Baktérie v ústnej dutine + problém

Príspevok v téme: Baktérie v ústnej dutine + problém
vlado69

ahojte,

mal som podozrenie na premnoženú kandidu hlavne kvôli únave, jedení 3-4 čokolád denne a 2-3 kúskov torty v cukrárni počas 20 rokov obdobia(prakticky od detstva) . Nemým cukrovku ani nič.

Tak som išiel na vyšetrenia, mesiac som čakal na výsledky krvi, candidu premnoženú nemám, preventívne som však chodil na biorezonančné terapie, údajne premnožená bola ale už nie je a dal som detox(probiotiká 50-120bil dva mesiace, pokračujem ďalej ale plánujem prechod na 6bil/den), spirulina,chlorella,oreganovy olej,kokosovy olej, zmena stravy, minimalizácia cukrov aj kvasiniek, orálne probiotiká.
Pomohlo to, ale každý týždeň som zhodil 2kg a dostal sa takmer na podváhu(+fakt strašne schudol). Postavu som mal tak akurát, optimálnu, pred liečbou. Vysadil som veci, z ktorých som mal pocit že najviac chudnem(oleje,chlorelu) a začal znova prijímať malé množstvo cukrov(1x týždenne dezert..čokoláda).

TO na úvod. Na jazyku som však stále mal problém s glositídou(povlak, lekár to označil ako glositida) tak som trval na kultivácii(výter) z jazyka,hrdla,nosa..

všetko až na jazyk ok. Na jazyku našli:
haemophilus parainfluenzae
Streptococcus agalactiae
Staphylococcus aureus
a predpísali mi ATB. Neužívam ich+ mi predpísali Imunor(užívam).

Nejaká rada, čo by som mohol ako alternatívu k ATB použiť na odstránenie týchto baktérii? Momentálne mám probiotiká+orálne probiotiká(Natures plus a HyperBiotic a NOW!) a začal som zase brať oregánový olej.

Našiel som veľa vecí, čo by mali pomôcť, ale problém je, že potrebujem také, z ktorých nezhodím zase 15kg !!!!!!!! Skôr potrebujem 5kg pribrať a nie zhodiť..

ĎAkujem !

vlado69

o tom mlganí oleja som nepočul, skúsim to. Bio kokosák mám, tak nemám čo stratiť. Orálne probiotiká si dávam pred spaním( po umytí zubov) takže ráno mám voľný "program" a môžem mlgať olej..
len odporúčané množstvo, že polievková lyžica oleja sa mi zdá veľa, pri cene kvalitného oleja. nestačí čajová?

mascha

ja by som ti poradila gurglovať bio jablkový ocot,t.j.2 ČL do pohára vody,potom umyť zuby..
alebo už spomenuté mlganie oleja...
podľa mňa by si mal na čas vyradiť tie doplnkové produkty zdravia...
prečo chudneš,ťažko na dialku určiť,keď tí, v opatere ktorých si, to nevedia

Kýčera

Nie, môj zvierací príklad hovorí o niečom inom. A "určite vieš aj, prečo to robia". Tú istú bylinku prežúvajú dovtedy, kým si nevyčistia tráviaci trakt/č r e v á-hnačkujú/-d e t o x i k u j ú. Nie je dôležité čo PRE MŇA to-ktoré slovo znamená, ale čo dané slovo v skutočnosti ZNAMENÁ, jeho VÝZNAM a POCHOPENIE. Dokonca nie som dôležitá ani ja ,ani moje rady. Ľudia radi používajú populárne slová ako /"stres,detox,imunita,.../", ale mnohí ani len netušia, čo znamenajú. To, že je na obale niečo napísané, v reklame povedané ešte neznamená, že je pravda. Na to slúži človeku hlava, len ju treba použíť. Mea culpa, že som sa Ti snažila pomôcť, aj keď nie som RNG. Teraz idem detoxikovať do sauny a Ty si detoxikuj a lieč sa ako uznáš za vhodné.

