urobila som dobre?

Príspevok v téme: urobila som dobre?
emma111

urobila som dobre ak som sa rozisla s priatelom ked ten vztah nikam neviedol, on je totiz stale zenaty aj ked spolu uz neziju (ja som nebola pricina rozchodu), ale kvoli detom neodide od rodiny. ten vztah sa zacal z mojej strany len tak aby som nebola sama a brala som to tak aj z jeho strany ale dnes ma trochu prekvapil jeho reakciou na to ked som mu to povedala, a mozno to uz nie je u obidvoch len o tom nebyt sam.

zizi

Hibi:Neviem, či si to správne pochopila...alebo som sa rozpísala tak, že som sa zamotala a pointa sa mierne rozmazala...vôbec nie som zaťažená na peniaze....práveže som videla ako to chodí a snažím sa nikdy nevyznievať ako moja macocha...nemám problém finanče prispieť, keď jeho dcéra niečo potrebuje, skôr by som zle znášala to "utekanie" od rodiny k "bývalej rodine".V prípade, že by som bola s manželom, ktorý má menšie deti, okolo ktorých treba samozrejme behať a kmitať, to by som nezvládla a do takého vzťahu by som nešla.To som tvrdila...Že by mi vadilo, keď by prišla situácia, že máme doma choré bábo ,alebo len peknú romantickú chvíľku o ktorú nechcem prísť a preruší ju zvonenie od nejakej(pre mňa cudzej) ženskej, ktorá chce môjho muža zrovna vtedy pre seba.....v tomto by som bola čistý sebec.Ale to je teraz už nepodstatné.Jasné že to závisí od individuálnej situácie...keď emma chce ísť do toho, je to jej voľba....Ja chcem už iba pohodu a žiadne stresy.Mužova dcéra je zlatá, venuje sa nášmu malému, zarába si, má priateľa a vieme sa o všetkom pozhovárať.Je medzi nami len 9 rokov....

tica

emma ,odhliadnuc od pribehov zizi a hibi,skús si usporiadať vlastné predstavy a očakávania,proste vezmi pero a papier a napíš naň na jednu polovicu plusy a na druhú polovicu mínusy tohoto vzťahu,tak ako ich vnímaš,niekedy sa v tom dá trochu zorientovať ľahšie,ak to máš čierne ( modré ) na bielom,ty máš život ešte len pred sebou,tak ho vezmi do rúk,niečo mi vŕta v hlave,prečo ten muž zotrváva v manželstve?ešte nie je zrejme rozhodnutý a nemá vyjasnený vlastný postoj k manželke ( city )

hibi

Zizi,tvoj pribeh bol smutny.Zda sa mi ze ta poznacil aj tvoje nazory to potvrdzuju.Par veci nechapem,ale nebudem ich rozoberat.Z tvojho pribehu citit ze ti peniaze chybali a teraz si na ne trocha zatazena.Podla toho si myslim,ze budes mat,mozno,uz aj mas problemy s dcerou tvojho manzela,pretoze si sa dost jasne vo svojich prispevkoch vyjadrila.Ale,aj taketo pripady byvaju.Vela nazorov,pribehov a zivotnych skusenosti.Clovek nemoze poradit vyslovene nikomu,iba vyjadrit nazor.Zivot je nasa skola.Kazdy si musime niecim prejst,nic neni lahke,ale ani nezvladnutelne.Kolko ludi,tolko osudov.Emma,ty si strojcom svojho zivota,stastia,len bud rozumna a ries vsetko s chladnou hlavou.Vela stastia!

milli

Myslím, že si urobila veľmi dobre. Škoda len, že si si taký vzťah vôbec začínala. Takže možno dosť tvrdé poučenie...

emma111

dakujem vam vsetkym za vas nazor. Clovek nikdy nevie na zaciatku vztahu na isto aky ten druhy vlastne je to sa az postupom casu vykrystalizuje. a nemozem ho odsudit preto ze ma dve deti a zenu ktora ho podviedla. jasne radsej by som bola keby bol slobodny, to asi my vsetci. ale na druhej strane si nechcem vycitat ze som ho hned odvrhla a ani poriadne nespoznala. tak sme si to spolu ujasnili a pokracujeme v tom nadalej, cas ukaze kam to bude smerovat, mozno nikam mozno niekam, to je teraz tazke povedat.

