Preco by som musela mat vztah?

Príspevok v téme: Preco by som musela mat vztah?
nezavisla

Mam nieco okolo 30. A lezie mi na nervy to ako sa vsade ci v mediach ci medzi ludmi zdoraznuje potreba az nutkanie mat s niekym vztah. Preco? Preco si ludia az tak prehnane davaju zalezat natom aby s niekym randili. A na toho kto nerandi a nechodi s nikym sa pozeraju cez prsty. Zapnem radio akukolvek stanicu urcenu mladym tak stale po veceroch alebo aj cez den riesia vztahy, kto s kym, ako, kde. Kto sa rozisiel, kto nikoho nema, kto sa zasnubil a bla bla bla.
Kolegovia ci kolegyne ma otravuju s tym ze som pekna akoto ze nikohonemam. Kamaratky ci byvale spoluziacky to iste. Preco nikoho nemas, preco sa nevydavas preco preco preco...
Preco by som musela niekoho mat? Preco sa musim podla nich vydat? To nemozeme existovat bez vztahu? Nemozem byt singl lebo im to kole oci? Chodila som na kurz, zoznamila som sa s dvoma babami a tiez po case zacali vyzvedat ci niekoho mam. Stretnutia s rodinou dopadnu tak isto, kazdy rozhovor sa skonci pri mne ze preco nikoho nemam a kedy sa racim vydat. Pred par mesiacmi som bola na prac. pohovore a pani co som mnou robila pohovor sa ma pytala ci som vydata a ked som odpovedala ze nie tak zdesene pozrela ze nie? A preco? Co nemama stastie v laske? Akoze to ma uz totalne zarazilo take nieco. Clovek pozrie film a ak to nieje triler tak vsade sa riesia len vztahy a lasky. AKoze ja nemam nervy nato. Cely svet je stavany len na vztahoch a laske? Ako ja nemam ani chut sa na niekoho viazat a putat. Mam rada volnost, slobodu a nie obmedzovanie a tlacenie do svadby a rodenia deti.
Ako to vidite vy?

Fleur-de-lis

no človek bol stvorený pre vzťah, preto má väčšina ľudí potrebu vzťahov. Ak nie, zrejme sa tam niečo udialo, prečo sa človek uzavrel, bojí sa viazať, bojí sa zranení, poníženia... mať niekoho rád znamená byť zraniteľný a s tým môžu mať ľudia čo boli veľmi zranení problém, a chcú byť radšej nezávislí lebo si myslia, že vtedy sú vo väčšom bezpečí.
Alebo bol niekto sám od mala a zvykol si na to. Alebo je to jednoducho prejav sebectva, že sa chcem starať hlavne o seba a nie o iných.
Proste je normálne, keď človek chce ľúbiť a byť ľúbený a k niekomu patriť.

Ale sú ľudia čo necítia volanie do partnerského vzťahu. Ale v tom prípade by som odporúčala mať priateľov. Človek potrebuje vzťahy či si to prizná alebo nie. Samota ho raz dobehne...

Katkaaa

Ahoj, kašli na to, ja mam 27 a psychicke problemy.. možno aj preto nemam nikoho.. Ale viac si myslim,vlastne skor som presvedcena, že kašlem na vztahy,pride mi to zbytocne.
A vôbec, koho trápi ze ja mam nejake psychicke problemy??.... a este som za zlu?? preco by malo niekoho trapit ze sa vydavat nechcem..? pozn. nikdy.
Aj ked moje sesternice a bratranci do toho pekne krasne idu, ja nech som prikladom toho, ze nie vsetci sme rovnaki...

mexiko

lienka33 a nieje lepsie pre zenu nemat ziaden vztah ako mat vztah s muzom idiotom? To len tak na okraj lebo poznam baby ktore su vo vztahu ale s debilmi ze sa im sam cudujem co na nich stale visia. Niekedy mam pocit ze ludia maju aj zle vztahy len aby nejake mali aj ked nie podla ich gusta.

mexiko

aha jedna ta tu uz oznacila za lezbu. Typicke slovenske. Nemas chlapa si lezba..
ach tie predsudky akoby clovek nemohol nemat vztah. Uz chapem co riesis. Som sice muz ale mam kamosov ktorym viac vyhovuje nemat vztah.
a priklanam sa k názorom co tu padli ze najviac slobodu nezadanych riesia ti ktori sami nemaju vsetko koser vo vlastnom vztahu, manzelstve, rodine. Nechcu alebo nevedia riesit svoje vztahove problemy tak strkaju nosiska do druhych.

