Co sposobila marihuana

Príspevok v téme: Co sposobila marihuana
dezko123

Ahojte, fajcil som marihuanu asi 5 mesiacov, prve tri to bolo tak 2x do tyzdna(niekedy len do kludu, niekedy az ze som bol z toho proste hotovy), a posledne 2 mesiace som mal asi 5 krat. Po predposlednom fajceni som schytil derealizaciu a take divne pocity, akoby na mna liezla choroba, avsak ked som siel von s ludmi, nepocitoval som nic. Po par dnoch to preslo a povedal som si , ze uz sa toho nechytim este dlhu dobu (ano, nemal som sa toho chytit vobec, no to uz nezmenim) Mesiac ubehol ako voda a ja som sa kazdnym dnom citil lepsie a lepsie, uvedomoval som si ako ma marihuana menila a odosobnovala od problemov ale aj konickov, ktore ma predtym bavili a pocas tohto mesiaca som sa opat k tomu vracal.
Sam by som si urcite tak skoro znovu nedal, ale kedze som blby tak pod \\\"natlakom\\\" kamaratov som sa nechal ponuknut. Sfajceny som bol tak priemerne. Na druhy den to bolo v pohode, dalsie asi 3 dni uz som citil take slabsie depky, zamyslal som sa nad zmyslom zivota a prichadzalo to na mna samo, ani som si to nejak neuvedomoval, resp neprezival, akoby skryta depka, ja som sa mal fajn, nemal som dovod sa nad niecim trapit, ale myslienky som proste mal depresivne. Nasledujuci tyzden som uz pri nejakom vacsom tlaku (napr. ked som musel intezivne premyslat nad zadanim v skole, citil som ze mam obmedzene uvazovanie a nevedel som sa na to sustredit) chytil aj uzkost, citil som sa dezorientovany a vyklepany. Vyustilo to az do toho, ze jediny sposob ako to zastavit bolo to zo seba vyplakat. Uz som sa naozaj bal, ze to je nejaka tazka depresia, preto som aj isiel k psychiatrovi a vsetky tieto stavy som mu popisal. Dohodli sme sa, ze lieky zatial vynechame, lebo v tom case som uz pocitoval zlepsenie, ale vyjadril sa k tomu tak, ze je to zrejme nejaka depresia. Uzkosti zmizli a az na par blbych nalad to bolo fajn. Mal som aj take skreslene vnimanie, mal som pocit, ze urcite veci vnimam inak, ako napr. sledovanie televizie, akoby ten dej bol taky chaoticky. Nerobil som si vsak z toho tazku hlavu, lebo som to prisudzoval pitiu lubovnikoveho caju a braniu taky ukludnujucich (prirodnych) tabletiek. Uzavrel som to tak, ze najhorsie mam za sebou a po tom co som zazil som bol presvedceny, ze si nikdy nedam.

Teraz po par dnoch je to vsak zase akoby ine. Spanok mam kratky a mam celkom zive sny. Dokonca jeden bol az taky, ze som nepocitil rozdiel medzi tym ako som sa zobudil zo sna. Vedel som, ze je to sen, ale take to prebliknutie (otvorenie oci) som akoby nezaznamenal. Samotny sen vsak bol pozitivny. Cez den som este taky, ze ma nic nebavi a podobne. Co vsak este dost pocitujem je, ze to vnimanie sa mi zhorsilo. Povedal by som, ze mam iluzie. Niektore zrakove a sluchove vnemy sa mi zdaju inak ako su. Napriklad pri citani textu nieco precitam inak, ale vratim sa spat k tomu slovu a viem ze tak nebolo. Takisto nieco zapocujem inak ako to v skutocnosti bolo. Skratene povedane, nemam halucinacie ze by som videl/pocul nieco, co neexistuje, skor len sa mi urcite vnemy skresluju. Myslim si, ze to ma bezne kazdy, len teraz si to akoby viac uvedomujem.

Samozrejme ze po hladani informacii o tom, som natrafil na vsetky mozne diagnozy. Najhorsiu, ktoru si nechcem pripustit je schizofrenia. Nemam pocity, ze by so mnou niekto manipuloval, ani nic podobne, ale citim sa dost nesvoj. Svet vidim v rovnakych farbach, nemam paranoje ani nic, vsetky tie iluzie si uvedomujem, len viem ze si tie pozitivne veci tak neviem uzivat, nepocitujem taku euforiu a podobne.

Ak niekto zazil nieco podobne alebo vedel by mi poradit, budem len rad.

Diky

monika555

AHoj, to čo prežívaš je pravdepodobne uzkosť. Ja osobne som nikdy nefajcila marihuanu, ale zase poznam co vie urobit uzkost s clovekom.. V prvom rade znak uzkosti je : prehnane sledovanie a určovanie si diagnoz , to znamena , že mas pocit ze bude tazko psychicky chory a bojis sa toho precitas si znaky dakej choroby a potom si tie priznaky sam vyvolas alebo sa bojis ze pridu... takze klud pretoze nemas schyzofreniu, ani depresiu ani nic take:) teda ja osobne si myslim, že mas len uzkostne vnímanie , bojis sa ze to neičo vazne bude , si proste vystraseny.... ja ked som mala takto vystupnovanu uzkost bola som sa vsetkeho, sla som v noci okolo takej sochy s priatelom a normlane som sa ho spytala ci to vidi aj on alebo ci mi uz sibe... lebo to bola taka nepekna socha a nromlane som sa bala ze mam uz halucinacie :D samozrejme tam ta socha bola a nemala som ziadne halucinacie ! nemozes o sebe pochybovať !!!! a dobra rada na to je: ak budes mat daky priznak , zle pocity , zkost, strach a podobne skus sa na tom zasmiat a povedz si nevaadi mam to a co, noc vazne to nieje a prejde to.. a ono to aj prejde.. proste to neber vazne , cim viac to budes brat vazne , tym viac si vystupnujes tu uzkost .... ja som sa bala vsetkeho !!! kazdej psychickej choroby ze co ked ju budem mat.. a nemam ziadnu:) ziadne lieky neber, skor vyhladaj psychologa najlepsie co robi KBT , prestuduj si nieco o tom , pozri si aj knihy od Praska ...dufam ze cim skor to prejde:)a marihuanu uz nikdy !