Stravujem sa zdravo, ale nemôžem pribrať

Príspevok v téme: Stravujem sa zdravo, ale nemôžem pribrať
ave.arwen

Ahojte, mám 166 cm a 47-48 kg. Prešla som na zdravú stravu, žiaden biely cukor, biela múka,ale šla som z 51 kg na túto váhu. Úprava stravy mi vyhovuje, riešim ekzém, ktorý sa mi zlepšuje, ale som dosť štíhlučká, rada by som pribrala na tých 51-52 kg. Ak mi viete rozumne poradiť, ale nie radami typu, že sa "poráádne najedz mastného a ťažkého", budem veľmi rada a určite tým pomôžeme aj ostatným, ktorí majú podobný problém. Ďakujem za všetky podnetné rady a rady zo života:)))))))))))

odpovedam

pozri, ezoterika fakt nepatri medzi veci, ktore dokazatelne funguju. detox, odkyslenie a podobne hluposti nie su zalozene na fungujucich principoch. aby si potrebovala detox, najprv musis ist do prostredia s toxinmi. predpokladam, ze nepracujes s biohazardom. inymi slovami - detox sa robi v prisne kontrolovanom medicinskom prostredi a v ziadnom pripade sa nerobi stravou. takze na veci tohto typu zabudni.

ak chces pribrat, tak logicky musis mat vyssi prijem energie nez jej vydaj. to je dokazany fakt, ktory funguje. dietou nepriberies. jedine silovym cvicenim. tym si potrhas svalove vlakna a nadprijmom sacharidov a bielkovin sa vlakna zregeneruju do vacsich struktur - budes naberat na objeme. Nic ine nefunguje. ak zivin nebudes mat dost, tak sa vlakna nebudu mat ako regenerovat.

ave.arwen

redka: A čo som včera jedla?
Raňajky: kukuričné chlebíky+sójová nátierka+zelenina, predtým som vypila 4 dcl vody a čaj so strúhaného zázvoru
Desiata: jablko,banán,ľanovo-sezamová tyčinka
Obed: zelenin.polievka, zelenina v alobale(cvikla, mrkva, petržlen,zeler,zemiak,sezam)
Počas dňa veľa vody
Večera: Volské oko z 2 vajíčok,graham.rožok, kešu, vlašské orechy, ovsená tyčinka

ave.arwen

Čo sa týka toho nadmerného príjmu proteínov, sacharidov, bielkovín, je to pre telo prirodzené? Momentálne detoxikujem, snažím sa o rovnováhu v organizme a nechcem to narúšať nejakým extrémom. Včera som počula niečo, čo ma opäť prebudilo: " Buď zdravá a telo si samo nájde svoju nakrajšiu podobu". Je to hlavne o láske k sebe samému a nie o podliehaní k názorom z okolia. A ďakujem za vaše názory a rady:)

odpovedam

cvicko ma pravdu. stravou nepriberies rovnomerne, len sa ti spravi fald na bruchu. Jedina moznost je silovy trening (idealne tazke vahy) a strava postavena na nadmernom prijme proteinov a sacharidov. Ja som tak pribrala za dva roky asi 5-6 kg.

cvicko

Zacni chodit do fitka a pravidelne posiluj vsetky partie tela. A jedz vela bielkovin. Potom trocha priberies na normalnu vahu.