Užívanie Serrapeptázy spolu s Warfarínom

Príspevok v téme: Užívanie Serrapeptázy spolu s Warfarínom
Emil4444

Vážení priatelia,

kôli trombóze na nohe som už vyše 4 mesiace na Warfaríne (+ nosím kompresnu ponožku). Cievy sa už viacmenej rekanalizovali, ostávajú ešte 2-3 ktoré nie sú úplne alebo vôbec rekanalizované.
Je známe že Warfarín iba zrieďuje krv, ale tromby sám neodstraňuje.
Dopočul som sa že na odstránenie trombov v žilách je vynikajúci enzým: Serrapeptáza.
Serrapeptáza tromby priamo odstraňuje pričom iba mierne zrieďuje krv.

Moja otázka č. 1 je, či je vhodné nahradiť Warfarín Serrapeptázou, a ak áno kedy resp. za akých podmienok?
Otázka č.2 je či je možné užívať súčasne aj Warfarín aj Serrapeptázu?
Otázka č.3 je - v mojom prípade - čistočnej (neúplnej) rekanalizácie - vhodné prejsť z Warfarínu na Serrapeptázu. A ak áno, tak ako postupovať? Napr. je vhodné nejakú krátku chvíľu užívať oboje a následne postupne znižovať Warfarín a až nakoniec ho úplne prestať brať.

Uvítam akékoľvek ďaľšie rady v tomto ohľade.

Ešte si chcem dať potvrdiť, či Serrapeptáza od firmy Doktor-s best je entericky pokrytá, ak na krabičke je napísané: Veggie Caps. Inými slovami či "Veggie Caps" sú automaticky "Enteric coated".

Vopred pekne ďakujem,

Emil.

RNG

Slovo "moze" sa casto zneuziva na ociernnie roznych doplnkov v pripade, ze neexistuju na to ziadne dokazy.
Modriny su najma z krehkych cievok, na co pomaha si ich cistit lecitinom, posilnovat pruznost roznymi antioxidantmi, najma bioflavonoidmi, anto a proantokyanidmi zo semien(hroznove, billberry, vinpocetine zo semien zimozelene atd.)
Kalcifikaty v stenach ciev aj inde v makkom vazive sa daju presunut do kosti pouzivanim vacsich davok vitaminu D-3 a K-2

RNG

Kombinacie potravinovych doplnkov a chemickych liekov neodporucam.
Lebo skodlive vlastnosti chemickych liekov lekari lekari sikovne pripisu neskodnym doplnkom.

Ina9

k tej 2.) niekde píšu, že takáto kombinácia môže spôsobiť väčšiu krvácavosť, modriny...inde, že je to bezpečná kombinácia.
Odporúčam prečítať aj examine.com

Interactions with other drugs: Serrapeptase is safe to use with all drugs as well as warfarin, statins and aspirin.

Medications that slow blood clotting (Anticoagulant / Antiplatelet drugs)
Interaction Rating: Moderate Be cautious with this combination.
Talk with your health provider.
Serrapeptase might decrease blood clotting. Therefore, taking serrapeptase along with medications that also slow clotting might increase the chances of bruising and bleeding.