Ako sa zbavit hnevu a ziarlivosti po rozchode

Príspevok v téme: Ako sa zbavit hnevu a ziarlivosti po rozchode
bvcxy

Ludia poradte...som v koncoch. ten chlap nestal za nic, bola som s nim 3 roky. zozieraju ma predstavy ze si najde inu a ju obsype laskou, bude s nou chodit po vyletoch a da jej vsetko co nedal mne... Chyba mi, mam abstak,ale zaroven ho nenavidim. ja som bola neustale pri nom,ked mu bolo zle. On mi vzdy vynadal do psychopatiek, pometenych ked som sa horsie citila, nikdy nebol pre mna podporou, len som si to myslela... stale ma manipuloval. Idem sa zblaznit,najradsej by som ho zbila :( POMOC Potrebujem niekam dat tu zlu energiu. Bojim sa ze sa neupokojim. Vcera som plakala skoro cely den.

bvcxy

LMarika...dakujem za odpoved. on bol prvy rok este dobry (to co som pisala v uvodnom prispevku bolo v napore emocii), bola som stastna. aj ma podporil a to som sa liecila na depresiu. ale posledne dva roky ako pracoval,tak som mala od neho prilis malo pozornosti. vztah prenho nebol priorita. jemu hlavne praca zacala liezt na mozog, preto je taky. chce vela dosiahnut. pred dvoma rokmi ked zacal pracovat a zacal sa menit, a ja som bola nestastna ze sa az tak zmenil, povedal mi, ze ono sa to uz nevrati k tomu,co bolo... ale ked prestane pracovat v tom odbore v ktorom sa mu nedari, tak by mohla nastat zmena... aj ked, mohla by som si uvedomit, ze pokial vztah nebol prenho vyssie v rebricku priorit, ked bol so mnou, tak urcite sa to zrazu nezmeni. mozno ked bude starsi. ach, je to tazke. mesiac a pol som bez neho, po troch rokoch a bojim sa,ci to vobec preboli.

LMarika

CHLAP SA IDE ZMENIT OD HORSIEHO K LEPSIEMU? A toto si v akej rozpravkovej knizke citala a v akej telenovele videla? Ak existuje chlap, ktory nema v sebe ani stipku empatie, ktory empatiu chce iba dostavat, ale nevie ju davat, ktory si zeny nevazi a do psychicky chorych im bezdovodne nadava, ktory sa nad vsetkych vyvysuje, vyhlasuje o sebe, ze je pekny a mudry, hoci kazdy vidi, ze je v skutocnosti skaredy a sprosty, ktory nenavidi pekne a mudre zeny a kde len moze, vsade o nich klamstva a intrigy siri, lebo im krasu a mudrost zavidi, ktory ked vidi, ze ma partnerka problem, nestoji pri nej, nema s nou sucit a nepodrzi ju, ale este jej aj "prida" tym, ze jej do sibnutych nadava, TAK TAKYTO CHLAP SA NIKDY NEZMENI. NIKDY!!! A ak by sa aj nahodou zmenil, tak len k horsiemu, ale urcite nie k lepsiemu. Ty si, moja zlata, hladaj takeho muza, ktory UZ TERAZ JE TAKY, AKEHO HO CHCES MAT! A nehaldaj si takeho, ktory je opakom toho, co ty chces, lebo hlupo a naivne veris, ze sa zneni. Ze slovo robi muza muzom, na to mozes definitivne zabudnut. Osobne nepoznam jedineho, ktory ked pred vstupom do vztahu nasluboval zene hory-doly, tak ich aj splnil. Ale zato poznam dost takych, ktori zo slubu, ze prestanu fajcit, presli v case vztahu z rezimu tri cigarety za den do rezimu balik za den. A aj takych, ktori zo slubu, ze prestanu pit, presli z rezimu jedno pol deci za den do rezimu totalne na mol 24 hodin denne. Tu teraz nezalezi na tom, ci nejaky chlap pred vstupom do vztahu slubuje zene, ze prestane fajcit, pit, hrat na automatoch, ze bude empaticky, ze sa zmeni tak a onak... Tu zalezi iba na tom, ze cokolvek chlap pred vstupom do vztahu nasluboval, NIKDY, ALE NAOZAJ NIKDY NEDODRZI!!! MUZI NEVEDIA DODRZAT SLUBY, ktore zenam pred vstupom do vztahu davaju, cim vlastne nam, zenam, nepriamo naznacuju, ze si nas nevazia, ze pre nich nic neznamename a ze nas maju iba za naivne a sproste sliepky, ktore im na tie ich plane sluby, ktore aj tak nikdy dodrzane nebudu, skocia, naletia. A najvacsia chyba, aku zeny robia, je, ze veria planym slubom, ktore im muzi davaju. Normalna a realne zmyslajuca zena predsa neuveri takej hovadine, ze chlap povedal, ze sa ide zmenit. Moja zlata, aby si ty vedela, tvoj byvaly sa nikdy nezmeni a nebude zahrnat inu zenu laskou, iba jej bude robit zo zivota peklo. Take iste peklo, ake robil zo zivota aj tebe. Vsemozne sa mu vyhybaj a cim skor si najdi niekoho normalneho.

