Pásový opar?

Príspevok v téme: Pásový opar?
eMkej

Pred dvomi dňami som pocitila svrbenie v oblasti pásu ( posledné rebrá na pravej strane) a následne sa mi vyhodila vyrážka.Svrbí to len velmi málo vyrážky vyzeraju ako typické pri pásovom opare no je mi málo a yaberajú asi len 3cm . zatial ma nič nebolí a vyrážky ani nehnisajú. Stretol sa s tým niekedy niekto? ako to mám riešiť?

RNG

Virus VZV je prudko infekcny, ale mnohi su potom dost dlhy cas nan znacne odolni, lebo maju v tele dostatok protilatok.
Ale masivna davka z dotyku vyraziek predsa u mnohych moze znova vyvolat kiahne. Na nakazenie cimkolvek potrebujes totiz urcitu kriticku davku mikrobov, na ktore nema telo tak vela protilatok.
Malicko roznycy mikrobov telo vie skoro vzdy porazit, ale masivna davka nakazy vyzaduje masivne davky protilatok.

5.5 elsa

eMkej no neodkladaj to,tú bolesť nohy si veľmi dobre pamätám a vôbec nie matne! :D ono vždy to ide lepšie ak ide človek skôr:)vyšetrenie nebolí,ona sa len na to pozrie,držím palce :)

ni-ka

pasovy opar nie je infekcny...je to virus ktory mame vsetci v sebe po prekonani ovcich kiahni a moze sa vratit v podobe pasoveho oparu v case ked sa oslabi imunita, alebo v stresovom obdobi a pod...
a prejavuje sa bolestou, nie svrbenim...mala som ho aj ja...najprv to miesto zacne palit a asi po troch dnoch zacne ukrutne boliet...potom sa vyhodia vodove pluzgiere a ked zacnu praskat a zasychat vtedy to este len zacne svrbiet- tak ako pri kiahnach...trva to asi dva-tri tyzdne, pretoze pluzgiere sa nevyhodia naraz ale postupne...
kedze je to virus, liecba nie je potrebna, staci pokoj a klud doma a zvysit vitaminy ale v urcitych pripadoch sa nasadia antivirotika...
takze, podla mna nemas kiahne...
a skus si hodit do googlu ovcie kiahne alebo pasovy opar a porovnaj si vzhlad tvojich vyrazok...

5.5 elsa

no tak choď,ja som išla už neskôr, tiež to boli najprv malé vyrážky potom sa to zväčšilo,dala mi totálne silné lieky-pomohli a potom ešte masť na to popraskanie po tej masti sa dalo všetko do pôvodného stavu :):) určite choď čím skôr.....

5.5 elsa

eMkej,,mala som to choď rýchlo ku kožnej aby ti dala lieky,lebo ťa to bude veľmi bolieť nohy,pás aj chrbát,môže sa to zväčšiť a prasknúť,treba sa objednať ......