Nezamestnanost

Príspevok v téme: Nezamestnanost
zewa

Musim to napisat aspon sem lebo ma poraza z niektorych ludi. Poznam zenu, co od skoly nerobila (10 rokov) lebo nebude robit pracu, ktora nieje hodna jej titulu, pritom ma odbor, ktoreho vyuzitie dodnes nechapem a zije v oblasti, kde ani beznej roboty nieje dost. Ide ma z toho porazit, lebo je to clovek v podstate dobrovolne nezmestnany, ktoreho zivili davky (a kedze neviem nerobila to, co mala tych par hodin, tak aj o ne prisla) a rodicia. Lebo robit casnika alebo za pasom sa neoplati. Nema ziadne pracovne skusenosti ani navyky. Neustale sa stazuje. Viem, ze sa o domacnost a zahradu stara, ale podla mna toto nieje normalne. Cakat na pecene holuby ako napadaju do huby. Dokonca si uz ani robotu aktivne nehlada. Myslela som si, ze to je naozaj problem najst pracu, ale nieje, len niekedy treba trosku znizit z narokov. V zivote som robila cokolvek, niekedy aj za 170€ mesacne, ale nikdy som nebola bez prace. A tak uvazujem, ze ci som divna ja alebo ona.

5.5 elsa

a ak by mala lepšie platenú prácu tak by mala rodičom prispievať na bývanie a nie z nich ťahať peniaze......

5.5 elsa

ak ju máš ako sestra rada a vieš o nejakej lepšie platenej práci tak jej poraď viac peňazí viac kúpi tiež jej môžeš poradiť v dobrom samozrejme aby aj niečo odkladala bokom ak by mala prácu s vyšším platom

5.5 elsa

emalea nie je tvojou povinnosťou dávať jej peniaze ak by prišlo k takejto situácii ty jej jednoducho povedz si dospelá zodpovedná už sa staraj sama o seba ja mám svoj život svoje výdavky,,,,čo jej dajú rodičia to jej zrejme požičajú a ona im to snáď vráti nie no aj keby nie to je medzi nimi ale potom zasa mali by dať aj tebe neviem ako to má premyslené či má nejakého muža alebo priateľa ktorý jej dáva peniaze má odkladať každé euro deti stoja veľmi veľa peňazí ale zasa je to jej vec ty sa nemáš čo do nej starať jedine jej teda povedať že od teba nech žiadne peniaze nečaká ty máš svoje výdavky a svoj život ona nech si žije po svojom v tom prípade sa môžeš do toho starať ak bude chcieť od teba peniaze inak nie :)

emalea

...a ešte som si všimla tú vetu: že keď bude mať tú strechu nad hlavou...tak...no nebudeee.... to viem isto!!

emalea

nie...ja som spokojná s mojim životom až-až...len ja som tá racionálnejšia z nás dvoch...proste objektívne musím konštativať /aj keď ju mám ako sestra rada/, že žije trochu rozšafným spôsobom...proste si rada kupuje veci na ktoré nemá a 2 týždne pred výplatou má v peňaženke 5,-EUR...toto nie je zrovná zodpovednéé...samozrejme moji rodičia nedopustia, aby tých 14 dní pred výplatou hladovala...aj jej deti, tak čo?? zadotujeme ju!!...oni keď sa pominú z tohto sveta a ona sa nespamätá, tak o prachy bude žobrať mňa alebo...neviem...alebo si to hodí....pardón ak uvažujem takto nechutne pragmaticky!!!

5.5 elsa

emalea sestra má prácu ale aj tak ju kritizuješ ak bude mať tú strechu nad hlavou potom čo zasa nájdeš čím ti bude tŕňom v oku ty jej závidíš a sama zo svojim životom nie si spokojná rieš si svoj život a nestaraj sa do iných to by bolo najlepšie pre takých ako si ty.....

emalea

niekde som zachytila, že zewa sa o ňu bojí, že čo s ňou bude v budúcnosti: NERIEŠ!! ja mám takú sestru...a už dávno neriešim...chodí síce do práce, ale to je všetko, nemá majetok, strechu nad hlavou, nemá veľa peňazí......má aj deti a má aj full servis /aj peňažný/ od svojej /čiže našej /mamy....už koľkokrát som jej povedala, že keď sa naša mama pominie, že čo bude robiť a ona len mykne plecom...niektorí ľudia a je ich dosť! žijú nenormálne prítomnosťou!! a nakoniec... im aj tak trochu túto filozofiu závidím...

doubledog

povedz je pravdu :)

nieco v zmysle:

si leniva, furt sa stazujes, snad si nemyslis, ze ti pecene holuby budu padat do huby same.
nemam chut od teba pocuvat staznosti, kde vidim, ze sa nesnazis.
moje rady ignorujes, tak si porad sama.

mam podobného kamosa, tiez som mu to vyklopil na rovinu.

a ano, zewa, na SK je to uplne bezne, takýchto ludi je tu plno. ty tu nezijes?

zewa

Niektori tu maju bujnu fantaziu :D a mohli by ste si precitat celu diskusiu.
Ja sa na nej nezabavam a ani sa netesim, ze to ma mozno tazsie. Len som chcela vediet, ci je na Slovensku bezne byt takto v podstate dobrovolne nezamestnanym lebo mne uz rady pre nu dosli. A v nejaku som mozno dufala od vas (omyl).
Slobodna ona nikdy ani len neskusila ist robit na nizsiu poziciu. Ani neskusila. A bojim sa, co s nou bude, ak raz zostane sama. Ja sa nebojim o seba. Musim napisat,ze ma nejake kurzy, ale kedze su pod jej VS uroven, ani v tych odboroch nechce robit. Mne to len pride nelogicke z jej strany. Tak mi nieco poradte do kelu.
Uz neviem, co jej mam na jej vetu: 'Neviem, co mam robit', napisat ja.