lienka-33

Baby,
pre boha živeho,ved aj lesby spia s chlapmi.Rozdiel je len v tom,že s nimi VZTAH nechcu .Pohrdate hlupymi chlapmi,ale nevidíte že naokolo su aj dobrý?To že si takeho neviete vymodliť/vysnívať/ dopriať si to,nieje ich problem-ved to je vo vašej hlave.Ako dobrý chlap može za to,že vy nepotrebujete vzťah,len "mužsku spodnu časť jeho tela"?Ako možete pohrdat laskou? Ved sa k vám takto nikdy nedostane.Ked ju nechcete s mužom prežívať,tak s kým potom?
To aký ma žena milostný život,vzťah,manželstvo,je na nej-podla toho čo všetko má o tom v hlave.Muž nad takými vecami nerozmýšla,on ma mužsku hlavu na celkom iné veci (a nieje to iba sex! )

laura321

a najviac mudruju ti, co sa tvaria, ze maju doma vsetko v poradecku a pritom manzelstvo v krachu, alebo manzelka trpi, ze muz chlasta, nepekne sa k nej chova a pod... A ked uz si aj niekoho najdes zacne dalsia faza, kedy svadba, vsak uz je navyssi cas, po svadbe dalsia faza stupid otazok, kedy dieta, vsak uz je najvyssi, cas...A zasa dalsia faza ak uz jedno dieta mate, kedy druhe? Vsak nech ma surodneca, ako by to bolo mat len jedno? A vkuse cosi ktosi ma potrebu sa vystaravat. Vzdy mat treba pripravenu odpoved s usmevom, ktorou vypytujuceho sa odrovnate ani nemukne:D Ja napr. pri otazke druhe dieta uz odpovedam, ze nasa planeta je tak premnozena, ze to uz nechcem viac zhorsovat, nezmozu sa ani na slovo....

lienka-33

Ahoj "single "....

Chcieť byt single,je fajn ked sa človek sklame,rozvedie ..vtedy myslí na to ,že si k sebe nikoho nepustí,a ak ano je to len take "krátkodobe",pretože to proste jeho zranene srdce nedovolí a on ešte neprišiel na to PRECO sa mu to stalo .Takto sa dá ale žiť,maximálne 4-5r,potom sa bud "otočí" homosexuálne (chlap na vlka samotára) alebo si konečne niekoho k sebe pustí,lebo prišiel na to kde urobil v tom vzťahu chybu.
Po 30-tke sú samé ešte karieristky...a "píp" .
Byt single-Ked takto premýšla 20-tka,je to ok,lebo je ešte mladá a "hladá sa" ,nieje zrelá na to čo je zmyslom života-RODINA.Kazdý ma hranicu zrelosti niekde inde,niekto v 22r,25,ale po 30-tke je to už skor strach ,že naozaj je niečo v neporiadku ked vztah nemá .(nie že ho nechce)Vela ludí si ten strach obráti opakom "no a čo ,ved je to IN " aby sa za seba nemuseli hanbiť,že su proste len iný-aby to nemuseli riešiť.
Poznám pary,ktore napr.nechcu alebo nemaju rodinu (deti) ale su spolu,su v manželstve,lebo proste nechcu byt sami,klape im to .
Lasku potrebuje KAZDY.
Rodičia tu nebudu väčne,a je dokonca nepekne spoliehat sa ,že pohodlie domova a starostlivosti možme kludne donekočna využívať,hci sme dospelý davno a schopný zarábat.
Zit sama ,niekde byte a pýšiť sa zas žene ničí zdravie psychiky.
Ak ma človek pocit ,že laska je nejaký "divný fenomen ",bud ti mamka niečo nevysvetlila v detstve,alebo si to v rodine mala dost zlé.Chlap sám dokáže fungovat,je to ok,on sa nezblázni ale žena lasku potrebuje.Ak je sama rok,už je to alarmujuce-lebo si prestane nejak vaziť vnutorne seba samu a pritiahne si takto nejaký "fakt dost blbý prípad chlapa".
KAZDA jedna žena tuži byt lubena,sníva o tom "aby ju niekto lubil aká je ".
Ak netužiš mat vzťah s mužom, nepotrebuješ to prežívať,možno si len nechceš priznať ,že si lesbička.
Ja by som určite vyhladala psychologa.