Ziadna brutalna laska

Príspevok v téme: Ziadna brutalna laska
Lilly2100

Priatel mi po roku a pol vztahu povedal, ze so mnou chce skusit byvat, ale ze mam pocitat s tym, ze to nie je podla jeho slov ziadna brutalna laska na cely zivot, ze ma tolko problemov, ze mi momentalne nedokaze opatovat lasku (v zamestnani, v praci) ale ze vie, ze budem idealna matka jeho deti a ze som idealna zena na zalozenie rodiny. Ja mam 28, on 34. V poslednom case mi asi trikrat zdoraznil, ze sa nechce pretvarovat, ze ma neviem ako miluje, ze ma ma asi rad, ale brutalna laska to nie je.

Neviem, ako sa mam k tomu postavit, zvazujem rozchod, ale nie som si ista. Ved laska moze prist aj casom nie? Po spolocnom byvani, dalsich zazitkoch.

mamba13

Aj ja súhlasím s lienockou, je to smutné.ja by som bola z takýchto kalkulacii vo vztahu,takejto vlaznosti veľmi sklamana a išla by som od toho. Ale ja nie som ty :-) Na svete je veľa mužov...nezabudni a máš právo na lásku,prečo strácať drahocenný čas

skorosenior

1. Funguje Vám sex tak že ste obaja spokojní? Nie že si myslíte že ten druhý je spokojný, ale že to odprisahá.
2. Vidíte na sebe nejaké "problémy s kompatibilitou"? Napr. jeden má rád spoločnosť a rád si prihne, druhý uprednostňuje samotu a je abstinent?
Jeden miluje viacdenné prechody pohorí, druhý radšej niečo vylepšuje doma?
3. Máte aspoň jeden spoločný "koníček"?

Pokiaľ odpoveď je áno v prvom a treťom prípade a nie v druhom opatrne by som to skúsil. Väčšinou to funguje lepšie ako šialená zamilovanosť ktorá pominie a zistí sa že bez nej nemáte nič spoločné. Ak dobre funguje sex a spoločné zážitky a trávenie času láska obvykle príde. Len spoločným bývaním zistíte aké trecie plochy sa objavia, kým nebývate dlhšie spolu nezjavia sa.

Riziko že za šialene zamilujete do niekoho druhého existuje v takomto vzťahu aj v každom druhom až pominie zamilovanosť. Nie je o nič väčšie len hrozí hneď nie až po pár rokoch.

tubo

Pre salalalalala - mas muzov a zeny, ktorym je to celkom jedno. Ale su aj taki, ktori si bez velkych ceremonii najdu partnerku a zalozia usporiadanu rodinu. Oni to nepovedia, ale oni instinktivne pozeraju na to, koho si beru a nevezmu si hocikoho. Mozu to mat aj z vychovy z domu. Ludia im povedia "ty si taky stastny, ze si si tak nasiel" a oni sa len skromne usmeju a vedia, ze to nebolo len tak. Mam dost kamosov a kamosiek a 5-10 takych poznam, co mali "dobry nos" na partnera. Pritom sa len vyhli nespolahlivym ludom! A kolki na to NEpotrebovali chodit do kostola... Ty si mozno myslis ze ide o nejaku stredoveku moralku, zaujimat sa o minulost druheho. Ale potom preco na to davaju pozor aj ludia, ktori do kostola NEchodia?? A naopak, preco niekomu nepomoze ani chodenie do kostola?? Kto pouziva rozum alebo svoje podvedome zdrave instinkty, vyhne sa tak vyberu rizikoveho partnera. Jemu sa rozsvieti kontrolka uz ked pocuje, ze ten clovek s niekym byval par rokov a uz nebyva. Tak som to myslel v predoslom prispevku, snad sa to podarilo vysvetlit. Ale sustredme sa radsej na Lilly a drzme jej palce! Pekny den.

