Biele zuby

Tusan

Odkaz mi to odstranilo, ale tie recenzie sa daju lahko najst v eshope, ktory tu pastu ponuka, resp. na heureka . sk, vsetci su tam spokojní.

Tusan

zuzi74, to krvacanie dasien sa neda pripisovat tej paste. Pasty Crest su TOP 1 vo svete a hlave v USA. Americka zubna asociacia povazuje prave tuto znacku za uplnu jednotku vo svete (kvalitatívne), co o niecom svedci. Ja by som to krvacanie dasien pripisoval skor nespravnemu cisteniu zubov, mozno tomu ze si zuby nenitujes, ale urcite tomu, ze si pouzivala sodu bikarbonu a suchala nou zuby+dasna. Tu pastu pouzivam uz asi 4 roky, striedam aj s inymi pastami samozrejme a nemam problemy s krvacanim dasien. Konkretne táto pasta je asi najlepsia zo vsetkych past Crest, ktore sa daju kupit. A dalej, ak by take nieco naozaj hrozilo a ak by ta pasta mohla sposobovat krvacanie dasien, urcite by to sem niekto napisal: -odkaz odstránený-

To su ludia, ktori tie produkty niekedy naozaj odskusali. Tam moze recenziu napisat len skutocny kupujuci cez dotaznik, ktory mu po nakupe pride od heureky do mailu. Ta pasta ti fakt problemy sposobovat nemoze, toto by si mala pripisat prave tej sode bikarbone, kedze tá prave toto sposobuje. Samozrejme k tomu aj skriabe sklovinu a odhaluje krcky, ale aj nici dasna a tym uplne narusa ich odolnost a potom pride krvacanie aj pri beznom cisteni zubov.

Bielenie zubov, ak sa neprehana, ak nebieli zuby clovek s nejako chorymi zubami (prilisna kazivost, oslabene zuby vo vyssom veku, zapal dasien...), je uplne bezproblemova. Ak sa pouziju kvalitne produkty, ci ak sa navstivi zubar. Tam nie je comu ako uskodit, samozrejme ak sa to neprehana 10krat rocne a podobne...na to dovod vacsinou ani nie je, kedze bielene zuby vydrzia dlho biele ak je o nich dobre postarane.

Dentalna hygiena je dobra vec. Ludia, ktori nechodia na dentalnu hygienu alebo nepouzivaju spravne zubnu nit, maju casto zapal dasien a ani o nom nevedia. Zistia to az ked si poriadne prejdu medzi zubami medzizubnou kefkou a spusti sa krv. Pieskovanie urcite netreba prehanat, ale nie je to nic strasne. Je to abrazivum, ale zase netreba to s tou opatrnostou velmi prehanat. Dentalna hygiena s pieskovanim 1-2krat rocne je uplne v poriadku a je prospesna, ak chces mat trochu belsie zuby. Ak nie, staci dentalna hygiena bez pieskovania. Soda 1-2krat za mesiac je velmi skodliva, je to abrazivum dokonca zosilnene tlakom kefky, na ktoru si to nanasas a šúchaním, toto naozaj skusat netreba, nici sa tym cely chrup, cize aj dasna. Prestan pouzivat sodu, na dentalnej hygiene si over ci pouzivas spravnu kefku (laserovo zabrusenu, nie mechanicky strojom alebo sonicku kefku), ci si spravne technicky cistis zuby a preco ti dasna krvacaju, ci to nie je kvoli nenitovaniu, alebo nepouzivaniu medzizubnej kefky. Dentalna hygienicka ti poradí, ale pastou to urcite nie je, najma nie takou vysoko kvalitnou pastou. :) Napis mi kludne mail, poradim ti viac ak chces, k tomu krvacaniu dasien.

zuzi74

Tusan, az teraz som si precitala tu stranku ktoru si odporucil a vypisal z nej tie zaujimavosti. Aby som sem aj ja napisala nejaku tu vierohodnu informaciu, tak mne z tej zubnej pasty Crest 3D white luxe, ktoru odporucaju v poslednom odstavci a ktoru mam osobne odskusanu zacali krvacat dasna a zuby zacali byt citlivejsie. Zostalo mi este pol balenia ale rozhodne sa uz k nej nevratim.

zuzi74

Tusan, ja mu nic neradim, len som pisala na zaklade nizsieho linku, ze to mam odskusane, to je vsetko. Si myslis, ze take bielenie zubov nenarusa zubnu sklovinu? Alebo pieskovanie zubov na dentalnej hygiene? Kazdy jeden zubar, ktory tvrdi ze nie, tak klame. Ja sama lutujem, ze som zacala s dentalnou hygienou, pretoze mi zubarka tvrdila, ake je dolezite predchadzat zubnym kazom. Hovadina jak mraky...odkedy som zacala chodit na dentalnu, tak mi rychlejsie spigmentuje zubna sklovina a nie je to nespravnou hygienou. Sodu bikarbonu som predtym tiez nepouzivala. A neverim ani kvalitnym produktom na domace bielenie a ani bieliacim pastam.

Tusan

Tu si precitaj v bode č.4 o tychto "zarucenych" domacich receptoch:

bielenie-zubov.sk

Bielenie sodou bikarbonou 1-2x do mesiaca, ako ti tu radí zuzi74, uplne staci na postupne zničenie, zošúchanie a stenšenie skloviny, ktoru mas len jednu. Vezmi si lupu ked nevidis a pozri sa na sodu co to vlastne je. Su to kamienky. Zbytocne si odhalis zubne krcky a rapidne zvysis citlivost zubov a nachylnost na kazy. Ak si chces kamienkami suchat velmi jemnu sklovinu, tak to ju do roka ani nebudes mat...

Na tie domace recepty treba dat pozor. Napriklad odporucaju citronovu stavu ci pomarancovu supku (silne kyseliny, ktore leptaju sklovinu a zvysuju citlivost zubov), kamienky popola (silne abrazívum, podobne ako soda), jahody ci chrumkanie mrkvy (po ich zjedeni pouzi bielu škrabku na jazyk. Na škrabke uvidis ake farbiva si si prave dala na zuby...su to potraviny, ktore sa neodporucaju pocas bielej diéty, takze bielit nimi zuby je totalny blud).

Radsej si daj zubarom skontrolovat zuby, ci nemas kazy a zapal dasien a ak nemas a si mladá, tak si kup nejaky kvalitny produkt na domace bielenie. Ale ak chces biele zuby, tak sa musis zmierit s tym, ze kvalita nieco stoji. A aj ze bielenie u zubara nestoji len tak pre nic za nic 200 ci 300 eur. Biele zuby zadarmo, to sa nedá, so sodou bikarbonovu urcite neexperimentuj, lebo si znicis chrup a potom sa mozes rozlucit uz aj s nejakymi kvalitnymi produktmi na bielenie, kedze bielenie je len pre zdrave zuby.

zuzi74

S tou sodou bikarbonou mam osobne odskusane a funguje to, aj ked necakaj extra zazraky a vybielenie o 5 odtienov, ale ujde to. Nedoporucujem to robit casto, maximalne 1-2x do mesiaca. Ked uz chces castejsie pouzi sol. Ja si ju nasypem na zubnu pastu a jemne umyvam zuby.