Hnusí sa mi svet v ktorom žijem

access point

Tí , čo neveríte v reálneho Boha a diabla , tak sa úprimne ( naozaj a od srdca) pomodlite ( raz to hádam vydržíte) , aby vám bola zjavená pravda, aby vám bolo jasne zjavená existencia Boha a Zlého - ak sú naozaj. Ja som na 100% presvedčený, že Boh Vám to zjaví.
A ešte malá poznámka: skutočného kresťana nikdy nepresvedčíte o neexistencii Boha , aj Zlého. Reálna skúsenosť nepustí. Keď mi niekto povie , že neexistuje Boh tak sa mu vysmejem ( potom ale väčšinou sa aj pomodlím za neho). Chápem , že pre ateistov sú to rozprávky , ale už poznám zopár takých , ktorý sa otočili o 180 stupňou na základe reálnych zážitkov.
Najväčšia hrádza medzi Bohom a človekom je ale ľudská pýcha. Vidieť to aj tu v niektorých príspevkoch, len si dobre treba prečítať po sebe.
TRADARKA- si uvažujúca , to sa mi páči.

anjelik *

Ľudia páchajú samovraždy pre to, lebo sú slabí. Nemajú v sebe silu žiť ďalej. Príčinou slabosti je to, že nemajú v sebe žiadne spomienky, žiadne poznanie, ktoré by im ukázalo smer a východisko z pre nich bezvýchodiskovej situácie. Nie, nie je to o sebavedomí, je to o pochopení. O pochopení zmyslu života a dôvodoch, prečo žiť, tu a teraz. :o)
Psychiku ti nikto nevie zničiť, to si zničíš len a len ty sama. Ten druhý ti iba ponúkne podnet, ale reaguješ ty, lebo nevieš, že reagovať nemusíš. Preto pre teba platí, že reaguješ.:o)

[zruseny35]

anjelik,bud si ma nepochopila alebo nepoznáš ludí.Ja som písala o ludoch ,ktorýčloveku zničia psychiku , a svet ktory si vybuduješ okolo seba.To nieje o "vynadaní" alebo "frflaní" čo chcem robiť ,urobiť...a ani o smiešnych klebetách.
Co myslíš? Prečo ludia páchaju samovraždy? Lebo su slaby? A ak ano,prečo su slaby? To nieje o sebavedomý....

anjelik *

Lienka, áno, bežne delíme ľudí a aj okolnosti podľa toho, či sú pre nás prínosné, teda dobré, alebo neprínosné, teda zlé. Tým pádom sme ale závislí na tom, aby ľudia okolo nás boli len nám podobní...tak je to trebárs v tebe spomínanej rodine. Ostatné sa snažíme potom vytesniť, akože nás sa to netýka, nič s tým aj tak neurobíme, na čo sa vôbec trápiť.:o) Pokiaľ ale je v tebe túžba, nejak ten svet zmeniť k lepšiemu, tak to začína zmenou práve teba, snahou zosilnieť poznaním. Pochopiť, prečo sú ľudia takí, akí sú. Čo vedie ich kroky a prečo reagujú tak, ako reagujú. Len tak ti ich konanie prestane ubližovať a len tak potom dokážeš prejaviť skutočnú lásku, lásku pochopenia. :o)

[zruseny35]

anjelik.....ja dlím ludí na tých dobrých a zlých pdla toho, ako pristupuju k človeku-"chcem mu ublížiť " alebo " rada sa zozanmim a budem mmat kamarata/tku".
A na ten svet - vieš kolko ludí trpí depresiami,len preto že riešia CELY SVET,nie ten svoj ? Načo su ti napr.správy z USA ako tam vystrielali deti v zakladnej skole ? urobiš s tým niečo ? je ti lepšie ked ti ostane smutno? poplačeš si ,a ešte si aj zvykneš, a budeš toto sledovať nadalej-aby si sa usitila,žeu nas sa žije lepšie ? nejak to vyrieši tvoj sukromny život?
Clovek ma svet zložený z rodiny.Všetci tí ostatny a cudzí - ti určite aspon raz ublížia,vrátane lásky..Ale rodina je to "hniezdočko" ktoré ked nefunguje ako ma, tak sa z ničoho nepozbieras.Budeš sa naozaj cítiť "navyše"na tomto svete..

monika555

suhlasim anjelikom..to fotenie a uctievanie seba, resp satanizmus ako si to nazvala podla mna je prejavom skor niečoho ineho.. potrebuju podporu zvonku, pocit ako dobre vyzeraju to znamena , ze samy sebou su si nie istí , cize je tam nedostatočna laska k sebe!! akekolvek zlo na svete je pochane prave z nedostatku lasky k sebe lebo vtedy je zatienení zlymi vecami, clovek ktory si vazi a uprimne ma rad sam seba nebude robit zlo , pretoze by to samo jemu ublizilo:)

anjelik *

Lienka, ja predsa nikoho nesúdim. Len som jej ponúkla aj iný pohľad na to, čo ona vníma ako dielo Diabla. :o)

Pokiaľ by svet bol nádherné miesto, všetci by tvrdili, áno, práve ja sem patrím. Lebo ja som dobrý a spravodlivý. Ale ak to tak nie je, tak sme tu my *dobrí* asi omylom, že? :o)) Možno si len myslíme, že sme dobrí, ale čo tak to aj dokázať skutkami a činmi a byť dobrí aj medzi tým svinstvom a závisťou a nenávisťou a ja viem, na čo všetko nadávame? :o) Nehľadať pochopenie, ale to pochopenie poskytnúť. Nehľadať útechu, ale byť útechou. :o)

Biela Kobra

naty 723, poviem ti dačo, aj keď pochybujem, že si to prečítaš, lebo nereaguješ na povedané, a namiesto toho zakladáš nové témy s tými istý obsahom:
Svet vnímaš ako zlý, hnusný a škaredý a chceš z neho utiecť, ukryť sa do kláštora. Máš 27 rokov; čo si za ten čas urobila preto, aby bol svet lepší?
Podľa toho, čo píšeš, si veriaca. Myslíš, že ťa sem Boh zoslal preto, aby si nad svetom ohrnula gambu a ušla?