Akne nie a nie sa ho zbavit uz 5 rokov

Príspevok v téme: Akne nie a nie sa ho zbavit uz 5 rokov
PKM

Caute co by ste poradili mam uz 5 rokov akne, vyskusal som XY masticiek vodiciek od koznej , aj som vymenil koznu a stale to iste nieje moje akne vraj take aby som bral drasticke lieky, je pravda mam na tvary cca. 5 vyrazok pravidelne, stara sa zahoji a nova je na svete inde...Ked ju nevytlacim tak je tam kludne aj 3 tyzdne, az kym si ju bud neprepichnem alebo nevytlacim , potom samozrejme flak velky cerveny, ked ju tam necham tak vyrazka casom splaskne, ale flak ostane tak isto...

Mal som uz , Skinoren , Zynerit, DalacinT , Aknemycin Plus , tekuty puder, , rozne namiesane vodicky ktore vysusuju...

Aj ked pomozu, ale novym vyrazkam nezabrania vyjst, cize kolobeh dookola...lieky mi nechce predpisat , uz som vyskusal dve kozne na okoli...tak neviem ci mam ist az kam ...mozno akne nemam hrozne podla doktorky, ale neznesiem ked mam na tvary zapalene vyrazky ktore biju do oci, a hlavne vonku v zime, to svieti ako cert...aj ked ich je len par...proste chcem docielit hocijako aby som nemal vyrazky, to asi kazdy...myslim aj tak ze by mi nevadilo brat hnusne lieky....

Nefajcim nepijem , stravujem sa normalne, poznam co piju a fajcia stale a akne ziadne..

redka

keby slo napriklad o intoleranciu na nejaku potravinu, tak tam reakcia nemusi prist bezprostredne po tom co danu potravinu pozijes... moze to prist na dalsi den aj o par dni ci tyzdnov neskor... cize nemozes povedat ze si jedol stale to iste... mozno pred dvoma tyzdnami si zjedol nieco a reakcia prisla teraz a uz si aj zabudol ze si nieco take jedol, co by to mohlo vyvolat... aj tak sa da na to pozriet

PKM

U mna je zasa zahadne ako pozorujem ako som sa postupne vyhadzal behom tyzdna vsetko naraz , tak uz tyzden nemam zianu novu vyrazku (klop klop)

Tak potom kurnik cim to je ? Stravujem sa tak isto ako pred dvoma tyzdnami...

Bolo by aj na takyto problem tie tabletky brat ?

Si poviete ze naco ked sa ty teraz nic nevydodi ,je si v pohode, no niesom ,lebo tam mam uz vyse tyzdnove vyrazky ktore niesu zahojene ani zmala...

No niektore sa zmensuju to je pravda...

Fleur-de-lis

ewelin, ale tak keď máš skoro 30 a doteraz nič úplne nepomohlo, tak tomu nechceš dať šancu? Tú úpravu stravy?
Ja som si k tomu veľmi veľa naštudovala a mňa zas teraz už nikto nepresvedčí, že sa to stravou nedá ovplyvniť. A samozrejme aj vlastná skúsenosť, pretože vidím ako mne zmena stravy pomohla a pred tým som sa tiež nestravovala nijak hrozne.
Ale je skupina problémových potravín, na ktoré sú určití ľudia citlivejší.
Každé jedlo, ktoré dvihne cukor v krvi a teda následne sa dvihne aj inzulín, prispieva k zápalom v tele. Tu patria obilniny, cukor, mliečne výrobky.

Zvýšený inzulín znamená zvýšenú produkciu mužských hormónov a to vedie k akné. Ono tá ich hladina môže byť stále v norme, ale pre citlivejšieho jedinca už spôsobí upchatie pórov a zápaly.
Problém s mliečnymi je aj v rastovom hormóne, ktorý tam je pre malé teliatko... Pre niekoho to už telo nezvládne "bez ujmy" ak sa ho dodá viac.
Problém je aj v lepku lebo narušuje steny čriev a nimi potom prejde do tela aj to, čo malo byť vylúčené.
Je toho viac.
Veď taký mesiac až tri (asi po Vianociach:)) by ti ubehol rýchlo a kto vie, možno by si sa mohla potom tešiť z čistej pleti :)

ewelin2828

Fleur-de-lis...no tom som nejako veľmi neskúmala, ale nevšimla som si na nich žiadne kožné problémy, ktoré by nejako bili do očí....bude to ako píšeš, strašne veľa robí genetika...moja mamina má po 50ke a stále máva občas nejakého pupáka...asi to mám po nej no :( A môžem žiť len na zelenine a ovocí a neverím, že mi to pomôže....stravujem sa relatívne zdravo, pravidelne cvičím, chodím na hĺbkové čistenie ku kozmetičke, starám sa o svoju pleť....nevravím, že je to nejaká tragédia (hlavne keď vidím ľudí s ťažkou formou akné), ale proste o chvíľu budem mať 30 rokov a trápi ma akné....už som bola odhodlaná brať roacutane, ale bojím sa tej silnej chémie :(

