Čo s chlapom, ktorý vkuse mešká?

Príspevok v téme: Čo s chlapom, ktorý vkuse mešká?
Malina000

sme spolu niekoľko mesiacov, zo začiatku v pohode, na rande chodil buď načas, alebo meškal max. pár minút - keď som napr. šla za ním vlakom a mal ma prísť počkať na stanicu - to som brala v pohode, býva od tej stanice dosť ďaleko, občas to nevyjde s MHD alebo je zápcha, tak som to nejak neriešila. neskôr ma to ale už začalo pomaly štvať, keďže ja sama sa snažím byť vždy presná a pripadá mi to ako základná slušnosť, nenechať nikoho vyčkávať. tak som mu to aj povedala, že na to nemám trpezlivosť a že sa ma to aj dotýka, keď ma niekde nechá mrznúť a vyčkávať ako na veličenstvo (teda, povedala som to trochu miernejšie, možno to bola chyba). ale potom sa celkom snažil a zasa nejaký čas zvládol chodiť načas. no potom to znova začalo, najprv zmeškal spoj a prišiel o hodinu neskôr, ale to sme sa mali stretnúť u mňa doma, takže mi to bolo viacmenej jedno, kedy príde... ale naposledy, keď sme sa mali stretnúť vonku a zavolal mi, že bude meškať asi polhodinu (nemal na to žiaden vážny objektívny dôvod), tak som mu rovno povedala, že toľko sa mi čakať nechce, a šla som domov... proste už ma to fakt štve, ľúbim ho, ale toto by som celý život nevydržala, má poslednú šancu s tým niečo robiť...

a tak by ma zaujímalo... poznáte niekoho, kto bol takýto, ale potom "dospel" a naučil sa presnosti (a zodpovednosti, keďže to podľa mňa spolu súvisí)? alebo radšej nemám veľmi dúfať? bo on aj do práce často chodí neskoro, horšie ako malé decko, tie skôr vedia, kedy majú prísť do školy... inak má plno dobrých vlastností a o tomto si aj sám uvedomuje, že je to chyba, ale že by s tým niečo urobil... ach jaj. vec pre mňa nepochopiteľná...

zuzi74

Jaaaj Malina, tak predtym ako ho pojdes nabuduce vyzdvihnut, tak sa este pusti doma do pecenia alebo varenia, aby si to nabuduce tak skoro nestihla:-)

Malina000

kafik, presne toto som raz chcela spraviť, hoci normálne nie som nejaká pomstychtivá, ale keďže už išiel neskorším vlakom, než pôvodne mal (spravil to už približne 4x), tak keď som šla poňho na stanicu, povedala som si, fajn, tak nech si tam teraz na mňa pekné počká. ale akokoľvek som sa motala pri obliekaní, potom aj celou cestou som šla schválne pomaly, aj tak som prišla len asi minútu po ňom :-D

Malina000

ďakujem všetkým za reakcie.

samka, no veď toto, že v iných veciach si skvele rozumieme, keď aj bol dáky problém, tak len malý a prakticky hneď sa vyriešil. lenže toto je niečo, čo mi naozaj vadí, a pritom to pokladám za vec, ktorá sa DÁ naučiť, ak sa chce - ani nie že kvôli mne, ale aj pre neho by to bolo len prospešné, keby sa naučil chodiť načas a nešuchtať sa. nechcem sa s ním rozchádzať, ale ani tolerovať mu to nemienim. tak uvidíme...

annamaria123 to skvelo vystihla, presne tieto situácie si aj ja predstavujem - pohovor do práce, nechá decká niekde trčať, lebo na ne zabudne... ja potrebujem vedieť, že sa na muža môžem spoľahnúť, a že ho nemusím kontrolovať a všetko mu 3x pripomínať (čo si myslím, že by aj jemu samému liezlo časom na nervy).

odpovedam, to aj chcem tak robiť, hoci nie vždy sa to dá - hlavne keď cestujem ja za ním vlakom a máme sa stretnúť na stanici a on mi potom zavolá, že zmeškal MHD, takže bude meškať napr. 10 minút, tak nemám veľmi kam zatiaľ odísť... ale teraz naposledy som to tak spravila, že som odišla. neskôr som mu vysvetlila, prečo mi to vadí a ako sa pritom cítim, keď ho niekde vyčkávam ako kôl v plote. hrozne ho to mrzelo (a viem, že to myslel úprimne, on sa totiž vôbec nevie pretvarovať :-)). tak dúfam, že mu to vydrží a že si bude dávať na to už pozor...

lienočka, no áno, doma som "čakala" hodinu - na zmeškanie vlaku ale stačí aj 5 minút. a ďalší zvyčajne skôr než o hodinu nejde. takže mi napr. o druhej zavolal, že to zmeškal a nepríde o tretej ako mal, ale až o štvrtej. štve ma aj toto, ale o trochu menej, lebo doma sa nenudím a je tu teplo. vonku by som na neho hodinu nečakala, ani tú polhodinu, ako som aj písala :-)

kafe

čo s takým chlapom veru neviem. Ale hovorí sa, že presnosť je výsada kráľov. Tak takéto typy sú asi sedliaci :D Je to v ňom. Sú zamestnania, kde si človek nemôže dovoliť meškať, vyhodili by ho. On má proste šťastie, že si to môže dovoľovať. Netoleruj mu to. Prípadne, skús mu hovoriť čas stretnutia o hodinu, 45 minút skôr ako sa reálne môžete stretnúť a nech ON čaká na teba. Nech si to zažíva z druhej strany.

