Nemecko - úrad práce

ANQA40

no moji kamarati tez nemaju trvaly pobyt a dostavali davky v nezamestanosti prave preto som sa obratila tu lebo každy dáva niečo iné

Maoam

Slobodna - nuz v DE to nie je take jednoduche ako v UK s tymi ich davkami :D

tu aj ked ludia ziadaju o nieco, ide to cez X-instancii a checkuju vsetko vo vsetkych databazach a musia sa doslova do naha vyzliect obrazne povedane vratane vypisov z uctov za posledne roky atd. :D

a nedajboze, ak nieco neoznamia, uz maju trestne oznamenie na krku :D

Maoam

zakladna logicka uvaha - ak robim polroka a narok na vznik podpory v nezamestnanosti je ten, ze som bola zamestnana minimalne po dobu jedneho roku s platenim vsetkych odvodov - je jasne, ze narok na podporu v nezamestnanosti podla SGB III z uradu prace (Agentur für Arbeit) NEMAS

co sa socialnych davok tyka, tam platia zakony podla SGB II - to je uz ine kafe a musis sa ist opytat, ako to je v tvojom pripade, tam sa posudzuje vela veci od trvaleho pobytu pocnuc cez X dalsich veci

ANQA40

Neodradza ma od roboty nic ale v zime tu je hotel 3 mesiace zatvoreny tak som sa rozhodovala ci ist domov alebo ostat tu na urade

sweater*

nenapisala si nic blizsie takze sudim ze to je len slovenska vychcanost a lenivost. potom kvoli tomuto vsade odsudzuju cudzincov ako vysavacov socialnych davok. hadam ze sa tam da pekne zarobit, urcite tam netretnes takych drbnutych nadriadenych ako na slovensku atd. co ta odradza od roboty?

Slobodna

To nie je slovenská skeptickosť, ale Nemci sú národ, ktorý sa nevyznačuje štedrými sociálnymi dávkami, skôr pracovitosťou a disciplínou.

ANQA40

Tak ano davaju tak pretoze moji kamarati tak dostali.. Ale len to som chcela vedet ci rok vkuse..presne toto je slovenska skeptickost to co je tu bezne je unas zazrak