Muži, ruku na srdce, podľa čoho určujete hodnotu ženy?

Príspevok v téme: Muži, ruku na srdce, podľa čoho určujete hodnotu ženy?
Ravenna96

Ahojte. Mám 18 a mám na dnešných mužov pár otázok a pripomienok.

Prečo dnes žena bez make-upu a podobných vecí oblečená nie podľa najnovšej módy nemá u muža žiadnu hodnotu?

Tvrdíte, že nemáte radi, keď sú ženy zmachlené a oblečené vyzývavo, pritom len za takou sa obzriete.

Predstava dokonalej ženy znie: žiadna telesná chyba, dokonalá tvárička a vlasy, telo chudé, vyšportované, ale prsia ako Pamela a zadok ako Kardashian.

Každý ma danú inú genetickú výbavu, ja som napr. chudá, čiže nemám veľké prsia, ani megazadok a za to sa mám teraz odstreliť alebo ísť na plastiku?

Krútite hlavami nad tým, ako ženy chodia na plastiku, aké sú umelé, čo so sebou všetko robia, len aby sa cítili pekné, ale nechápete, že to VY spolu s médiami, ktorých trendy hltáte, ste ich k tomuto všetkému donútili? Ak by ste VY MUŽI nepočúvali média, ani ony by ich nepočúvali a neriadili sa nimi.

Lebo neexistuje žena, kt. by nechcela byť krásna, chcená a milovaná. Médiá však nadstavili hodnotu ženy čisto na jej vizáži a vy ste to prebrali a každú ženu hodnotíte len takto. Normálne ju máte len za odpad, čo jej dáte aj patrične najavo. Je to smutné, ale je to tak.

Ano, aj ja sa maľujem, ale nie priveľmi, len aby som sa necítila úplne ako z doby kamennej. Obliekam sa nie podľa najnovšej mody, nie vyzývavo, ale vkusne podľa mňa áno. Starám sa o seba, chodím upravená, ale nie som ani zďaleka ten tip top ideál. Mám svoje chyby, nedokonalosti, mám teda hodnotu vo vašich očiach?

Mám zvláštnu tvár, už veľa ľudí mi to povedalo, že takú netuctovú, niektorým príde škaredá, niektorým zase tak inak pekná. Neznášam to, najradšej by som vyzerala normálne, len aby som splynula s davom, lebo takto pútam len pozornosť, o kt. nemám záujem, som totiž hrozný introvert. A ďalšia nedokonalosť, však? Ano, lebo len extrovertky a také čo sa vedia predať a hádžu so sebou ako s vrecom sú dnes v kurze - ale toto platí aj pre mužov. Moje hodnoty nie sú selfie, lajky, instagram, fotky, najnovšia móda, celebrity, telka, drahé jedlo, majetky ani tip top vzhľad.

Hľadám si muža asi z inej doby, kt. sa netvári ako model a alfasamec, bude ku mne a aj k ostatným ženám galantný, milý, charizmatický, nezameraný na materiálno, ale na duchovno. Predstavte si, našla som. Zamilovala som sa. Ale len z diaľky obdivujem - je to totiž ženatý učiteľ. Páčia sa mi len starší muži a nečudujte sa prečo. Túžim, aby sa muži k nám chovali ako kedysi, ako k dámam a s rešpektom. Prečo si myslíte, že každá žena je zlatokopka? Ano, možno sú dnes viac rozmnožené, ale nie sme všetky také. Lenže vy aj tak máte záujem len o také, lebo tie spĺňajú alebo sa približujú k tomu tip top, čo ukazuje, že vám ide len a len o vzhľad.

Čo je toto za dobu, že vzťahy sú bud len o peniazoch alebo fyzickej atraktivite? Ano, určite nejaká aj fyzická príťažlivosť musí byť, ale nie že len to a to stačí. Cítim sa tu ako marťan, stratená v čase, nepatrím sem.