[zruseny35]

Čakala si hodinu u teba doma?? A potom polhodinu? Sorry,za ten čas by som si už asi nasla druheho priatela :)
Vraví sa že je to 15 minut ,čo sa dá ospravedlniť-raz.
Prepáč,ale zaleží jemu na niekom alebo na niečom ked si toto vie neustále dovolovať?

zuzi74

Toto bude urcite nejaka "uchylka, choroba".
Mali sme na ubytovni spolubyvajucu, ktora vecne meskala a hlavne rano do skoly. Mohla vstat aj o 2 hodiny skor a aj tak prisla neskoro na prvu hodinu. Dobra ziacka, slusne a mile dievca, len to meskanie...a pritom si to velmi dobre uvedomovala, ale napriek tomu takmer vzdy meskala. Nikdy som nevedela pochopit ako je to mozne a neskutocne mi to liezlo na nervy aj ked ju som mala naozaj rada.
Mne to nastastie len obcas vedel urobit frajer, vzdy sa niekde po ceste zakecal, ale ked som sa zoparkrat otocila na podpatku a odklusala naspat domov, tak sa nastastie spamatal.

odpovedam

moja kamoska to tak robi skoro stale. ale ona pokojne meska aj dve hodiny. jediny sposob, ako mu dat jasne najavo, ze to nebudes tolerovat, je tak, ze to naozaj nebudes tolerovat. Ak bude meskat, chod jednoducho prec. Je to mozno detinske, ale nech si tvoju pritomnost a tvoj cas vazi. Je ine, ked clovek meska raz za cas, ale pravidelne? Mna by porazilo. Ked uvidi, ze to myslis vazne s tym, ze ti to prekaza, tak je na nom, aby dokazal narabat s casom tak, aby stihal prist nacas. nie je uz male dieta a ty nemozes byt vecne cakajuca a slepo tolerujuca.

annamaria123

jaaaaj bože, normálne som sa pri prečítaní názvu témy zľakla, že som to písala ja a ani o tom neviem :) :)
a teraz vážne: vôbec to nie je len taký banálny problém. meškanie neznamená LEN prísť neskôr na rande, resp. na nejaké stretko. dosť napovie aj o charaktere človeka. Meškať raz, dvakrát sa môže pritrafiť, presne ako píše autorka témy (zápcha na cestách a pod.) ale sústavným meškaním dáva človek najavo, že má toho druhého totálne na háku.
aj ten zatiaľ ešte môj vkuse mešká, pritom hneď v začiatku randenia som mu povedala, že tento zlozvyk neznášam. netrvám na tom, aby mi niekto salutoval presne keď odbije dohodnutá hodina, ale meškať zas a znova je proste o nezodpovednosti a ľahostajnosti.
predsa sa dá zdvihnúť zadok skôr, aby som sa skôr obliekol, niečo vybavil a došiel aspoň ako tak načas. on mi zvykol zozačiatku povedať aspoň prepáč, zdržal som sa, nestíham...teraz už len sucho skonštatuje NO A ČO TERAZ?? tak nič. presne tak mi to lezie na nervy. a vždy sa nájde nejaká blbá výhovorka.
dotyčná, ktorá tu prispela, že keby mala len také problémy a že jej to nevadí - to je o človeku samom. niekomu to vadí, niekomu nie. ale zaujímavé by bolo, keby tak meškal na pohovor do práce, resp. by zmeškal dieťa vyzdvihnúť zo škôlky...
Meškanie svedčí o nezrelom ľahostajnom a nezodpovednom človeku a taký človek sa zvykne potom "zabúdaťô aj v ďaleko podstatnejších veciach.
Autorke témy sa nečudujem, že má toho plné zuby. Meškanie je neúctivé voči človeku, s ktorým sa ideme stretnúť - a ak je to partner/ka, potom to platí dvojnásobne.

samka

no ,myslim ,ze napravit sa neda ,, videla si sama ,ze chvilu sa to dalo , je to vnom .. bolo to asi vo vychove dane , co si vsimam , moj muz robi to iste ,, nespravna vychova .. jedine co ,bud ho budes stavat stale do pozicie nech sa uvedomi a bude sa to kolisat hore dole ...alebo rozchod ...ale vedz ze kazdy clovek ma svoje muchy , ked si najdes sloveka dochvylneho ,bude mat zas inu vadu :) najst 100% cloveka ,je zazrak :))

Malina000

"len takéto problémy"... keď nevie dodržať slovo ani v takejto maličkosti (tj. že príde vtedy, kedy povedal, že príde), ako mu mám veriť, že ho dodrží v dôležitých veciach, ktoré život prinesie?

a btw., môj otec to tiež robí celý život. nezvykla som si, ani mama nie.