Problemy pri prvom noseni kontaktnych sosoviek

Príspevok v téme: Problemy pri prvom noseni kontaktnych sosoviek
vikaaa

Zdravim, mam taky problem... Zacala som nosit kont. sos. a mam ich uz 2. den. Este vcera to bolo relativne v pohode, ale dneska som uz k veceru pocitovala, ze mam akesi suchsie oci a ked som si sosovky pred chvilkou dala von z oci, tak som si na oku vsimla popraskane zilky cervene. Toto sa mi zvyklo obcas stavat aj ked som sa dlho do noci ucila a mala som malo spanku, ale posledne dni som spala viac ako 8 hod., tak odhadujem, ze to bude skor tymi sos. Dalej mam obcas pocit, ze nevidim celkom ostro dokonca aj na blizko (som kratkozraka). Inac ale sos. v oku nejako vyrazne nepocitujem, a hygienu, myslim, dodrziavam pri vkladani aj vyberani sos. spravne. Je toto vsetko normalne? Alebo mam sos. prestat nosit a kontaktovat ocnu? Budem vdacna za kazdu prospesnu radu :) ...

vikaaa

To zacervenanie uz ustupilo, a celkovo ich uz znasam lepsie, len ked ich uz mam cely den, tak mam k veceru akoby suche oci. Su na to nejake kvapky, alebo tak? A aj to neostre videnie sa celkom zredukovalo, az na obcasne vynimky... Ved koniec koncov mozem vyskusat aj inu znacku sos., ci? Nemyslim si, ze by som ich jednoznacne nezniesla v oku, ale to radsej necham na posudenie ocnej...

Kýčera

Ak si dodržala všetky hygienické pokyny, Tvoj odhad je správny. Môžeš mať alegiu na tekutinu, ale aj šošovky. Moja rada znie-okamžite ich prestať používať! Mohla by si si poškodiť zrak.