zizi

Hibi:Môj otec od nás odišiel, keď som mala 10.Chodil 10 rokov s mladšou, ktorú si potom vzal a keď som mala 19 narodilo sa im dieťa, potom o tri roky druhé.Kým nebol"jej",usmievala sa na mňa,kupovala mi darčeky(za jeho peniaze)a akonáhle ostala tehotná a musel si ju vziať,bol so všetkým koniec.Keď som chcela prísť za otcom ,stále mali program, všetko vybavovala ona pri dverách ani ma nevpustila dnu,všetko mala pod kontrolou.On sa s mojou mamou na ulici ani nepozdravil,prispieval mi 500 sk-podnikateľ!Jeho drahá objednávala handry z katalógov v siedmich odtieňoch z každého kusa.Študovala som na VŠ,nemala som žiadne vreckové,mama mala ledva pre nás dve na stravu.Vydala som sa a mala dieťa,ona nedovolila ,aby mu kúpil vec nad 300 sk.On má mesačne vyše 100 tis.Vyhnali moju mamu z nášho bytu,predali ho a mamu strčili do takej malej garzónky, že sa tam nedá otočiť.Ja som ostala na ulici. mne povedali si dospelá, nech sa o teba postará muž.On bol ale nezrelý a pri ňom by sme pohynuli od hladu a ja by som nikdy nedoštudovala,navyše začal byť agresívny.Odišla som,lenže som sa nemala kde vrátiť, tak som bývala s ani nie trojročným dieťaťom po kamarátkach,počas prázdnin ak boli študentské internáty prázdne som uprosila vedenie, aby ma tam nechali prespávať,spali sme rôzne po záhradných chatkách!!!!Umývali sme sa v minerálke,žili sme bez elektriny.Syn sa ma vždy večer pýtal, či to sme v hrobe...Tak mi nehovor o neľahkom živote.Môj bohatý otec vtedy sedel so svojou zákonitou niekde v Tunise a kupovali zlaté reťaze a ja som žobrala jak chudera.K tomu som strávila celé týždne na Kramároch, lebo moje bábo čakala srdcová operácia.To, že som sa vzchopila, dokončila školu,našla si prácu bola a je len moja zásluha.Môj drahý otec sa teraz tvári urazene, že ho nechcem navštevovať viac ako 2krát do roky-na jeho narodeniny a meniny.Zrazu, keď mám staršieho partnera za manžela(je len o 5 rokov mladší ako otec),usporiadanú rodinu,krásne bábo a syna, ktorý je najlepší v triede,vyhráva olympiády na gymnáziu,zrazu teraz by sa chcel so mnou navštevovať!Keby som si nepomohla sama, nechal by ma zomrieť na ulici.Stokrát som mu vtedy volala, oci, dnes nemáme kde spať a čo jesť, nemôžeš vziať aspoň malého na jednu noc....mobil zdvihla jeho žena a povedala, neotravuj, práve sa kúpeme na kúpalisku.Keby nám vtedy hodili 1000 ku na ovocie, ani by si to nevšimli.To je moja skúsenosť.Vidíš, ona tiež mohla brať do úvahy, že si berie chlapa s deckom...brala, len kým jej nenavliekol obrúčku.Môj manžel má tiež dcéru-je dospelá,ale nikdy by som si nedovolila vravieť mu, načo ju dakam vezieš, veď má plat, nech si vezme taxi,alebo neprispej jej na dovolenku....ja som šťastná, že som tým všetkým prešla,som neskutočne silná a nezaoberám sa malichernosťami.Žijem len pre svoju rodinu, krásne a šikovné deti a prežívam skutočnú lásku....

