Večne unaveny

Príspevok v téme: Večne unaveny
Eliot

Zdravim vsetkych. Mam jedne problem ktory ma trapi uz asi 2-3 roky a to ze som pernamentne unaveny. Spim dobre, priemerne tych 7-8 hodin, pracujem vela ale nie som workaholik, stravujem sa "primerane" netrpim nadvahou, fajsim ale nepijem (resp. rekreacne :-) ) obcas aj lenosim, venujem sa zaujmom... proste zijem tak ako vacsina beznych ludi. len som neustale unaveny. Sadnem si a o 2 minuty zaspavam, vecer telka... 10 minut a som tuhy, dokonca mi klipkaju oci aj pri soferovani a je jedno ci je to rano, vecer alebo naobed. Unava, unava a nekonecna unava. Obmedzuje ma to v praci, pretoze jednoducho nevladzem, citim sa ako keby som cely den prenasal vrecia s cementom a pritom je 8 hodin rano. Stacia 2 minuty necinnostia zaspavam. Uz ma to trocha..... znervoznuje pretoze neviem cim to je. Dik za rady pripadne tip co to moze sposobovat.

dixit

u lekára si s tým bol? bo mne takto začali problémy so štítnou žľazou. mala som len 19 rokov, nikdy som cez deň nepotrebovala spať (ani by som nezaspala, aj keby som si hneď ľahla) a keď som niekedy trebárs ponocovala, tak som nemala problém na druhý deň, energie som mala stále dosť... a zrazu som začala zaspávať na prednáškach, v MHD, proste hocikde a hocijako... mala som ale aj iné príznaky, napr. vyšší tep, pribrala som, viac som sa potila apod. ale tá únava bola zo všetkého najhoršia. po pol roku som šla na krv a výsledok jasný, ŠŽ...

RNG

V prvom rade nespi pri televizii ale v uplnej tme a tichu. Inac sa ti nedostavi ta najhlbsia faza spanku a teda sa telo a mysel nezregeneruje.

redka

tiez radim pozriet sa na stravu... inac sranda s tym chrapanim.. priatel chrapal, pilil drevo... po prechode na kvazi paleo keto stravu schudol 10 kil a prestal chrapat :))) skvely bonus pre mna :D :D :D

Lokes

Noo...slovensky lekari ta povlacia po vysetreniach a ked ti nic nenajdu...daju ti antidepresiva. :) Vela tem uz tu bezalo. Napr. vela mladych ludi ma dnes problemy s kvasinkami - hlavne candida albicans, lebo jedia same biele pecivo, co sa meni na cukor v zaludku + vela sladkosti(nie ako kedysi boli vzacne) Ja tiez, 4 roky som bol neustale unaveny. Vela vysetreni, ale mal som aj ine príznaky( zapal mocovych ciest opakujuci sa). Lekari na nic neprisli, az tu na forach som si sledovanim seba zistil, ze to moze byt candida. Daj si do Googlu a precitaj si. Sposobuje velku unavu, ked je v crevach rozmnozena, ak mas aj ine problemy(nervozita, flaky na tele) moze to byt ono a nemusi. Musis si odsledovat príznaky na sebe. Hlavne rano biely povlak na jazyku je na 90% diagnoza candida.
Mozes popisat sem, ci mas aj ine problemy popri unave.

hehe1

pricin moze byt viacero... daj do googlu: Za chronickou únavou může být i vážné onemocnění ... precitaj si... ale rozhodne s tym nieco rob... treba za lekarom...