Čo spraviť?

sewie

no2, mna by zaujimalo o co presne ide...ja som zazila viac takych situacii a riesenia su rozne- v zavislosti od konkretnej situacie...

niekedy sa mozes snazit ako chces a nakoniec to musis nechat tak a verit ze sa dotycny uvedomi...

no2

Normálne sa mi uľavilo, že na moje trápenie niekto zareagoval. Písal som aj jednej psychologičke, kamarátke, čo mi poradí ona, tak to spravím. Čo som s ňou hovoril (pred nedávnom), tak ani ona nevedela, ako v takej situácii zareagovať, preto som jej poslal email, aby si premyslela odpoveď.
Ono by to bolo najjednoduchšie nechať toho človeka spadnúť na papuľu, ale je to ešte komplikovanejšie.
Ten človek nemá len negatívne vlastnosti, ale aj pozitívne, to je to komplikované.
Všetci v okolí čakajú ako supy, čo sa stane, to dobre viem...

knaja

Presne toto prezivame v rodine. Je to take tazke, no radila mi kamaratka. Urcite zmen postup. Treba nechat fakt padnut na dno, inac to nejde. A zije s tebou v domacnosti?? Ak byva, povedz natvrdo, ze ak sa nepaci, nech ide pres. nevyvolavaj, ze "vrat sa, vsetko pojde". V tu ranu zrazu zacne chciet prist. Uz nelutuj, daj podmienky. Da sa tu najst linka detskej istoty alebo nieco take (neviem presny nazov), kde ti odpovie tim s odbornikmi, ako mas postupovat, aby ta to neznicilo. A urcite sa ty modli za tu osobu ako to robim ja. Zacina sa to postupne menit k lepsiemu, pomalicky, ale ide to. Uz som myslela aj na narhorsie, ze co ta osoba spravi, ale neprestavam sa modlit. Ide to. Drzim prsty!

no2

Ďakujem za radu anjelik. Neverím, že by modlitba pomohla, lebo ten človek neverí ničomu, ani sebe.
Podľa mňa nie je správne, že tomu človeku treba pomôcť v každom ohľade, lebo si za tie problémy môže sám, aj napriek neustálemu dohováraniu z každej strany.
Dlhy rastú, dá sa to zastaviť, ale snaha nie je žiadna, tak nech spadne na pi.. Z časti možno pomôcť, lebo to z časti má význam a racionálne opodstatnenie.

mastie

ak neveríš na modlitbu tak na prenos myšlienok s prianím dobra, určite to funguje dosvedčia, dosvedčili mnohí

anjelik *

Jediná pomoc, akú vieš tomu druhému poskytnúť je len a len rada. Môžeš mu vlastným životom ukázať, že áno, tvoja rada je správna, ale vždy budeš len smerovou tabuľou, ktorú môže nasledovať, ale nemusí. Je to na jeho slobodnom rozhodnutí. Ja rozumiem, že ťa to trápi, že ťa to bolí, že vieš, že nerobí dobre, ale bohužiaľ, sám sa tak rozhodol a tak jediné, čo môžeš urobiť, je stáť pri ňom a robiť všetko pre to, aby si ho zbytočne nezaťažoval vlastným strachom o neho, alebo ju, to je jedno. proste aby sa pri tebe cítil dobre, aj keď nijak nesúhlasíš s tým, ako so svojim životom nakladá. Proste si uvedom, keby mal na niečo iné, tak sa tak správa. Takže asi na to nemá. :o) Tam potom pomôže len to, že ty budeš ten silný, čo ho podrží a za každých okolností. Len zváž, či na to máš a či to v konečnom dôsledku nezlikviduje aj teba. :o)