Marienka200

Ále prosím ťa... Nepleť si lásku so zamilovanosťou. Láska je práve to že s tebou chce mať decko a ostať s tebou navždy. Dlhodobý vzťah nie je o láske ale o rešpekte a napĺňaní potrieb jeden toho druhého. Zabudnite na lásku a dospejte trošku!

salalalalala

tubo, no to neviem kde sa berie byvanie s muzom ako pospinenie povesti, asi v hornej dolnej, kde vsetci chodia do kostola. aj keby pristupil na svadbu, na jej mieste by som si ho NIKDY nevzala. on ju nelubi, akurat ju ma trocha rad a asi je dobra v posteli, tak si s nou vyplna cas, kedze teraz inu lasku nema. Toto podla mna nie je zaklad na ziaden zdravy vztah a takyto smutny zivot bez lasky by som teda mat nechcela. Skonci to rozchodom, skor ci neskor, akurat 28 rocna zena by si asi mala zvolit ten rozchod skor, ak chce mat rodinu, a nie s nim premarnit dalsie roky.

tubo

Liberta, myslím, že žiadne záruky na správanie druhého neexistujú tak či tak. Druhého dokážeme účinne ovplyvniť tým, že mu niečo nedáme, kým nepristúpi na našu hru. Stanoviť druhému hranice. Lilly je teraz v dobrej pozícii nesúhlasiť ísť s ním bývať, ak jej nesľúbi trvalý vzťah, verejne sľúbený (rozumej svadbu). Tým by ju aj uistil o tom, že to s ňou myslí vážne. Všetky ostatné možnosti sú v tomto prípade podľa mňa horšie. Alebo máš dáky dobrý nápad?

Ja byť žena, nejdem s chlapom bývať pred svadbou vôbec. Ale kto ako chce... Ako som písal nižšie, nemyslím, že to má pre tú ženu dáke výhody, ale nevýhod je dosť. Chlap, ktorý má ženu rád (a nemyslí len na seba) to pochopí, nebude tlačiť a aj tým dokáže svoju zrelosť a nesebeckú lásku. No a chlap, ktorý je chrapúň, ten kľudne zradí aj vlastné manželstvo, tam nepomôže NIČ. Preto som Lilly už 2x, napísal, nech si všíma jeho charakter TERAZ, kým má čas sa rozhodnúť. Ako sa teraz správa ku okoliu a ku sebe, tak sa bude správať aj ku nej. Nebáť sa poradiť s druhými, ako vidia jeho povahu oni. Oni nie sú do neho zaľúbení :) a často vidia viac. Vážny problém v charaktere = preč od neho! Čo si myslíš ty?

liberta25

tubo, a nad tym nerozmyslas, ze kym ten chlap nema inu (istotu, lasku), ze jej naslubuje hory - doly? a zalubena zena nie je zrovna sampion v citani medzi riadkami.. a ked ta laska pride, lebo to pride, tak hadajme, kto pojde z kola von?

tubo

"Ved laska moze prist aj casom nie? Po spolocnom byvani, dalsich zazitkoch."

Lilly - ako pisala Lienocka - ak muz chce byvanie, chce ho kvoli lahko dosiahnutelnemu sexu a aby mal servis. Navyse, to mu pomaha odkladat rozhodnutie, ci ta naozaj chce, na neurcito. ("Ved uz sme spolu, tak co riesis?") Podla mna to je taka pasca a ja, hoci som muz, by som do toho ziadnu zenu nenutil. Ja som s mojou zacal spolu byvat po svadbe.

Ak sa chcete naozaj spoznat, je to o zazitkoch "do voza i do koca", na ktore nemusite spolocne byvat. Namiesto zabavy po veceroch, ktora naozaj neukaze vela o tom druhom, robte spolu na dome alebo pomozte jednym alebo druhym rodicom. Mozete spolu nieco uvarit alebo ist na vacsiu prechadzku alebo turu. Na muzovi si vsimaj jeho vlastnosti (casto klame? vela pije? skryva daku zavislost? je sebec? ponizuje druhych? prehnane uprednostnuje svoje konicky? ako reaguje, ked mu nieco nevyjde?) lebo muza robi charakter! A to sa da vidiet aj bez spolocneho byvania. Spolocne byvanie v tom nic nove neobjavi.

Naopak, tebe moze spolocne byvanie uskodit na povesti v pripade rozchodu, lebo medzi muzmi sa obcas hovori, ze kto by chcel ocmulany cukrik? (zenu, ktoru mal niekto iny, ktoru mali viaceri) Takze AK ti neslubi vernost, tak ty v tom vztahu takmer vzdy tahas za kratsi koniec! Nemusis ty jednostranne ukoncovat vztah, ale daj jemu na vyber co vlastne chce. Ale do spolocneho byvania by som len tak nesiel, vyargumentuj mu to. Bud silna. Pa