Antidepresiva + Neurol

Príspevok v téme: Antidepresiva + Neurol
lalala1

Ahojte, moja psychiatricka mi nasadila AD Sertralin, zatial nezaberaju ale mam k nim aj neurol 1 mg.... Tento tyzden take uzkosti a panika + depresia prisla ze miesto 1 mg co mi odporucila musela som si dat 2 mg.
Myslite ze je to spravne?? Mam ju otom informovat jak ku nej pridem ? Az za 10 dni m tam prist a mam len 1krabicku neurolu, co vravela ze by mi mala vydrzat mesiac :( bojim sa co mi nato povie....

Serlifťák

Ahoj, ja uzivam tiez sertralin (konkretny nazov lieku je Serlift) uz od 14 rokov, teraz mam 20. :) Nie vsak vkuse, ale z prestavkami, zial moja uzkostna porucha sa vzdy rok po vysadeni vratila. Tiez mi boli predpisane rozne utisujuce veci, podobne neurolu (xanax, oxazepam, lexaurin,...) na zaciatok liecby. ALE NIKDY SOM ICH NEBRAL :D Jednoducho som ten uvod nejako zvladol, aj ked to bolo tazke a vseobecne je uzkost, depresia a panika velmi tazka a neprijemna vec. Viem o com hovorim prezil som si svoje roky, hlavne pocas strednej skoly. Takze k veci, pocuvaj, nic sa neboj. Poviem ti moju skusenost z ucinkovanim AD. Z pociatku, ked som ich bral sa vzdy zdalo, ze sa vsetko zhorsilo, nervozita, panika, uzkost,.. ALE oplati sa chvilku vydrzat a preckat to, ten zaciatok a potom nadherne zaberu a uz to ide. Vrati sa ti spat tvoj zivot, vsetko bude normalne, budes to zasa ty, bez paniky a depresie. Budes moct zit zase plnohodnotny zivot. A prave na ten tazky uvod, ked este nezaberaju AD, tak sa predpisuju opiaty. Ak potrebujes, tak si kludne ber a netrap sa. Len sa snaz udrzat predpisane davkovanie, lebo tieto lieky su narozdiel od AD navykove. (ak ale 1 - 2 krat vezmes trosilinku vecsiu davku, tak to prezijes neboj sa, ale castejsie to nerob). Ide o to, ze ked ti zacnu zaberat AD, tak uz nebudes potreboval neurol, ani na t nepomyslis. Kazdy clovek je iny, takze ti nemozem povedat kedy ti zaberu AD, mne zabrali neskor, ako je napisane. Prve mierne zlepsenie som pocitil uz po 2 tyzdnoch, ale uplne do poriadku sa to dostalo az po 1,5 - 2 mesiacoch. A to si hned ani neuvedomis, to je ako z chripkou, jednoducho zrazu zistis, ze ti je o nieco malo lepsie, ako ti bolo pred tyzdnom a takto exponencialne to pojde, az zrazu zabudnes ze si mala nejake problemy. :D Takze takto nejako moja skusenost. Ak budes mat akekolvek otazky, tak napis. Mozes aj na e-mail halcyon@azet.sk