Nenasytny cas

Príspevok v téme: Nenasytny cas
ariela upros

Pozajtra mam 32 rokov co mam robit ked sa na tento vek vobec necitim pametam si svoje pubertalne roky ako by boli vcerajskom ako som chodila na kazdy triedny mejdan striedala chalanov ktorych ked teraz stretnem v samoobsluhe ako tlacia pred sebou kosik a maju so sebou trebars decko a su obleceny v nejakom uplne debilnom svetry popripade im preriedly vlasy tak sa my nechce verit ze su to ty akcny machry z devedesiatych rokov ved si pametam ako by to bolo vcera ked sme z kamaratkov pozeravali kazdu epizodu BEWERLIHILLS 902 10.neviem sa spametat z toho ze je zo mna tridcatdvarocna stara koza ked mi dospievanie pride ako by sa to cele odohralo celkom nedavno ako by to boli tyzdne a nie roky.

5.5 elsa

ariela upros jednoducho už máš iný vek, tiež mám po 30 tke a nerobím z toho vedu, ako si život zariadiš taký ho budeš mať, jediné čo mi chýba k šťastiu je dom podľa mojich predstáv,ktoré sú rôzne :D:D:D,to neznamená že musíš mať dieťa,alebo sa vydať zariaď si život podľa seba,je to len na tebe a úprimne?už by som určite nechcela mať 20,čo sa týka oblečenia nemusíš sa obliekať do svetrov,ale v zime je to celkom normálne :D zavolaj nejaké kamarátky von,na kávu,choď sa niekde zabaviť najbližšie je ples :) no nie je tá sloboda nádherná :D:D:D,,,,hlavne sa pozeraj sama na seba,je pravda že ľudia čo majú deti a nemajú svoj vlastný život práca,známy,koníčky žijú už takým usadlejším životom,deti z časti človeka zmenia,ale ako si to kto pripustí nemusí to tak byť,,,seriál beverly hils :D no nebuď smiešna :D:D:D za tým ti je ľúto:D ,,,čo sa týka starostí tak tie nejaké pribudli čo je normálne keďže to ide vekom,ale ten vek bude aj vyšší v 30tke by sa to malo zastaviť a už nepočítať :)

laura36

dakujem cloveku rozumnejsiemu ako Delete za odborny vyklad. Neviem v akej divokej spolocnosti sa pohybujes ty na sklonku 40-tky , ale vzhladom nato, ze ja som zena a matka a moji vsetci kamarati su tiez rodicmi , pozname sa od puberty a mame 40-tku na krku, vidim tie zmeny asi intenzivnejsie u vsetkych zamych, hlavne zien, chlapov to asi tak velmi nezasahuje, maju asi menej povinnosti a viac casu na zabavu. Prepac, ze som si dovolila skonstatovat ty obmedzenec, ze tiez mam pocit ako zakladatelka prispevku, ze ti mladsie casy boli o cosi bezstarostnesjie, radostnejsie....

embryo

blizi sa vyrocie matkinho porodu a teba chytaju pochybnosti ohladom tvojho dalsieho vyvoja? zivot ti unika pomedzi prsty a ty sa nim len bezcielne pretlkas? chodis do prace, ktora ta nebavi, robis cinnosti, ktore ta nebavia?

nic si z toho nerob, takych ludi je vela! :-)

Delete

Nesúhlasím. Spôsob života si vyberáme my ale je to hlavne o spôsobe myslenia. Prečo by mal byť 30 ročný človek usadlejší či smutný???

Nemyslím...zato, že to tak máš ty ja nemôžem. Videl som xy partií 30 - 40 ročných, ktorí sa chovali horšie ako puberťáci a vedeli sa naozaj super zabávať. Dokonca niekedy aj lepšie a intenzívnejšie :)

Spôsob uvažovania je to, čo ťa brzdí milá laura 36 . Nie deti ani rodina a ani známi ti nemôžu nič diktovať. A spoločnosť už vonkoncom nie. Za to, že spoločnosť takýchto ľudí považuje za menej cenných a neschopných zábavy tak musíme byť takými všetci? Veľmi generelizuješ ale asi si sa to tak naučila. nič v zlom

laura36

Delete, v tom zmysle, ze uz nikdy nebude tak veselo, nikdy sa tak nenasmejes a spontanne nenablbnes, predsa uz vzhladom k veku by bolo taketo chovanie troska od veci, ako ked sme mali napr. 20. Clovek je stale rozumnejsi a usadlejsi a nudnejsi...

Delete

laura 36 - neblázni!!!

Život nejde dolu vodou - je to každého vec ako si čo zariadi.

Je to tvoj problém, že ti ide život dolu vodou...ja som naopak spokojný :)

Delete

Témou čas sa tu už niekto zaoberal...

Ak sa ti chce tak pohľadaj :)

Ja si dokonca pamätám celú materskú o strednej a rokoch potom nehovoriac. Boli to intenzívne zážitky a preto ich človek vníma tak veľmi. Je to možno spôsobené tým neposúvaním sa ale skôr by som napísal, že každá etapa nášho života prináša niečo nové a jedinečné. Intenzívne zážitky oveľa silnejšie a krajšie ako v etape predchádzajúcej. No a preto vnímaš tak intenzívne všetko čo bolo predtým. Pretože si ešte stále v tejto etape a neprehupla si sa do ďalšej. Obdivujem ľudí, ktorí tieto zážitky a spomienky dokážu potlačiť alebo si aktivovať tie, ktoré prežili v prítomnosti. Tí ľudia sú väčšinou šťastní, pretože si dokážu vyvolať niečo z prítomnosti. Nie je to také jednoduché a ak si niečo prežila a len na to myslíš tak to nefunguje. A určite veľkú úlohu v tomto zohráva aj pamäť a všetko čo prežívaš teraz v aktuálnom stave :) Deje sa mi to tiež...

laura36

mam o par rokov viac..no zvykaj si, po 30-tke ide zivot rapidne dole vodou ak nezmyslas /ty urcite nie/ ako typicka domaca putka, ktora zije len preto, aby sluzila manzelovi a detom a vsetkych s radostou obskakovala,vypekala, vyvarala, pretoze sama pre seba si nevie vyplnit cas nijak inak, tak plati veta prva...

dela

haha:D, strasne vtipne si to opisala

no, ale co je mozno problem, ze ty sa neposuvas,, zijes stale v tych rokoch,, a zatial co vidis, ze iny sa menia, tak ta to dost frustruje..

hm nehovorim, ze si mas teraz spravit dieta, alebo sa vydat. Pokial to tak necitis, urcite to nerob .. ale skus mozno niekam vycestovat nachvilku, nebudes mat na ociach tych ludii,, zmenis pohlad na veci a urcite ti to prospeje:)