"Sulfate free" šampóny a kondicionéry

Príspevok v téme: "Sulfate free" šampóny a kondicionéry
MinnieMae

Zdravím,
odkedy sa mi začali enormne lámať a vypadávať vlasy, stala som sa fanatikom do "zdravej" starostlivosti o vlasy- obmedzila som šampóny a kondicionéry so silikónmi, prestala som používať stylingové prípravky, prestala som si vlasy farbiť chémiou (už len henna!) a ničiť pôsobením tepla, často si robím masky, používam kopec olejov (čistý kokosový, olivový, mandľový...), beriem vitamíny, nepoužívam froté uteráky... atď... Keďže mám ale vlasy od prírody kučeravé, a keďže nepoužívam žiadne stylingové prípravky ani kulmu/žehličku, moje vlasy si začali robiť, čo sa im zachce a nedokážem ich dať dokopy, vyzerajú jednoducho strašne :( Preto som začala opäť googliť a hľadať na Youtube a tam veľa prirodzene kučeravých žien radí, že sa treba vystríhať sulfátov, lebo vraj to je skutočným zlom pre kučery, zmývajú prirodzený maz, ktorý vlasy chráni a vyživuje a taktiež vraj krepatia, doslova "ničia" kučery. A nastal problém- všetky moje prírodné šampóny a kondicionéry, ktoré v sebe síce nemajú silikóny, obsahujú sulfáty. Tak si hovorím nič to, aj tak mi treba ísť do drogérie na nákup, tak som si spísala zoznam všetkých "zakázaných" látok na papierik a šla som hľadať. Avšak po prejdení 3 drogérií (a po to, čo som zažila maximálne nevraživé pohľady zo strany predavačiek) som to so zúfalstvom vzdala, lebo žiaden šampón ani kondicionér, ktorý by neobsahoval sulfáty, som nenašla. Preto sa obraciam s prosbou o pomoc na vás. Poznáte nejakú značku, ktorá by vyrábala šampóny, kondicionéry, poprípade aj nejaké stylingové prípravky bez silikónov aj bez sulfátov?? Máte s nimi skúsenosti? Budem vám prenesmierne vďačná :) A ospravedlňujem sa, až teraz som si všimla, že som sa akosi rozpísala :D

cinamonn

Zn. Bione ma aj šampóny bez sulfatov, daju sa zohnat v niektorych drogeriach, sama ich pouzivam, ked si obcas umyvam vlasy samponom, inak umyvam len kondicionerom a tie su bez sulfatov ale bez silikonov je ich uz pomenej, ale su, horsie je to s bezoplachovymi kremami, v nasich drogerkach nenajdes bez silikonov ziadne.

redka

mozno su... tusim aj v dm drogerii maju nejake tie bio sampony, ktore nemaju silikony sulfaty a ine srandy... ja som ti odporucila ten, ktory pouzivam... mam teraz druhe balenie a je velmi dobry... asi uz pri nom ostanem... maju aj kondicionery ale tie som este neskusala... ale je jasne, ze co vahovuje mne, nemusi vyhovovat kazdemu... treba vyskusat... stoji cca 4 ecka

MinnieMae

Ach, aha... Tak vďaka za radu. Američanky na Youtube sa dušovali, že čím lacnejší "drogérkový" šampón, resp. kondicionér, tým lepšie- ukazovali tam nejaké značky, ktoré vraj bežne dostať a bolo úplne normálne, že boli "silicone and sulfate free"... Ale tak Amerika nie je Slovensko, že :D

redka

hladas na nespravnych miestach... skus predajne zdravej vyzivy alebo si objednaj z netu... napriklad sampon keratine od ceskej firmy binone cosmetics...