Som narušený?

Príspevok v téme: Som narušený?
Psychovnutro

Mám myslím si dosť vážny problém, ktorý asi budem musieť riešiť s psychologom ale predtým by som chcel počuť Vaše názory.
Mám už štvrtý vzťah a všetky maju jedno spoločné. Spoznal som sa so ženami po tom čo prekonali nejaku krizu alebo sa nejako sklamali v predošlom vzťahu. Stal som sa pre ne panom užasným ktorý ich chápal pomohol a podobne. Mne sa páčili o začiatku rovnako aj som citil, niečo viac ku nim ale vždy to bolo o tom, že som im povedal to čo chceli počuť. Ked som citil, že potrebuje počuť, že ju lubim tak som jej to povedal hoci to tak necitim, lebo som chcel aby bola spokojna a šťastna, ked som citil, že chce aby som prejavil citi tak som ich prejavil hoci som si vymýšlal. Proste vo vnutry cítim akoby som mal potrebu zachraňovať a robiť šťastnými okolo seba ženy. A najhoršie je, že po par mesiacoch sa zapojí do všetkeho rozum a ked začne premýšlať tak automaticky ten vzťah sa kazí, začínam chladnuť a vzďalovať, srdce hovori udrž si vzťah a hlava robi všetko aby ho ukončila. Ak by som to zhrnul tak hovorím im čo chcu počuť a robim to, a to aj v intimnej stranke chcu sa milovať tak sa milujem nechcu tak nenutim necham to tak.

Slobodna

Narušený nie si. Len si uvedom, že ty tým ženám vôbec nepomáhaš ale naopak ubližuješ im tým, že im dávaš falošnú nádej a klameš ich.
A na druhej strane si nemyslím, že to robíš výlučne len kvôli nim. Dostávaš za to na oplátku oveľa viac ako oni. Im dávaš len falošnú bublinu, ktorú neskôr sám praskneš a oni ti dávajú pocit, že si ten pán úžasný. Ty si na nich buduješ svoje falošné sebavedomie. Mne to príde také nechutnesmutné a dosť kruté z tvojej strany.
Slová mám ťa rád/ľúbim ťa či milujem sú pre mňa veľkou hodnotou a vždy si dobre premyslím, komu ich poviem a určite ich nevypúšťam z úst len tak hocikomu alebo na počkanie, keď to tak vo vnútri vôbec necítim.
A možno je pravda tá, že by si to aj chcel cítiť ale nie si toho schopný. Si citovo vyprahnutý. Neviem. Ale bola by som rada, keby si hľadal sám v sebe vysvetlenie prečo to robíš a nerobil to ďalej. Zahrávať sa s citmi niekoho druhého nie je fér. Tebe by sa to asi tiež nepáčilo keby to bolo opačne.