Ťažká depresia, ako si pomôcť, neviem, čo s tým

Príspevok v téme: Ťažká depresia, ako si pomôcť, neviem, čo s tým
vŕba

Ani neviem, ako by som začal, prežívam asi posledný polrok najhoršie obdobie môjho života. Mám v jednej oblasti veľmi závažné problémy, a vyústilo to do ťažkých depresií. Väčšinou sa to prejavuje tak, že mám problém vôbec normálne dýchať, musím venovať kopu energie, aby som sa ´´nezadusil´´ ako keby som mal nejakú chorobu pľúc, ale proste viem, že je to zo stresu. Mávam silné úzkosti, zvyknem sa niekedy aj hodinu aj dve triasť, mám ako by zimnicu a je mi na odpadnutie, celý deň nezjem takmer nič, a keď aj do seba niečo dám, tak ma okamžite začne napínať. Keď chcem ráno vstať z postele, musím sa na to pripraviť aspoň vyše hodinu, aby som z nej vôbec vstal.

Čo sa týka hygieny v posledných mesiacoch, pokazil sa mi kompletne celý chrup, zuby si umývam tak raz za 4 dni, prídem do kúpeľne a nedokážem ani zobrať kefku a aspoň minútu drhnúť zuby, len tam stojím a potom sa zase vrátim späť. Raz sa mi podarilo nesprchovať sa 14 dní. Toto všetko som hovoril psychiatrovi, ale ten odmieta hospitalizáciu, že nevidí žiadny dôvod. Bol som za bývalým psychiatrom, ten by mi napísal odporúčanie, ale skorej asi ako do stredy sa do nemocnice nedostanem, neviem čo dovtedy robiť, je mi stále strašne zle. Proste mávam stavy, pár hodinové, ako nejaký záchvat, ktorý nedokážem ovládať, a mám asi aj 5 príznakov a je to peklo. Neviem, ako vydržať dovtedy, kým nepôjdem do nemocnice, ak viete poradiť, budem vďačný.

ddana

Ak máš problém do stredy vydržať je tu ešte jedna možnosť - skúsiť to cez pohotovosť, popísať problém, doporučia Ťa na pohotovosť psychiatrickú a odtiaľ na oddelenie už nie je ďaleko.

vŕba

Ahoj bella21, my sme spolu písali dávnejšie, neviem, či si pamätáš ešte, aj som ako si na teba trošku zabudol, ak môžeš, napíš mi prosím na email dogmeets@post.sk

bella21

Neostáva Ti nič iné, len počkať. Neboj sa, zvládneš to, vydržíš do tej stredy. Si v takomto stave dlhšie, tak tie tri dni dáš, aj keď teraz sa Ti to zdá veľmi ťažké. Najlepšie by bolo niečím zamestnať svoju myseľ, aj keď to ide asi ťažko. Byť s niekým, zahrať si karty, či len ho počúvať, prejsť sa, keď je vonku tak pekne, zahrať sa so psíkom/mačkou ak máš, pozrieť nejaký film, jednoducho premôcť sa a niečo urobiť pre to, aby si nemyslel stále len na to jedno. Alebo si len pustiť rádio a snažiť sa počúvať, keď nevládzeš vstať z postele. Povedať si, že teraz sa 3 dni nebudem zaoberať svojimi problémami, odsúvam ich bokom a vrátim sa k nim neskôr, veď aj tak neutečú. Ja viem, keby to bolo také jednoduché ...

Určite berieš nejaké lieky na depresiu a podľa všetkého nezaberajú. Nie som lekár, ale nemali by Ti v takom prípade predpísať iné lieky, skúsiť niečo iné, čo Ti sadne? Lebo máš pravdu, takto prežívať dni - v úzkosti, depresii a pri problémoch s jedením je veľmi obtiažne. No nič, už len vydrž do stredy, tie dni zbehnú, len je pravda, že tým, čo sa trápia, idú pomalšie :(

Lieky sú jedna vec, ale riešenie príčiny, ktorá Tvoj stav vyvolala, druhá. Najlepšie by bolo odstrániť práve koreň problému. Predpokladám, že chodievaš aj ku psychoterapeutovi, ktorý sa Tebe a Tvojim problémom môže viac venovať. Rozobrať ich a poradiť Ti, ako sa k nim postaviť. Ako sa hovorí: zmeniť, čo sa zmeniť z Tvojej strany dá, a prijať to, čo sa zmeniť nedá.

Ak chceš, môžeš sa ešte ozvať a niečo napísať, odpíšem ..