Ťažká porucha spánku ...

Príspevok v téme: Ťažká porucha spánku ...
nastya

Ahoj , budem úprimná , mám veľký problém spávať , nepomáhajú mi čaje , nechcem brať hypnogen , pretože už aj tak mám problémy s pamäťou ... ani neurol a prothazin , nerobí mi dobre a po prothazíne mávam total zmeny správania a výpadky pamäte na väčšie množstvo hodín , tieto lieky som vysadila pred 3 mesiacmi , neviem spávať a som vyčerpaná , potrebujem nejaký liek na spanie , ktorý ma uspí a nebude mať až taký vplyv na psychiku , ak niekto máte podobný problém tak prosím poradte , už som fakt zúfalá a vyčerpaná chcela a hlavne potrebujem sa vyspať ... ďakujem :(

redka

to bude chciet viac ako len nejake tabletky... chce to zmenu stravovania, poriadny pravidelny biorytmus - cize vstavat a chodis spat v rovnakom case, vecer pred spanim necumiet do pocitaca ci televizora, vyhybat sa tzv. modremu svetlu, mozes uzivat melatonin, valerianu a pod... ja ked som bola nejaky cas cisto na surovej strave, tak som spala jak babatko... tiez mam inac problem so spankom.... neprehovaram ta na vitarianstvo ale skus sa nad tym zamysliet, ci to nemoze aj so stravou suvisiet, ci nemas nepravidelny rezim - vstavas o desiatej jedenastej a potom ides spat o tretej v noci... treba zit cez den nie v noci...

no2

Neviem ako si prišla na to, že lieky na spanie poškodzujú pamäť. Ak sa permanentne nevyspíš, tak si pamäť poškodíš na sto percent.