hibi

zizi,ja pisem zas z mojej skusenosti.Mam 2 deti.Ked som sa rozviedla mali okolo 10rokov.Muz sa kratko po tom ozenil.My sme spolu neboli stastni.Ja som sa asi po 10 rokoch vydala za muza co ma dceru.Vsetko sa da zvladnut,ked je porozumenie.Vsetci sme spokojni a dokonca si vychadzame v pohode.Aj s mojim ex-manzelom.Deti neboli prekazkou nikomu.Byvaly mi platil na deti a moj terajsi platil na svoju dceru.Decka su uz teraz dospele a nestratili ani mamu ani tata a "rodina sa rozsirila",to zartujem.Ex-manzelova zena,chapala,ked boli decka v puberte,ze sme niektore problemy museli riesit spolu.To je prave to pochopenie z partnerkinej strany,pred ktorym ju varujes.Ale,to tvrdim aj ja,ak jej ten muz za to stoji,moze byt s nim stastna,samozrejme,ze zivot bude mat pestrejsi.Ale,ona pise,ze su iba na zaciatku vstahu,takze,ma casu dost si vyjasnovat svoju situaciu.Emma,len bud opatrna,aby si nemala skoro dietatko,lebo na to aby si spoznala cloveka,hlavne v jeho situacii potrebujes vela casu.Predsa len,ten rozchod je jednoduchsi,bez dietatka.Nech uz sa rozhodnes,akokolvek,verim,ze sa rozhodnes spravne.Moj zivot nebol lahky,ale nic nelutujem,lebo teraz sa uz mam dobre.Vsetko zle,bolo na nieco dobre a mna to len posilnovalo a hnalo dopredu.Vela stastia!

zizi

hibi: písala som len a len svoj subjektívny, samozrejme mojou situáciou ovplyvnený názor-bol to len jeden z možných prípadov, ktoré by relatívne mohli nastať.A ak si pozorne čítala úvod, písala som,že rozhodnutie je čisto na emme a ja som len pridala svoju skúsenosť.Pozri,dnes prišla zo stretka a má ok náladu, myslí si ,že si to takto želá...ale v deň, keď s ním bude už dlhšie, porodí mu dieťa a ono bude choré a ona unavená a zavolá jeho bývalá, že deti chcú ísť s tatom von, som zvedavá, či bude potom taká chápavá a rada, že jej mimi a ona sa musia podeliť o ocka a že im zrovna pre ňu v dôležitú chvíľu odchádza.A s tými peniazmi...tiež to vidí teraz ružovo, lebo aj tak, čím väčší budú mať roddinný rozpočet-príjem, tým vyššie alimenty mu vyrúbia a uznaj, že chceš zariaďovať bytík, mať bohatú stravu, sem-tam si niečo kúpiť na seba, len tak si urobiť radosť a potom príde dovolenka a jasné ,že sa nebudeš chcieť obmedzovať,ruku na srdce....nebude jej vadiť, že musí dať to, čo si môžu ako rodina vychutnať ,jeho bývalej žene na decká???Nebuď malá...jasné, že ju to bude štvať.A o druhej šanci...jasné, že aj on má dostať druhú šancu.Ale išlo teraz o emmu ,či bude ona šťastná a schopná ustupovať.Lebo chlap si tých šancí v živote dopraje...Jeden záväzok-ok ako tak-ale dve deti sú veľa-som hnusná pesimistka, nemyslím to zle,ale utekala by som od neho až by ma nohy bili do chrbta :))Aj tak ,emma ,veľa šťastia!!

emma111

bola som na tom stretnuti. Ide o to ze my sme uplne na zaciatku vztahu a ja som proste mala z toho vsetkeho strach preto som zazmätkovala a vycuvala z toho.Mne nevadi ze ma deti, som naopak rada ked sa s nimi stretava a myslim ze su dostatocne zabezpecene.

hibi

zizi,podla toho co pises,by som prave od teba cakala,ze napises nieco ine.Ved aj ty mas dieta a muz ta lubi aj s dietatom,cize si zacala novy zivot,dostala si druhu sancu.Ved aj jej expriatel ma deti,preco by on nemal mat narok zacat zit novy zivot s novou partnerkou,samozrejme po usporiadani svojho prveho vstahu.Mozno si je vedomi,ze to s nim neni jednoduche,ale bez dovery a porozumenia s novou partnerkou sa tazko napreduje.Takze,je to len na nich,lebo my tazko dokazeme posudit,ci je medzi nimi hlbsi vstah,alebo neni.Hlavne ty emma,ak ho nelubis,ale tak skutocne,nechod na stretavku.Ak ho lubis,chod,ale zisti si co on k tebe citi.Ci ta skutocne lubi a planuje s tebou buducnost.Ak dokaze slusne zarobit,vyzivne by nemal byt az taky problem.Zvaz si vsetko a prajem ti dobre rozhodnutie!