Ako skrotiť vlasy počas spánku

Príspevok v téme: Ako skrotiť vlasy počas spánku
terriblehair

Ahojte :), mám taký problém s vlasmi...
Moje vlasy boli cca 2 roky dozadu dosť zničené skoro každodenným umývaním, žehlením a odfarbovaním.
Teraz si vlasy umývam cca 2-3 krát týždenne, nefarbím (max ak si dám farbu na prírodnej báze s hennou),a používam tiež prírodné šampóny bez silikónov, parablénov a SLS. Končeky vždy pred umytím namažem kokosákom a nechám aspoň 15 min pôsobiť a samozrejme pravidelne podstrihujem...
Vlasky sa zlepšili, narástli (mám ich tesne nad prsia). Avšak keď si ich večer umyjem a nechám uschnúť, mám ich pekné, lesklé ale ráno po zobudení je to katastrofa. Hlavne okolo tváre mám vlasy neprirozdzene pokrútené, strapaté, vôbec sa nelesknú- sú také mdlé,s výnimkou korienkov, lebo tie sa mi trochu mastia, vybehnú zničené končeky, ktoré predtým neboli vôbec vidieť...Neviem ich začesať ani do copu a musím siahnuť po žehličke, ktorú by som tiež chcela obmedziť na minimum a na korienky použiť suchý šampón (tiež žiadna výhra) a takto to je každé ráno...
Preto sa chcem spýtať, či nemáte dáky osvedčený trik čo s vlasmi cez noc, alebo nejakú zázračnú vodičku čo vám pomohla :D
Skúšala som už naozaj kopec vecí ale nič nefunguje: keď si dám vysoký cop, alebo len tak z ľahka zapletiem, vlasy mám "pokrčené" ešte viac, keď si dám saténovú šatku vlasy mám ráno zelektrizované a pricapnuté k tvári, som už z toho proste zúfalá, lebo nech sa snažím ako chcem stále je to zlé :D a naozaj budem vďačná za každú radu, tip, trik :)

Cinnamon

Tak tento problém má isto veľa žien, najmä tých kučeravých. Mne osobne pomáha si vlasy vždy ráno prestreknúť vodou a prejsť po nich dlaňami a kučery sa vďaka vode a produktom, ktoré v nich mám z dňa umývania akoby znovu vzchopia, neviem to inak vysvetliť :D. Ak sú veľmi suché a strapaté treba votrieť aj nejaký oblúbený stylingový produkt, nejaké masielko, olej, fixačný sprej.... Mne väčšinou stačí naozaj len tá voda, lebo produktov si po umytí dávam do vlasov viac než dosť.

terriblehair

no ja používam domáce šampóny, tuhé (vyzerajú ako mydielko) a som s nimi naozaj spokojná, nemám lupiny, menej padajú, aj sú lepšie na dotyk a mám aj taký kondicioner na báze makadamiového oleja tuším...a plus ten suchý šampón...inak väčšinou už nič, sem tam si streknem ten ochranný sprej na žehlenie a fénovanie a sem tam trošku laku...čo sa týka dĺžky vláskov, nechem veľmi skracovať, mala som už aj krátke po uši, ale s tým som mala ešte viac starostí a keďže som aj často v telocvični vadilo mi že to nemôžem dať do gumičky

Shayleen

Ja som s tým nikdy nemala problém si umývať vlasy ráno jedno či musela či nemusela do roboty ale každý má na to svoj názor a postoj

vlasatá

neviem si predstavit umyvat vlasy rano ked sa clovek ponahla do prace a ledva stihat ranajkovat a nie to este susit vlasy... Nepoviem v sobotu ci v nedelu ale cez tyzden?

Shayleen

Ja som mala tiež problém s vlasmi mala ich pekne dlhé ale Strapate končeky zničené od žehlenia či tocenia vyskúšala Veľa vecí a popritom mám aj jemné prírodné vlnky dnuka. Na druhý deň som vyzerala ako jezibaba a tiež Soma mi nechcelo každý deň žehliť. Prešla som na produkty od yves rocher a nechala vlasy na polokratko ostrihať a nemám problém a momentálne rozmýšľam nad tým že si vlasy nechám ešte kratšie ostrihať. Pri dlhých vlasoch som mala iba problémy skade s výzorom kde ako teraz dať do copu tam kde pri práci a mala som jednoducho toho dosť a odkedy mám Polo nemám problém.

Aké šampóny a produkty používaš ty?

terriblehair

Umyvam si sem tam aj rano, ale druhy den mam rovnaky problem...cize to by som si musela vlasy umyvat kazde rano a to prave nechcem