Zvláštna koža na chodidle. Bradavica? Foto

Príspevok v téme: Zvláštna koža na chodidle. Bradavica? Foto
Fleur-de-lis

Vie niekto čo by to mohlo byť a čo s tým?
Začalo sa to tvoriť pred vyše mesiacom, pod malíčkom. Najprv na tom mieste začala tvrdnúť koža (klasické tvrdšie miesto, na ktoré sa dostupuje), ale potom sa v tom začali tvoriť tie "jamky".
Nebolí to, ani nesvrbí.Je to suché a pomaly sa to rozširuje.

Sorry za nelákavé foto...

0vecka

ja som mal bradavicu na prste na nohe a tusim to vyzeralo podobne ...zajdi ku koznej...

ja som to nechal tak narastlo to asi na 2cm bolo to rovnako velke ako ten prst vypalovali mi to skoro hodinu a dost to potom asi tyzden bolelo... som nemohol chodit

Deria

Ja by som s tym radsej isla koznej. Jedine, co by ti este mohlo pomoct su obklady zo svedskych byliniek. Namocit vatu, obtocenu obväzom a prikladat/uviazat a kazde 3 hod. obklad menit. O ca 2 dni, mozno prv poznas, ci sa to zacina upravovat. Je to taky vseliek. Ak to nepomoze, tak uz nic, potom uz len doc.

Deria

Ja by som s tym radsej isla koznej. Jedine, co by ti este mohlo pomoct su obklady zo svedskych byliniek. Namocit vatu, obtocenu obväzom a prikladat/uviazat a kazde 3 hod. obklad menit. O ca 2 dni, mozno prv poznas, ci sa to zacina upravovat. Je to taky vseliek. Ak to nepomoze, tak uz nic, potom uz len doc.

Fleur-de-lis

keď mne to prišlo ako niečo "živé" tým, že sa to rozširuje, tak radšej som do toho takto nešprtala. Keď tam odstraňujem suchú kožu tak sa robia také krvavé bodky, lebo tá koža je do hlbšia taká suchá a otvorená.

Fleur-de-lis

niečo z toho je špina a niečo krvavé bodky.
Na začiatku som to krémovala olivovým olejom alebo jelením lojom a keď som si všimla, že to nie je len suché miesto, ale že sa to "otvára" tak už som tam nič nedávala.