Co mám za problém

Príspevok v téme: Co mám za problém
pacient123

mám obrovský príliv depresii ,,,neviem prečo ,ale nič ma nesere aj ked do mna niekto skočí tak sa nedokážem poriadne nahnevať ani sa nechcem biť ....proste som stratil chuť do života a nechce sa mi nič robiť lebo som zničení viem ,že potrebujem niečo čo ma povzbudí ale nwm čo to je rozmýšlam o drogách lebo nemám skoro žiadne štastné dni a chcem aspon umelé štastie ktoré je tak velké že mi to aspon dá nadej do života !neviem o ničom inom čo by ma povzbudilo viem že drogy majú negatívne učinky ale mne je to jedno aj tak chcem umrieť tak bud budem štastny a mať elforiu alebo umriem ...nevidím v ničom zmysel svet je velmi skazený pred chvilou do mna skočila taka partia boli traja a chceli ma zbiť ...samozrejme že som o mnohokrat silnejší ako oni a viem že si to ani dokazovať nemusím ale proste do mna skočili a ja som s tím nič neurobil proste sa mi nechcelo biť sa lebo proste nič sa mi nechce som zničený bol somnou aj kamoš takže až tak v presile neboli traja:proti dvom no i tak nechcelo sa mi ...nič sa nestalo i tak akurat ma slovne uražali slová slová a skutky žiadne ku konci toho incidentu prišiel môj otec videl z okna ten incident a tak prišiel a ti chlapcci udreli kamoša a zdrhli no cítim sa hrozne .....ti chlapci boli opitý ...mal som ich zbiť no ja nwm čo somnou je proste mám kopu psychických problémov mam depresie mam socialnu fobiu mam akné, na svte nemám nič,som samotar ...niekedy si myslím že samota je liek lebo ked som sám tak sa mi nič v psychike nezmení akurat budem mať debku ale vonku by som ju mal ešte horšiu ....svet je moc skazený ..vela premýšlam nad tím že utečiem niekam do zahraničia ale nemam na to financie ale predca rozmýšlam o nelegalných spôsoboch zarobenia ...rad pomáham ludom to ma naplnuje štastím nwm ako to dosiahnem že budem pomahať ludom ked sam seba nenavidím a nenavidím aj všetkých ludí lebo su skazený --možno si teraz prctavujete že to píše nejakí slabý debilko ktory je šikanovaní ...:d nie ...proste som stratil chuť do ivota kedysi som nemal problem si udržať rešpekt zbil som už aj pár kickboxerov na strednej ....proste som cvičil,udržiaval kondičku,zlepšoval som vlastnu techniku v bitke vymyšlal som rozne triky mal som sebadôveru a teraz je to preč zrazu sa vo vnutri svojho ja cítim akoby som bol jediný na svete ktory sa tak cíti zrazu nemam rešpekt von moc nechodím ,,raz som sa pokusil o samovraždu no nevyšlo to ..podrezal som si žili ......nič ma nebaví ,mam pocit že život mi dal život ale teraz mi za to bere štastie a rešpekt --------často sa motám okolo filozofie ale pomaly si začinám myslieť že je to trapne lebo slová človaka nezmenia ale skutky ...no lenže ja nwm ake skutky ? čo mám robiť poradte mi prosím som na dne ...aj by som sa zabil ale som veriaci .... ja vidím naozaj nadej iba v drogách nwm prečo

[zruseny36]