Snažím sa byť ku všetkým milá, pomáhať im, usmievam sa, nemám s nikým spory, no aj tak si to nikto necení, skôr by som povedala, že zneužíva. A čo sa týka mojich názorov, veľmi ich nedávam najavo, ale z toho, čo som dala, ma majú už teraz za divnú. Asi sa musím zmieriť s tým, že ostanem navždy sama...

dixit

zbytočne sa tu o tom dohadujete, muži, ktorí si vyberajú ženy len podľa vzhľadu, dostanú také, ktoré si jeho vyberú tiež len podľa vzhľadu, alebo ešte lepšie, len pre peniaze. myslím, že pomer takýchto je v populácii približne 1:1, na každého sa dostane :D ak im to tak vyhovuje... koho zaujímajú iné hodnoty, nájde si partnera/partnerku tiež s inými hodnotami. môže to trvať trochu dlhšie, ale nech. spomínaš, že si introvertka - nuž, je logické, že sa ti môže zdať, že svet patrí extrovertom, keďže tých je na svete približne trikrát viac ako introvertov (a významná časť introvertov je navyše niekde poschovávaná, takže ich bežne nestretneš alebo si ich nevšimneš). a tak je to aj s ostatným. čo ťa po tom, ak by aj väčšina ľudí bola podľa teba povrchných. oni sa navzájom nejako popárujú a ty si môžeš nájsť niekoho v tej menšine. v 18 tvrdiť, že zostaneš navždy sama? veď už si jedného muža, ktorý by ti vyhovoval, stretla, a to si sa ani nesnažila, bol priamo v tvojej škole (hoci ženatý). ty by si asi chcela, aby bolo takých viac, aby si si mohla medzi nimi vyberať, ale čo by bolo potom s tými, ktorých by si si nevybrala? :) chápeš, čo tým chcem povedať? písala si, že tvoje spolužiačky nechápu, čo na ňom vidíš. takže ony majú jednoducho iné priority a iný vkus, a majú k sebe dosť seberovných mužov. nemôžu sa všetci páčiť všetkým. ty si so svojou povahou a svojím vkusom možno v menšine, takže aj potenciálnych vhodných partnerov je k tebe menej, ale to neznamená, že nie sú.

cistalaskaaa

Colorado v dnesnej dobe sa malo muzov stara ako vyzera? To mas odkial? Ja mam kamarata ktory dostal kopacky od priatelky len preto ze podla nazorov jej kamaratok nebol dostatocne pekny ako ona a ze aby sa nezahadzavovala s takym "menej peknym" tak mu dala kopacky.. A dnesne zeny sa s muzom ktory nesplna aspon zakladne vzhladove atributy z casopisov ani nepustia do reci, takze naozaj neviem o com hovoris... Zeny a muzi si absolutne nemaju co vycitat, na oboch stranach totalne dominuju materialne hodnoty a s nimi spojena bezcitnost.

soffa

Revena odkial mas ze chlapci chcu zmachlene ,stihle,baby?vsetko je len v hlavach zien!si normalna baba,hladaj si normalneho chalana,ziadneho prachaca!a nevrav ze obycajny,normalny chalan chce primadonu!ano niejaky metrosexual,hlada niejaku krasnu bezchypnu dokonalu barbinu,ale ty nehladas metrosexuala!hadzas zas vsetkych do jedneho mecha sa mi zda ubohe.mas trochu ine zmyslanie,vsetko je to o tom co je v cloveku ake ma vyzarovanie.vies ak niejaka menej pekna dievcina moze mat sarm a zaujat chlapa.zatrpknuty clovek nikoho nepritahuje.nechaj tomu volny priebeh a hlavne zmen zmyslanie.vela stastia.

colorado

Cistalaska chcela som poukazat nato ze ak muzi si potrpia na vzhlade pri vybere svojej partnerky tak preco by nemali aj zeny. Ved ked uz tak nech aj partner vyzera pekne nie len jeho polovicka. Malo muzov sa stara oto aby nemali nadvahu, aby mali pekny uces, aby mali dokonale zuby a pod. Inac Cistalaska potom z tvojho prispevku vycitavam ze si tiez za ked muzov nazyvas materialistami prizemnymi. Si natom podobne ako my. Len obhajujes viac zeny.

cistalaskaaa

Colorado a ty o com tocis? Ty uz si videla nejaku normalnu zenu ktora nehodnoti vzhlad a nie je pre nu dolezity? Teda okrem zlatokopiek? Lebo to su asi jedine zeny co vzhlad neriesia len tie zas maju ine duchaplne "hodnoty" :D takze sa tu zenske nehrajte na nieco co nie ste, ste take iste prizemne povrchne materialistky ako muzi

colorado

Jeeej, prihod sem este zopar nech zdvihneme autorke temy sebavedomie ze to s nou nieje az take zle :-D
Tie fotky su super toto je nutne ukazovat muzom aby si konecne otvorili oci :-D