kikarika1

PKM

mne pomáha zinok, aplikovanie kokosového oleja pred spaním, 1krát do mesiaca hĺbkové čistenie u kozmetičky + liečba ozonizérom (5minút) ... aj keď mi občas pred menzesom vybehne vyrážka, ale aj napriek tomu sa konečne môžem pozrieť na svoj "ksicht" do zrkadla nielen vonku na dennom svetle ale aj pod umelým vnútorným osvetlením, bez obáv z toho, že uvidím výrazné nedokonalosti....póry mám oveľa menšie a tým pleť pôsobí ako keby hladšie, vyrovnanejšie a nemám hrboľatú pleť (ako pred pár mesiacmi) ... nechcem to zakríknuť, ale dúfam, že to takto vydrží a že sa to bude len zlepšovať aj naďalej..."klop klop klop"

Fleur-de-lis

ewelin, so všetkým čo sa zdravia týka súvisia genetické predispozície. A životný štýl môže tieto predispozície "prebudiť".

Ale napríklad, majú tie kamošky peknú pokožku všade? Poznám ľudí s čistou pleťou, ale majú stehná, zadok alebo plecia posiate vyrážkami alebo tou takou krupicou... Takže u niektorých ľudí sa to jednoducho prejaví inde ako na tvári.
Ale sú aj ľudia, ktorých organizmus zvládne veľa a neprejaví sa to nikde, aj keď tomu ja veľmi neverím. Myslím, že nevhodný životný štýl sa skôr či neskôr na niečom negatívne prejaví, ale nemusí to byť pokožka.

A mne napríklad veľmi pomohlo vylúčiť cukor, lepok a mliečne výrobky. Pleť mám omnoho krajšiu. Dočítala som sa to na jednej stránka a skúsila.
U každého je to o tom, hľadať čo konkrétne jeho organizmu nesedí.

ewelin2828

RNG: a ako je potom možné, že ja sa snažím zdravo stravovať, sladké jem málokedy, jem veľa ovocia a zeleniny a vyrážky mávam neustále a mám kámošky, ktoré fajčia, majú rady alkohol, niektoré z nich majú aj kilá navyše, jedia kadejaké gebuziny a pleť majú ako detská prdelka???

PKM

presne nemam hrozne akne aj podla mojej koznej ale tak.ja nechcem mat vobec alebo aspon tak ze vydrzim mesiac bez keby sa obxas vyhodi tak ok ale takto co sa mi zahoji tak do tyzdna mam dalsie dve vonku...a toho sa chcem zbavir tak preto neviem ci je dobre si dat ten roacuttan ak mi ho.bude chciet predpisat zinok uzivam 15mg vyse tyzdna a zrovna sa mi aj vtedy zhorsilo akne 5 vyrazok vedla seba noekto napisal ze aj to moze mat vplyv niekto zasa opak

RNG

Acne sa tvoria pri vylucovani tukov cez mazove kanaliky, ked znicene tuky v nich oxiduju a zapchaju kanaliky a tak sa pod kozou vytvori hrbol z vyluckov mazovycyh zliaz, ktore sa vytvaraju aj ked je mazovy kanalik zapchaty. A tieto niekedy dostanu zvonku nakazu, zapalia sa a hnisaju
Ked clovek neje znicene tuky, ktore tvrdnu, nemoze sa ziadne acne vytvorit. Problem je, ale ze mame vsade v potrave znicene, oxidovane a hydrogenizovane tuky, tj telo mame zamorene dokladne a aj ked clovek zmeni stravy a vyluci vsetky oleje, ktore nie su panenske , trva dlhe roky sa od tych znicenych odmorit. Preto lekari hlasaju, ze strava nema na acne vplyv, co je hlupost.
Zapaly sa daju odstranit roznymi antimikrobialnymi prostriedkami, znizene vylucovania tukov sa da docielit znizenim hladiny hormonu DHT
a zastavenie vylucovania tukov sa da docielit vysokymi davkami vitaminu A, ci uz v prirodnej forme ako retinyl palmitate, alebo umelej patentovanej chemickej napodobnenine, co je ovela skodlivejsia pre telo, isotretinoinom

Yuki

PKM, viem presne čo prežívaš. Chodím už roky ku kožnej, stále mi len dáva nejaké krémy a vodičky, chvíľkovo sa mi trošku zlepší pleť ale stále to nie je ono. Tiež nemám nejaké hrozné akné, ale tá pleť proste nie je čistá, a stále sa tam niečo objaví. Kožná mi tiež povedala, že veď to nie je až také strašné, takže nič silnejšie mi predpísať nechce. Ale tak mám 24 rokov, v takom veku by si človek myslel, že takéto problémy by už riešiť nemal. Dala som si spraviť alergologické a imunologické testy, všetko v poriadku, teraz čakám na výsledky z endokrinológie, a ak ani tam nič nenájdu, tak sa až neviem čo ďalej. Snáď sa nám podarí presadiť inú liečbu a konečne sa z toho dostať.