Nebavi ma žiť...

Príspevok v téme: Nebavi ma žiť...
bez_duse

Ahojte,

asi ma tu veľa ľudí skritizuje, ale aj tak to skúsim..predsa len negatívne odpovede môžem odignorovať a za každú podporu či dobrú radu budem vďačná.
Takže môj problém je, že už niekoľko rokov ma nebaví žiť, stále si hovorím, že sa to zmení, že niečo vymyslím, že sa niečo stane, ale nič, je to len čoraz horšie...
Som zdravá, mám kde bývať, mám čo jesť...mám vlastne toto všetko, ale nemám nič :( a uvedomujem si, že za všetko si vlastne môžem sama, no neviem to nijak zmeniť ani sa nijako postaviť na nohy, pretože moje myslenie je už na bode mrazu a totálne zlenivelo...a môžem si povedať čokoľvek, odpoviem si, že na čo keď aj tak ma to nebaví...
No takže čím môže byť ovplyvnená moja nechuť žiť: v prvom rade je to určite nezamestnanosť, ďalej vo vzťahu tiež nie som šťastná, mám len jednu kamarátku, žiadnych iných priateľov, ak bola aj príležitosť, nemala som chuť, radšej sa ľuďom vyhýbam, nemám žiadne záujmy, nič čo by ma bavilo...chcem sa zamestnať, ale nič neviem, školu mám, ale tá bola len z donútenia, takže je to len papieri, jazyk som mala niekoľko rokov, ale všetko som zabudla...a jazyky všade potrebujú...ale ja už nemám silu sa niekam prihlásiť, zase sa začať učiť...celé dni by som prespala, môžem spať 4,6, 8 alebo aj desať hodín, no som stále unavená a spala by som, z toho mám najväčšie potešenie, keď si lahnem a viem, že za chvíľku nebudem vedieť o živote...neviem sa už tešiť z ničoho....
keď výdem von a obzriem sa okolo seba, všetci sú na mňa až priveľmi dokonalí, všetci vzdelaní, rozumejú svojmu odboru, vedia minimálne dva jazyky a ja?? pripadám si ako keby som vyšla len základnú školu...a neviem ako ďalej...prihlásiť sa na nejaký kurz by možno bolo riešenie, ale čo dovtedy??? čo dovtedy kým sa ho naučím?? a aj to s odporom, lebo vôbec to nie je to, čo chcem, ale len preto, že musím...preto, že táto doba to vyžaduje..:( tak je to so všetkým...robím všetko len preto, že musím, nie, že chcem....a aj to je problém, čo ja vlastne chcem? zomrieť, to by som si najviac želala...psychológovi určite nepôjdem ani predpisovať si nejaké tabletky....ale ja naozaj neviem ako sa z tohto vyhrabem, je to už priveľmi dlho, aby som sa z toho dostala jedným šupom :( pomaly každý deň len plačem...je mi z toho zle...prosím dobré duše o rady, ale asi som beznádejný prípad :(

bez_duse

ahojte, máte ešte nejaké rady? dnes som sa zobudila a zase mi je psychicky moc moc zle, bolí ma hneď hlava a najradšej by som len plakala zas a znovu...a keď si predstavím, že musím byť hore zase celý deň, je mi z toho zle :(

bez_duse

trallalla je to diskutabilné a na dlho...ešte spolu nebývame a stretávame sa väčšinou len po večeroch..a aj to on vždy hneď zaspí..víkendy má pracovné na dome..a akože áno, raz za sto rokov ideme von, ale ako láska to teda nevyzerá...a ja som sa už tomu prispôsobila, že to tak je, žiadne prejavy, nič...budúcnosť plánujeme spoločnú, no otázku bývania taktiež ešte nemáme vyriešenú, lebo máme na to každý iný pohľad...niekde som čítala, že ten pravý partner je vtedy, keď sa nám zdá, že všetko ostatné ide ľahšie...a človek je vo vnútri taký spokojný a šťastný s pocitom, že má svoju polovičku...ale ja sa cítim sama a nepociťujem, že by som bola pre niekoho dôležitá a potrebná...a viem, že človeka jednoducho nezmením...

