Na akú vysokú školu by som sa mal pobrať?

Príspevok v téme: Na akú vysokú školu by som sa mal pobrať?
Rexx

Dobrý deň prajem všetkým...
No je to tu, blížia sa maturity a ja sa neviem rozhodnúť kam ísť.
Možno by mi ľudia na tomto fóre mohli pomocť, preto píšem sem.

No, problém je že nemám rád matematiku. Keď sa učím, tak ju aj celkom dobre ovládam - ale proste to nechcem robiť. Nemám ju celkovo rád, a aby som prešiel cez matiku na vysokých školách, musel by som sa pravidelne bifliť, čo by bola depka ako svet.

No som výborný z angličtiny, idem maturovať level B2 a mám výbornú prax hlavne v písanej angličtine. Rád pomáham ľudom na roznych fórach.
Ale neviem si predstaviť samého seba ako učiteľa.

Viem veľmi rýchlo písať na počítači, rýchlo používať myš (vďaka bohu za hry) a veľmi rýchlo sa učím veci na počítači. Hlavne software, v hardware sa moc nevyznám, len základy.

Myslím si že som dobrý z ekonomiky, hoci teória mi až tak nejde, ale mám správne myslenie na tieto veci.
Ale niesom veľmi komunikatívna osoba, a nemám rád veľkú zodpovednosť lebo sa bojím že niečo pokazím.
Finančne niesom náročný, taký decentný plat okolo 500-600 € by mi stačil (toľko má otec, je robotník vo výrobných halách, nemá vysokú školu).

Zvažoval som aj možnosť neísť na vysokú. Ale na robotu si prídem príliš mladý, veď 19 rokov to som ešte taký nedopečený kiddo. Možno ísť do zahraničia, s tou angličtinou.

Tak moja otázka na tomto fóre je:
"na akú vysokú školu by sa človek opísaný v tejto diskusnej téme mal vybrať?"
Prípadne "aké zamestnanie v budúcnosti by tejto osobe pasovalo?".
Som veľmi vďačný za odpovede!

LMarika

Oplatilo by sa ti ist studovat jazyky. Teda anglictinu ci uz v ramci tlmocnictva a prekladatelstva, alebo v ramci ucitelstva, ale bezpodmienecne este jeden jazyk k tomu! Napriklad anglictina - nemcina. Pripadne taliancina, alebo nieco ine, co ta zaujima. Alebo odist na jeden rok do zahranicia, napriklad do Anglicka a naucit sa tam "po anglicky mysliet". Tym, ze vypadnes do zahranicia za pracou, sa uzasne zdokonalis v jazyku, pri rozpravani budes mat omnoho rychlejsie reakcie a nebudes musiet nad kazdym slovom rozmyslat, ked ho budes chciet povedat gramaticky spravne, ale ono ti automaticky samo gramaticky spravne sadne na jazyk, doslova sa tam ta anglictina na teba nalepi a ak si potom podas prihlasku na VS o rok neskor, tak na skole bude pohodicka, minimum ucenia s maximalnymi vysledkami, uzivanie si studentkeho zivota za peniazky, ktore si v Anglicku usetril a spoluziaci budu od teba iba o rok mladsi, co v podstate vobec nie je problem a ty budes v skole ten najsikovnejsi, ten najmudrejsi, vdaka comu ti stupne sebavedomie a nebudes mat problem s komunikaciou s ludmi a s hanblivostou. Samozrejme, ze nemusis po skonceni skoly robit ani ucitela, ani rozpravajuceho tlmocnika, kludne budes moct prekladat napriklad knihy, rozne odborne texty, sudne spisy, hocico, cize sa venovat pisomnemu prekladu, mat pracu z domu, nemat ziadnych kolegov, ktori by mohli sirit intrigy a klamstva o tebe, a podobne... casovo si pracu rozvrhnut sam a nemusiet si pytat dovolenku na utorok, lebo mas o deviatej termin u stomatochirurga na zubny implantat a potom sa dat vypisat na dva tyzdne, lebo sa hanbis s opuchnutym licom chodit po ulici a prist medzi ludi do prace, ale si kludne a spokojne robis doma svoju robotu aj s opuchnutym licom... praca z domu ma mnoho vyhod a stretavas sa len s ludmi, s ktorymi sa stretavat chces, s kamosmi... Nie so zavistlivymi a intrigantskymi kolegami, ktorych moc nemusis, clovek totiz nikdy nevie, na akych kolegov natrafi a ci mu budu robit probemy, ale praca z domu isti, ze nebudu. Ani nebudes mat pri sebe neustale za chrbtom vystresovaneho a vrieskajuceho sefa, ktory by ta v kncelarii neustale kontroloval, ci si nahdou neklikol na FB, prestavku si urobis, kedy chces a kolko minut chces a ak sa ti nechce spat, tak pracovat mozes hoci aj o pol noci, tvoja vec.

5.5 elsa

lombardo 1981 no tak sa ju bude musieť naučiť, čo si tí ľudia myslia je tam dobrý plat,tak musí aj niečo vedieť,veď z nej nemusí byť najlepší,zožeň si doučovateľku,alebo manažment+marketing,ale aj tam bude tá matematika treba si pozrieť ich stránky aké sú podmienky prijatia,aké skúšky musíš mať a z ktorých predmetov,hlavne si daj dokopy čo chceš a potom choď za tým.....

5.5 elsa

no ,technická fakulta IT je tam aj využitie cudzích jazykov nechaj si to v rezerve,sprav si aspoň bakalára potom uvidíš určite nechoď ihneď do zahraničia,ak budeš mať vzdelanie zarobíš v tom zahraničí omnoho viac...

wreck

no tak si ta otestujme...

i'm use firefox 34.0 every day. i totally dig how it saves your tabs when you close it or even when it crashes. wicked! yesterday i installed a virtual dvd drive and it seems to be interfering with the system or something and somehow makes firefox crash like there's no tomorrow. when firefox crashes, it no longer remembers what tabs are open and after restart it just shows a blank page. i don't get it. how are the two connected and why would it stop restoring my tabs all of a sudden? i'm pretty sure i made no other changes to the system. i'll appreciate if someone can help me troubleshoot this weirdness. thanks!

lombardo1981

A keby som v tomto momente na teba vychŕlila otázku, čím by si chcel byť? Čo ťa napadne ako prvé? :-D

5.5 elsa

keď nemáš rád matematiku sú aj vš bez matematiky,ale čo ťa zaujíma čo by si chcel v budúcnosti robiť?v akej oblasti? ten výraz poberať je ako na druhý svet :D:D:D máš odpor k vš či tam ideš nútene,no hlavne teda podľa tvojich záujmov .......