O byvalych

Príspevok v téme: O byvalych
hornik11

caute =) prosim vas...randim s jednou dievcinou...mame nad 25 obaja...je fajn ale lezie mi na nervy ze rozprava o byvalom, ze uz k nemu nic neciti, ako jej ublizoval, no take zatrpknute reci, mne to dost lezie na nervy lebo tusim ze je to naopak, ona sa trapi este nad nim a on to ma skor v pazi podla toho co vravi
(takpovediac ju vypoklonkoval z ich bytu a uz s nou nekomunikuje...) no to je jedno, ja iba ci ma cenu cakat..nerad by som skoncil ako butlava vrba niekomu, ale zase paci sa mi..dik za rady, mozno aj z vasich skusenosti

goofrr

toto sa neda povedat, ty s nou chodis von..alebo dnu, ty musis tusit kam to asi smeruje...ale pozor, netoleruj to prilis dlho, aby si fakt neskoncil tak ze jej pomozes preklenut zle obdobie a ona jedneho krasneho dna stretne niekoho ineho, kto ani nepohne prstom len zlizne to co si sa ty snazil pracne vybojovat, potom si mozes akurat hlavu plieskat kolko casu si zabil...ja osobne by som ale na toto nervy nemal, nech by bola akakolvek skvela...ja zastavam nazor...ze ked chalan babu ocari, ona ho vyhlada, alebo minimalne ho nebude odplasovat

Fleur-de-lis

nie, nemilujem hneď, ale nejdem do vzťahu preto, že potrebujem toho človeka, aby mi bolo lepšie.
Ja v tomu nikomu nebránin, len hovorím, že by v tom dvaja mali mať jasno, že ide v určitom zmysle o využívanie. Ak to tej druhej strane nevadí, tak sa našli...

Ja by som nechcela vzťah, kde by som dookola počúvala o tom, ako sa choval bývalý/á. Kamaráta/kamarátku v tom s radosťou vypočujem, ak to potrebujú, ale partner by bývalé so mnou teda riešiť nemal, a už vôbec by som nechcela, aby si voči nim držal negatívne emócie. Proste ťahať bývalé vzťahy do tých nových veľa dobrého neprináša. Ja by som z rešpektu k človeku tiež nešla do vzťahu, pokiaľ nemám doriešený ten posledný.

A autorovi príspevku to očividne tiež nie je príjemné. Všetci sme nejakí...

skorosenior

Ľalia moja heraldická
a ty keď s niekým začneš randiť tak hneď ho miluješ? Stava sa, stáva ale väčšinou sa to vyvinie tak nejako postupne, veď na to je randenie.
No a počas tých pár mesiacov kým sa tá láska vyvíja sa vysporiada so starým vzťahom. Carpe diem!

Fleur-de-lis

skorosenior, ale potom by mal ten človek druhú stranu informovať o tom, že to nie je láska, ale že by ho/ju chcel využiť k tomu, aby sa dostal z posledného vzťahu ;)
Každý sa musí rozhodnúť sám, či chce takýto vzťah, ale malo by byť podľa mňa jasné, že je to často sebecké využívanie druhej osoby a nie láska.

skorosenior

Problém ale je že sú ľudia ktorým trvá 3,4,5 aj viac rokov kým sa vysporiadajú so vzťahom vo svojom vnútri definitívne pokiaľ sú sami. Život je na to príliš krátky. Pre tých je dobré si nájsť bútľavú vŕbu najlepšie s poriadnym sexom a prejde ich to za 3 mesiace (nemýliť si s bútľavou vŕbou počas vzťahu).
A vzťah je o dvoch, ona rozpráva o SVOJICH problémoch, nie o jeho.

Fleur-de-lis

ja osobne nefandím tomu, keď ide človek do nového vzťahu a ešte nie je vysporiadaný so starým. Netvrdím, že to vždy končí zle, ale vytvára to veľa problémových situácií. Kto vie, či ťa aj neporovnáva, keď ešte naňho takto spomína. Človek by si to mal vyriešiť v rámci kamarátskych vzťahov, vyrozprávať sa a tak, a potom do vzťahu to už nezaťahovať. Teraz by mal byť váš vzťah o vás dvoch a nie troch, ako to aj z jej strany je.
Neviem čo máš robiť. Teoreticky by bolo lepšie počkať, byť priateľmi kým sa z toho nedostane.

skorosenior

Ja by som to videl ako dobré znamenie. Cíti ešte bolesť zo starého vzťahu a potrebuje sa vyrozprávať. Pokiaľ je schopná s tebou hovoriť o svojej bolesti tak to znamená že to v sebe uzatvára a nechce sa k nemu vracať (pokiaľ teda o bývalom nehovorí ako o vzore dokonalosti). Častejšie sa vracajú k ex vzťahom tí ktorý si ich chránia ako niečo posvätné. Medzi dvomi sklamanými ktorí si slúžia navzájom ako bútľavá vŕba ľahko vznikne extra dobrý vzťah pretože nemajú zbytočne vysoké očakávania, dajú si a ocenia duševnú oporu, nemajú pred sebou tajnosti a vedia sa o všetkom porozprávať. O tom je láska. A ak to ešte funguje aj v posteli...

mikulas2014

To nevies s istotou. Moze to byt aj tak ze sa boji aby si nebol ako on. Dolezite je aby si jej povedal o svojich pocitoch ked ti o nom rozprava a nenechaval si to pre seba. Nemusis jej to pvoedat s hnevom staci milo s kludom ale povedz jej to.