Velka nadvaha

Príspevok v téme: Velka nadvaha
tulina

Mam 42 a nieco vyse 130kg vyska 174...minuly rok som schudla aj 15kg...vyradila som zo stravy niektore potraviny a predminule vianoce som jedla len svoje prevazne bezlepkove kolace..o pol roka som to vsetko dohonila a tieto vianoce uz som sa napchavala ,,normalnymi zakuskami,,.Som velmi nespokojna zo svojou vahou a cim viac chcem schudnut tym viac jem a tym viac som nestastna.Co mam robit?mam vaznejsie ochorenie autoimunne ktore,je teraz v klude a na dobrej liecbe,teraz ma trapi len ta moja nestastna vaha. :-(((((( poradte ako a kde ma zobrat pevnu volu??

dada007

Zdravím,ja už vyše dvoch mesiacoch používam na raňajky proteínový kokteil,na sváču si dám nejake ovocie alebo zeleninu,obed mám normálny polievka a hlavné jedlo,na olovrant si dám zese nejaké ovocie a na večeru mám zase koktail,je výborný a zasíti ma.Za tie dva mesiace som schudla necelých 10 kg ale čo má prekvapilo bolo že keď som sa merala tak prvý mesiac mi z pásu ubudlo až 12 cm,to som bola fakt milo prekvapená,a aj to že už nepociťujem takú únavu ako predtym,mám aj svojho poradcu ktorý mi pomáha.Ja iba tolko,uvidime ako to pojde dalej. :)

Noelani

Nie ja som brala fat absorber kúpiš už len v Poľsku. Ja som momentálne po 2 OP a hormonálnej liečbe takže som niečo pribrala keď som schudla to bolo pred 10 r a keď som tie tbl zas chcela kúpiť už nemali na sk

tulina

presne o tom to je o vnutornomm boji,kto neprezil nepochopi,cele roky bojujem s nadvahou,stihla asi uz nikdy nebudem,ale schudnut 30kg potrebujem..tablety na chudnutie? zrejme adipex retard,ktory fical pred rokmi a za mesiac som aj ja schudla vdaka nemu 10kg..ale o nejaky cas som ich nabrala znovu naspat..plus jojo efekt.. :-(

Noelani

Nie cvičila som doma a samozrejme stravu upravila. Cvičila každý deň večer niekedy aj ráno alebo na obed. Kúpila som si aj tabletky na chudnutie a aj tie mi pomohli ale na SK už nekúpiť

Fleur-de-lis

a tiež pomôže mať dostatok chutných zdravých receptov a pripravené niečo zdravšie na maškrtenie. Radšej ovocie a oriešky ako koláče a keksy. Možno osladené medom. A vyhýbať sa aj múčnym jedlám

Fleur-de-lis

no mne vo výbere toho čo zjem pomáha informovanosť. Čítam si články a knihy súvisiace so stravou a keď to mám čerstvo v pamäti tak nevhodné jedlá ľahšie odmietnem. Takže si tieto veci zvyknem čítať priebežne a pripomínať si to. A samozrejme motivácia, u mňa to bola hlavne čistá pleť a tú som chcela ozaj veľmi.

Tiež mi pomôže si pripomenúť, že sa potom cítim dobre a spokojne, hrdá na seba, keď jem čo mi prospieva. Keď zjem niečo nesprávne, tak si to síce v tej chvíli užijem no potom mi to na šťastí nepridáva, skôr naopak. Ale zas nedržím sa ničoho na 100%. Kľudne bez výčitiek si občas dám nejakú nezdravú dobrotu :)

A čo sa pohybu týka, u mňa jednoznačne spoločnosť. Keď mám s kým robiť športy čo ma bavia, alebo len ísť na prechádzku, tak to ide oveľa ľahšie a zábavnejšie. Keď v tom som sama, je to bohužiaľ o vnútornom boji a často prehrám...

tulina

to je riadny ubytok vahy...to si asi cvicila kazdy den a niekde vo fitku?a aj stravu si upravila predpokladam..ja som doma na inv.dochodku,mam troch chlapov doma ktorym treba varit,aj preto to mam stazene.. :-(