vlado69

hlavne časť:"spirulina,chlorella,oreganovy olej,kokosovy olej, zmena stravy, minimalizácia cukrov aj kvasiniek, orálne probiotiká."

ak ti to nepríde ako detoxikácia, tak neviem, z čoho som 15kg schudol

vlado69

kýčera:
preposielam ešte raz.. ak ti to nepríde ako detoxikácia, tak už fakt neviem, čo pre teba znamená detoxikácia. Tvoj zvierací príklad hovorí presne o tom istom, čo som písal a píšem znova ja(resp. kopírujem)

"
probiotiká 50-120bil dva mesiace, pokračujem ďalej ale plánujem prechod na 6bil/den), spirulina,chlorella,oreganovy olej,kokosovy olej, zmena stravy, minimalizácia cukrov aj kvasiniek, orálne probiotiká.
"

Kýčera

Detoxikácia/lat.+gréc./ znamená zbavovanie organizmu škodlivých látok a nie podporovanie zdravia braním výživových doplnkov. Pozoroval si niekedy ako sa chovajú zvieratá v prírode? Ak majú problém, vyhľadajú určitú bylinku a žerú len tú, alebo sa úplne prestanú pásť/držia hladovku/. Nechodili do školy, nemajú počítače, nemudrujú,...,ale počúvajú vlastnú intuíciu. Detoxikoval si len biorezonanciou , pošli prosím , kde si uviedol zvyšných 999 vecí, nevidím ich. Čítaj lepšie, uviedla som Ti viac alternatív/sú aj i./, nebudem nikoho presviedčať o tej-ktorej metóde, rozhodnúť sa musíš Ty.

vlado69

kýčera: spomenul som, že som sa detoxikoval 1000 vecami, ale ty si prečítal len probiotiká. Okrem spomenutého som ešte napr bral aj cesnakové kapsule(neznášam cesnak, preto kapsule) a Biotin. A to som ešte možno niečo zabudol.

Prebiotické látky obsahujú aj niektoré probiotiká, ktoré beriem/bral som
Btw, často to sú tak neodporúčané cukry.

každý deň jem cestoviny, zemiaky alebo ryžu, viacmenej nejem žiadnu zeleninu(zvyk z detsva, mám k nej odpor)

kefky mením raz za 3mesiace a po chorobe

Manuka med užívam už asi dva roky, UMF 20+

takže podľa teba jediný liek na moje bacily sú ATB a bez nich nemám šancu , áno?

Kýčera

Ako chceš odstrániť premnožené baktérie z tela? Máš tam hemof., streptokoka a zlatého stafylokoka-"koky". Ústa sú vstupnou bránou do tela, ak sa nebudeš liečiť, riskuješ, že sa Ti dostanú do iných orgánov v tele. Vlastniť zlato nie je na škodu, ale vieš čo môže urobiť taký "zlatúšik-kok" napr. s Tvojím srdcom? Na to máš lieky, ako alternatívu môžeš zappovať, kúpiť si koloidné striebro, ale pomocou doplnkov sa ich nezbavíš. Detox neznamená to, že si dávaš probiotiká/existujú už aj prebiotiká/. Nenapchávaj sa prázdnymi, telu škodiacimi kalóriami. Ak máš chuť, kúp si kvalitnú 70% /a viac/ čokoládu, kt. podporíš svoje zdravie. Za chudnutím sa môže môže skrývať aj nejaké ochorenie. Kvalitné tuky potrebuješ/olej olivový, ľanový,.../, naopak cukry čo najmenej/ množenie baktérií/ a ak, tak potom používaj med,stéviu,cukor trstinový,repkový,... ale uvážlivo. Nepíšeš ako sa stravuješ-ak chceš pribrať jedz často a zaraď si do svojho jedálnička viac sacharidov/cestoviny,zemiaky,ryža,.../. Povlak si zoškrabávaj, meň častejšie zubné kefky/ po chorobe vždy/, môžeš skúsiť mlganie oleja. Je to Tvoje zdravie a Tvoja voľba.