Skúsenosti s HAK Cilest

jaja

sisina- hovoríš z vlastnej skúsenosti s tým otehotnením? vieš čo ja sa už bojím brať hormony, lebo vdaka bellare som mala také stavy, že som sa z postele nevedela postaviť, búšenie srdca, studené končatiny, strach (+ to čo z cilestu)... teraz beriem lieky na búšenie srdca+ukludnenie, 2 mesiace po vysadení sa moje telo nevie spamatať. takže myslím si , že na toto nezabudnem nikdy v živote, čo môžu spôsobiť hormony...:-(((

jaja

noo mna bellara presvedčila, aké ja hak svinstvo (aj ked ani ten cilest nebol bohviečo), nechcem to ani vidieť...

sisina

Jaja, preto, ak si este tak mlada a urcite chces mat raz deti, tak na HAK zabudni, inac budes mat velke problemy, napr. aj s otehotnenim.

sisina

Jaja, dik za radu. Sorry, zle som si precitala slovo v tvojom prispevku, namiesto nemam- mam po 35-tke...:))
Ja som brala este Lyndynette, z toho mi bolo priserne, zakusila som, co je to ozajstna migrena-priserne bolesti hlavy,zvracanie, trasenie ruk...ani do prace som 2x nesla, takze to je dokaz, aka je HAK svinstvo!

jaja

sisina- mám 25r.-bezdetná, ale hak nechcem už brať. po cileste som brala 4 mesiace bellaru, a to sa mi k tým spomínaným než. účinkom z cillestu pripojili ešte dalšie- max nepríjemné (téma- pre ženy ktoré vysadili hak). teraz používame kondom+prerusovaná súlož (lebo raz praskol=postinor). ale čítala som o tom pharmatexe, a možno to vyskúšame...

sisina

Mila jaja, presne taketo problemy som mala aj ja a kvoli tomu som ten cilest prestala brat, lekar este o tom nevie. Neviem, co budem dalej robit, ako riesit antikoncepciu, mam uz velke deti, tehotna uz nechcem byt, neporadis nieco? (Sme asi v rovnakom veku.)

jaja

bionda- popíš prosím ta tie negat. účinky, ak chceš... ja som z cilestu mala hlavne- zníženie libida, kvasinkové výtoky každý mesiac, psychickú nerovnováhu... tiež nemám po 35-ke, a to si fajčila+hak?

bionda

Ahojte, kočky, úprimnú sústrasť ak beriete Cilest. Ja som vďaka nemu nabrala za dva mesiace 10 kg, ktorých som sa potom rok prácne zbavovala. Vydržala som ho brať vyše roka (vtedy, pred 15 rokmi moc na výber nebolo), ale ku koncu som už musela brať aj dve tabletky denne, lebo som krvácala aj v strede cyklu. Vďaka bohu za môjho šikovného muža, už 8 rokov nič neberiem. Ale Cilest je podľa mňa fakt svinstvo, mala som všetky negatívne vedlajšie účinky. Ale môžem si za to sama, môj gynekolog mi ho nedoporučoval, ja som vtedy nan čítala výbornú reklamu a postavila som si hlavu a tak to dopadlo...Vraj je určený viac-menej ženám po 35.-ke a nefajčiarkam. V tom čase nič z toho nebol môj prípad a tak to aj dopadlo. Odvtedy na HAK nemám odvahu.