Mám alergiu na kravské mlieko. Myslí sa tým akože laktóza?

Príspevok v téme: Mám alergiu na kravské mlieko. Myslí sa tým akože laktóza?
Danka00

Dnes som volala na gastro kvôli výsledkom z krvi a vraj mám alergiu na kravské mlieko. Ale neviem ako je to myslené. Mám vylúčiť mlieko,mliečne výrobky a syry a nahradiť sójovým, kozím atď. Existuje aj mlieko bez laktózy ale to je kravské asi..a neviem či môžem toto mlieko. Neviem či si mám dávať pozor len tie výrobky z kravského mlieka, alebo celkovo na laktózu.

tralalalicka

mlieka som kupovala stale v tescu, alebo v DM drogerii..ale teraz som zistila ze maju aj v Bille uz tak kuppujem tam a v bille som videla aj tu smotanu...urcite ju maju aj v tescu ale nejak som si to nevsimla, v bille je hned tam kde maju aj mlieko alpro

u nas to je hned na zaciatku

tralalalicka

alpro ma aj smotanu ktora je pre veganov, cize neobsahuje nic mliecne..ja som si minule robila segedin - vegansky (niesom veganka) a chhutilo to tak isto ako keby som jedla klasicky

mne sa to prejavovalo skor zapchou, nafuknutym bruchom a v pripade ze som uplnu zapchu nemala, tak som citila, ze som sa nevyprazdnila poriadne..

Danka00

a aké máš ty príznaky?
Lebo ja ich podľa mňa nemám také ako sa píše bežne na nete..Mávam napr. často nafúknuté brucho, akoby pomalé trávenie, grgá sa mi, a taká chuť v ústach akoby som cítila obsah žalúdka v ňom, taký nepríjemný..(napr. nemám hneď krče alebo hnačky po zjedení)
Skôr som ostala prekvapená z výsledku..pripisovala som to skor niečomu inému.Od detstva mám žalúdočné problémy(reflux, 3X preliečený helicobacter a keďže som stresový typ,tak môj žalúdok nikdy nebol na 100%)Doteraz mi to nikdy nezistili.A to mi predtýp doktorka na gastre robila vraj všetky vyšetrenia. Až teraz som zmenila lekára a ten mi zistil tú alergiu.To som nečakala, skôr zas nejakého helicobactera.

A ako napr.variť? rada používam smotanu na varenie..čo namiesto toho?

tralalalicka

Intolerancia laktozy a alergia na bielkoviny kravskeho mlieka je nieco uplne ine. Ak mas teda na kravske, tak sa vyhybaj mliecnym vyrobkom a miesto mlieka si kup rastlinne mlieko - mne chuti Alpro - mandlove...je sice o dost drahsie, ale to mozes, v podstate veganska strava je pre teba ako usita...aj ked samozrejme vajcia, maso mozes, ale tie veci mliecne nahradzaj tak ako keby si veganka..je to zlozite, ja mam tu istu "chorobu" a stale este poriadne neviem ako nahradzat rozne jedla, ale tak aspon taky zaklad

mne dokonca povedala doktorka ze mam len slabu alergiu cize mozem aj joggurty a syry, iba tvaroh,smotanu a mlieko nie... ale mne ani to ostatne dobre nerobi, takze som prestala jest aj to..dufam ze som aspon kus pomohla

mlieková

Ale veď keby si mala alergiu na laktózu, tak by ti to povedali tak. Povedali ti kravské mlieko, tak to sa týka všetkých výrobkov z kravského mlieka, aj mlieka bezlaktózového. Určite ti povedali "kravské" mlieko? Alebo len "mlieko"? Lebo ak nepovedali kravské, tak sa to týka aj mlieka kozieho a ovčieho.