Stava sa z neho namysleny snob

Príspevok v téme: Stava sa z neho namysleny snob
neista som

Priatel sa vratil po pol roku z Irska. No po navrate je ako vymeneny. Zmenil sa v spravani, je velmi sebavedomy a doslova namysleny. Pohrda vsetkym v meste a stale porovnava s mestom kde za ten polrok zil. Vsetko je tu na svk biedne, mizerne, nemoderne a zaostale. On sam sa zacal obliekat tak ako sa dovtedy neobliekal. Predtym nedbal velmi na vyzor a teraz chodi zrazu do kadernictva, nakupuje satstvo lebo ako vravi musi byt cool nie ako slovenski dedinski gacovia, chodi len do vyberanych restik a kaviarni lebo on sa chce najest na urovni. Pohrdat zacal aj mnou. Vraj niesom velmi na urovni, nemam sa bavit s tou a tou, co to mam za blbe kamosky, mam si najst novu pracu a nie taku podradnu, pracujem ako predavacka v textile ale ja som rada, ze v dnesnej dobe vobec pracu mam a niezeby som este frflala ako on. Keca mi do toho ako sa mam obliekat co predtym nerobil a bolo mu to v podstate jedno. Este aj do ucesu mi zacal kecat. Ja ho nespoznavam. Meni sa v snoba a lezie mi na nervy z toho aky mudry a sikovny je zrazu, ze vsetko vie len on najlepsie, len on to dokaze, len o vie ako co treba spravit, len on on on ....
Tam pritom robil len na sklade a potom kdesi v pristave s rybami a neskor v jednej restauracii. Boli tam viaceri a spolu s nim este dvaja z naseho mesta. Aj na nich vidim, ze sa zmenili povahou a spravanim. Vsetci su taki snobski odrazu az sa s nimi neda vydrzat. Len sa hadame. Chcela som s nim ist na jedne trhy ktore sa u nas v meste konali pred par tyzdnami tak mi povedal ze to tu u nas niesu ziadne fest trhy ale brakovina. Potom som chcela ist s nim na kolotoce s mojou neterkou a sestrou a on ze take kolotoce ake su na svk su naprd ze to som este nevidela kolotoce v prateri. Lebo medzitym uz bol s kamosmi aj tam. On stale len tie fest restiky, kaviarne, len butiky s oblecenim a kozmetikou. Bavi sa len s ludmi na urovni ako to on nazyva. Prestavame si spolu rozumiet a viac sa vieme nezhodnut v nazoroch ako zhodnut. Mna to uz nebavi a neviem co bude dalej. Co mi radite, ma to s nim este nejaku buducnost. V decembri ma ist opat do Irska, ze vianoce na svk nestoja za nic ani silvester. Ze Dublin je super pocas vianoc vyzdobeny a silvester je tam fasa. Uplne zacal pohrdat svojou rodnou zemou a vsetkym co s tym suvisi. Najradsej by som mu jednu vylepila a vykricala mu vsetko do tvare co si o nom myslim. Ma 31 rokov. Sme len priatelia aj ked neviem ako este dlho :(
Dakujem ak ste to docitali dokonca. Rada si precitam vase nazory, dakujem.

miki24

ono zrejme nikde to nie je jednoduché a možno, že to čo počúval on tam... tak praktizuje tu, lebo je zrejme veľmi veľmi slabučký a musel tam držať hubu a krok. pochybujem, že to suvisí s tým, že sa hrá na veľkého panka. osobne v zahraničí som nepracoval nikdy ani sa veľmi nechystám, lebo tam musí byť čistá ryža. mal som jedného kamaráta v Nemecku 4 mesiace, ktorý tam pracoval a niekedy počul "Slovakische Scheisse" každých 15-20 minút a to tam sa inak pracuje cca.12 hodín, s 5 voľnými dňami za 4 mesiace.

stryco

vacsina z toho co robi je relativne v pohode. skusil iny svet a tak porovnava a vidi, ze niekde inde veci mozu fungovat lepsie. ale to pohrdanie ludmi a nadradovanie sa je uz moc. pride mi ako robos, ktory nikdy nemal poriadne peniaze a zrazu ich ma, tak sa mu zatocila hlava a celkom to nezvlada.

5.5 elsa

no rozísť sa s ním je to robotnícka trieda a bude machrovať ako keby bol manažér medzi milionármi :D :D vyvyšovať sa a snívať že je pán dôležitý keď sa vráti po pol roku s peniazmi :D ani tí milionári sa tak nevyvyšujú lebo majú a sú úspešní nepotrebujú si niečo dokazovať toto robia veľmi zakomplexovaní ľudia to je všetko:)

cement

malomestiak raz pojde do sveta a uz sa hraje na bohéma a svetaskuseneh :D
daj mu kosom, toto mudry chlap nerobi on je len dzececko ktore zabudlo odkial vyslo na svet.

hehe1

nechcem byt uzkostlivy na slovicka, ale pod pojmom snob si predstavime cloveka vo vysokom postaveni, nie nejaky podradny robos v krajine, kde ho maju za nulu... potom pride domov a hra sa na kapa :D to je vazne smiesne... a potom pride domov a vsetko to minie v drahych restauraciach :D no chalanko ma v hlave nakadene ...

0vecka

neviem ktory snob by siel do pratru na kolotoce... podla mna je to jednoducho debil..akoze je jasne ze vo vecsom meste su lepsie moznosti ale takto ukazovat ze je akoze nieco viac lebo pol roka robil robosa v dubline je fakt na hlavu... nehovorim kebyze robil nejakeho generalneho riaditela ale toto je fakt smiesne :)

Ondrej_333

Slobodná, to je debata na dlho. To ,že je svet v kríze je dôsledok toho, že bohatí sú neúmerne bohatí v pomere k ich užitočnosti a tí ostatní užitoční chudobnejú viac a viac.
Pomer sa vypočítať nedá. Je to len na ochote bohatých deliť sa s ostatnými. Tá sa stratila v 70 rokoch. Dnes vidíme dôsledky ...

Či je na tom lepšie, ako drvivá väčšina Slovenska? Píše, že robí podradnú robotu, potom ani plat nebude na Írske pomery nič moc. Teda ani si tam pravdepodobne nič moc nemôže dovoliť. Je preto pravdepodobné, že tam šetrí a domov chodí robiť frajera. Ale OK. Ak doma nenašiel prácu, lepšie ako byť na podpore ...
No neviem, či práve po tomto drvivá väčšina Slovenska túži.

5.5 elsa

slobodna nikdy nebude milionár ten vytiahne z banky kúpi vilu vytiahne z banky na luxusné auto mne je to v podstate jedno koľko si ten človek zarobí ale nemusí urážať tú priateľku potom nech si nájde rovnocennú