Kyslosť a zápach z úst

Príspevok v téme: Kyslosť a zápach z úst
Peter-vx

Ahojte, predtym ako navstivim gastro (som objednany az za dva mesiace) by som sa rad poradil tu.
Trapi ma kazde rano zapach z ust a kysla pachut. To iste ked sa najem, niekedy aj bolest zaludka. Sposobuje to aj zmeny hlasu co ma trapi a obmedzuje asi najviac. Vysadil som kavu, snazim sa stravovat zdravo, nejest koreniste a tazke jedla, pecivo, sladkosti, jem skor ovocie, no nic nepomaha...

Peter-vx

Bez potrebnych vysetreni a liekov sa urcite nezaobidem, no dovtedy by som rad vyskusal aspon nejake caje, ci volnedostupne doplnky. Teraz uzivam len klasicky b-complex 2x denne. Skusim mozno este probiotika, viete odporucit nejake kvalitne? Bion3 su dobre? Aj ked neviem ci to bude mat nejaky efekt na zaludok, no mozno na travenie ano. Problem u mna je mozno aj ten ze som dost stresujuci clovek :) ale tak to neviem ci sa da este zmenit v tomto pokrocilejsom stadiu zivota :)

Peter-vx

Ano Pancreolan Forte. Ako dlho Ti trvalo kym si sa z toho dostala? Ja uz mam z toho celkom depku, tiez mi trvalo dlho kym som prisiel na to ze je to zo zaludka, len som chodil od lekara k lekarovi a ziaden mi nepomohol len do mna vkuse pchali kadejake lieky, ktore mi nepomohli.

zuz.

pancreolan forte ? či ako sa to presne volá ? ja som to zruba pred rokom tiež užívala aa nič aj pangrol ešte tuším a efekt žiadny. Dám ti pár typov, čo by si mohol vyskúšať, ako pôjdeš na gastro čo je až o dva mesiace daj si zistiť či nemáš helikobaktera alebo nejaké parazity je to dosť možné, ak ti zistia že hej dajú ti také tabletky, z ktorých ti bude dosť zle od žalúdka a nepríjemná pachuť v ustach plus probiotiká ale snád to nemáš, môžeš mať zápal žalúdka alebo niečo s trávením a na zápaly je skvelé colostrum, celkovo na všetky tieto veci, ak budeš jesť veľa zeleniny a ovocia ale naozaj dosť tak to urychluje metabolizmus čo je fajn, ale ak máš vyslovene takéto problémy tak na to treba čím skôr riešiť ver mi, mne to trvalo dva roky, kym som došla na to ako a konečne je mi fajn :)

Peter-vx

Nafuknute nie. Niekedy mi je z jedla tazko a obcas brucho boli. Kupil som si pancreolan na podporu travenia, no nemam pocit ze by mi to nejak vyrazne pomohlo.

zuz.

čiže čokoľvek čo zješ tak ti netrávi a je ti z toho zle, a máš bolesti brucha atd ? máš ho aj nafúknuté ?

zuz.

citron je tiež veľmi dobrý, ale nevylieči to len na chvíľku zmierni a čo sa týka sladkého ťažko sa odoláva:) tiež som vyskúšala viac vecí reflux nepoznám ale radšej mam niečo overené, aby sa mi nestalo, to čo tebe, že sa ti to zhoršilo:) tie produkty a tabletky nenájdeš niekde v lekárni, nie sú voľne dostupné a rada by som písala sem, ale nemôžem ju verejne propagovať, preto som písala, že ak máš záujem napíšem ti to osobne:)

Peter-vx

Skoro vobec. Mliecne vyrobky boli podozrivy cislo 1. Obcas si dam jogurt ci syr, pripadne su mozno nejake stopy mlieka v inych potravinach.