niekedy dosť často zvykla žehliť až mi tue končeky boli pokazené. Teraz používam spray pred žehlenim a fenovanim a strih am si aj končeky

zuzi74

Rozhodne zehlenie, je tam vysoka teplota a neverim, ze ked si dam akykolvek ochranny prostriedok na vlasy pred zehlenim, ze budu stale krasne a leskle. Pri fenovani treba striedat teply so studenym vzduchom, ale opat tu plati, cim menej casto fenujes, tym menej vysusis vlas. Pozor hlavne pri jemnych vlasoch.