Pacient123, mám z Teba pocit, že svoje šťastie zakladáš na rešpekte od svojho okolia. Rešpekt je fajn, človeku dvíha sebavedomie, ale šťastie Ti nemôže dať. To môžeš nájsť len vo svojom vnútri.
Neviem čo bolo spúšťačom tohto stavu, možno upustenie od toho čo Ťa doteraz napĺňalo - cvičenie, bojové umenie, možno nejaký nevyriešený konflikt potlačený do úzadia... Skús robiť niečo, čo Ťa bude napĺňať, niečo kvôli čomu budeš spokojný sám so sebou. Kedysi to bolo cvičenie, teraz sa možno potrebuješ posunúť ďalej a nájsť zmysel v niečom inom, prehodnotiť niektoré veci, nájsť iný smer...
Pomáhať ľuďom môžeš rôznymi spôsobmi, každá práca vykonávaná svedomito pomáha ostatným, nemusí to byť nutne sociálna práca. Aj upratovačka pomáha ostatným - tým že ľudia sa vďaka nej cítia dobre v čistom prostredí... možností je veľmi veľa. Skús si nájsť nejakú prácu, trebárs aj brigádu, nie je nič horšie ako ničnerobenie. Drogy nič nevyriešia, len by si padol ešte hlbšie a dostať sa z toho by bolo oveľa oveľa ťažšie.

pacient123

monika555" no mám 18sť rokov a v podstate sa ničomu nevenujem chodím na strednú no mam hlúpych spolužiakov ktorý su proste štatný a ignorujú ma ......dni trávim v podstate rovnako ...dnes som urobil to a to a zajtra viem že to bude o tom istom .....aj bysom chcel niečo iné robiť no nemám priležitosť ..mám velkú smolu ,nič mi nevichadza ..dlho rozmýšlam nad tím ako sa zmením no fakt to nejde odkladám to na inokedy lebo verím že budem mať priležitosť sa zmeniť ....ani na vstah sa necítim možno preto lebo je mi zle z ludí sú tak zlý a hnusný neznašam ich dokonca som zistil že mám socialnu fobiu síce nemam to potvrdené lebo sám som si to diagnostikoval ale mám všetky priznaky aby som mal SF ....chcem zmeniť prostredie utiecť niekam daleko ale nemam financie na to ....cítim sa ako pes zatvorený v malej budke ktorý sa nemôže ani pohnúť ,,,,,

monika555

mal by sa venovat hlavne sebe a najst v sebe silu!! najdolezitesjie je najst vnutornu silu ktoru ma kazdy jeden a cesta k nej je mat sa rad a verit si!! Boh je v kazdom z nas a kazdy musi zaca od seba a nepochybovat o sebe

Miška1999

Radím ti. Začni sa zaoberať tým ktorý ti dal ten Život, kedže si veriaci. Nikto nepomože stvoreniu viac než stvoriteľ ... Boh je láska,radosť... A ak dovolíš aby On prebýval Hlboko v tvojom srdci, Boh vylieči tvoju dušu a srdce ... Aj ten najsilnejší človek potrebuje Boha .. Keby ludia boli zavisli na Kristovi, tak ako nejaky fetaci na drogach .. Tak tentk svet by nebol takto skazeny ...,

km12

Zivot je krasny len tu krasu musis najst. Jasne su v nom zly ludia. No nim sa nevyhneme. Drogy to ani neskúšaj. Vobec ti to nepomoze len ti to vsetko zhorší. Bud s kamarátmi. Mozno aj jeden dvaja stačia. Samota neni dobra. A skus si najst dake hobby. Mozno aj dake knihy precitat. Prejdes hned na ine myslienky. Nieco co ta bude bavit. A nezufaj. Zivot mas urcite pred sebou. Je skoda si ho nicit drogamy. A skus zapracovat na svojej sebadôvere. Musis zacat od seba,musis si verit a mat sa rad a potom to pojde ľahšie :)

monika555

prosim ta neber ziadne drogy !!! v ziadnom pripade !!! drogy su velmi nebezpecne a hlavne znasobuju stav aky prezivas !! takze ked je niekto stastny a vyrovnany a da si napr ecko tak zrejme ma uzasnu party a je fajn.. ked niekto nechce zit preziva zle stavy a da si drogy moze to skoncit ovela horsimi problemami ! skus hladat niečo pekne v zivote.. kolko mas rokov a comu sa venujes? ako travis dni?