trallalla

Bezduse, mate spolu aj nejake plany do buducnosti? Ci len tak popri sebe ste, a obaja zijete inak vlastny oddeleny zivot? Aj tam moze byt problem. Mozno sa kvoli tomu citis voci nemu nepotrebna, pretoze tu buducnost si neplanujete. Kebyze ano, tak by ste si zanou sli, a tesili sa spolu na nu :)

bez_duse

odpovedd to mi je ľúto..:( máš to veľmi ťažké, tak sa ti nečudujem, no aj keď ti chlapček odrastie, bola by si schopná niečo si spraviť?? a tak ublížiť svojim rodičom?? ja by som im nedokázala tak ublížiť, zvlášť keď by mi dali najradšej aj modré z neba...tak ja som tu zase len kvôli nim...

trallalla myslíš, že som sa mu už nesnažila o tom povedať? niekoľkokrát...ale vždy zostal len ticho...alebo sa ma spýta, že či ozaj nič necítim? že on nevie ako viac mi to dať najavo, že stále vidím len to zlé...takže tak, on jednoducho nepotrebuje ani pozornosť, ani lásku ani nič pekné čo by malo byť medzi dvomi partnermi... myslím to, že keď ide aj nejaký pár po meste, tak to z nich vyžaruje...že sa lúbia, ale my sme skôr ako kamoši, teda mne to tak príde....:( áno, vie byť aj milý, ale len vtedy, ak niečo chce....viete čo..a potom mi je zase len viac do plaču :( som zo západného slovenska...

trallalla

Odpoved,, ale prestan, pre tvojho syna budes vzdy velmi dolezita, casom pre jeho deti... Budes im moct vypomahat s detmi:P vzdy bude strasne rad, ked mu budes v hocicom pomahat :)

trallalla

Aha tak :/, bolo raz jedno dievca ktore som miloval. Casom som jej to povedal, vyznal lasku, neodmietla ma, no ani neprijala. Cakal som rok ci sa nieco nezmeni, no nic, ani prijatie, ani odmietnutie. Strasne ma to nicilo, az som nakoniec bol v stave, v akom si ty. Beznadej, strata chuti zit, ziadne sebavedomie, v nicom som si neveril. No treba sa pozbierat, a hladat stastie inam. Skus sa s nim o tom vazne porozpravat. Povedz mu, ze sa potrebujes citit milovana, ved je to normalne. Snad sa to potom zlepsi :) a ak nie, tak musis si najst ineho, musis, potrebujes to. Mimochodom kde priblizne na SK zijes? :P:)

odpovedd

niesi sama ani mna nebavy zit ....keby ze nemam maleho synceka uz tu niesom...vsetko robim z donutenia kvoli nemu ....po 8 rokoch ma opustil priatel pre inu a ostala som sama doma len so syncekom a rodicmi ...bez priatelov...zo zdravotnymi tazkostami ktore mi nedovolia nikam ani sa len pohnut :( viem ze ked syncek vyrastie a bude mat svoju rodinu ...ja tu urcite nezostanem na tomto svete ...pokial ma potrebuje budem tu ...ale potom som uz rozhodnuta vsetko ukoncit...

bez_duse

ano, mám priateľa, ale ako keby som ani nemala, nehovorím, že má nemá rád, ale úplne iným spôsobom ako by som chcela a čakala, ja to potrebujem cítiť...nielen že mi v niečom pomôže, ak súrne potrebujem, od toho sú aj kamaráti, ale je chcem byť žiadaná, potrebná a cítiť, že proste bezo mňa nedokáže žiť...ale to nebolo ani na začiatku, ani neskôr a ani teraz...a tak sa cítim ako sa cítim sama nemilovaná, do toho ešte bez práce, bez priateľov, bez fantázie, bez chuti do života...a cítim len beznádej...a aj keby so sama, bývam v malom meste, kde každý každého pozná, takže tu sa už nikto nový spoznať nedá a ani by som na to nemala síl...nikam nechodím a ak sem tam raz za čas večer na kávu, mám toho dosť a pozerám len na hodiny kedy pôjdem domov....

susilala

ahoj , potrebujes uplne zmenit pohlad na zivot, velmi odporucam knuhu sila pritomneho okamihu od e. tolle a jogu a meditaciu... a u psychologa sa mozes vyrozpravat, nemusis brat hned recept... aj ked je obloha zamracena, neznamena to ze slnko zmizlo... drzim palce a posielam velke objatie a plno lasky

susilala

ahoj , potrebujes uplne zmenit pohlad na zivot, velmi odporucam knuhu sila pritomneho okamihu od e. tolle a jogu a meditaciu... a u psychologa sa mozes vyrozpravat, nemusis brat hned recept... aj ked je obloha zamracena, neznamena to ze slnko zmizlo... drzim palce a posielam velke objatie a plno lasky