bvcxy

myslim, ze ma asi novu znamost. poradte mi ako sa z toho dostat :( ziarlim nanho... myslim ze tam mam este nejake city voci nemu.

MinnieMae

Dievčatá, mám PRESNE ten istý problém, ako zakladateľka témy, avšak u mňa tento stav trvá už vyše pol roka :-( Bol to môj prvý chlapec, veľa sme toho spolu preskákali, aj dobré, ale aj veľmi zlé chvíle... Boli sme spolu takmer 4 roky a "vďaka" nemu som prišla o všetky kamarátky a kontakt so svetom "tam vonku". Hrozne ma to ničí. A keď si spomeniem na dôvod rozchodu... Povedal mi, že som psychopatka keď mi takmer umrel veľmi, veľmi blízky človek. Namiesto toho, aby stál pri mne, keď som ho najviac potrebovala, vynadal mi.

Veľmi sa ospravedlňujem, že prispievam, aj keď v podstate nemám pre zkladateľku témy žiadnu radu... Popravde, aj ja by som potrebovala poradiť. Ale veľmi som to potrebovala zo seba dostať.

Bvcxy

Nie, nechcela by som ho vidiet trapit sa. Ja som cely cas bola s nim a podporovala som ho lebo ho lubim. Dufala som ze sa to zmeni a zacne si ma viac vazit. On mi daval uz len minimum pozornosti, a citila som ze ho stracam. Vyhovaral sa len na pracu. Ked som tuzila byt s nim, odfajcil ma. Boli sme spolu len ked to jemu vyhovovalo. Telefonovali spolu len ked to jemu vyhovovalo. Ignoroval ma casto a to mam aj dost zaujmov, som celkom aktivny clovek, nelipla som na nom a nevypisovala a nevyvolavala mu stale. Neocakavala som od neho drahe dary, ani to aby som bola stredom vesmiru. Len to aby ma mal rad a daval mi to malickostami najavo. Aj ked sme boli spolu,radsej cumel do pocitaca. A teraz mi povie, ze sa ide zmenit. Zrazu. Mna to boli, ze si ma nevazil. Neviem ci mi to povedal naschval.

Z.Z.Z.Z.Z.Z.

Podla tvojho komentaru mal asi tvoj byvali pravdu. Nestal za nic ? Tak potom nezavid jeho buducnost. Najradsej by si ho videla trapit sa a byt na koni ty vyhladaj pomoc.

Bvcxy

Uz mesiac nie sme spolu ale sme v jednej partii takze sa vidame. Po rozchode mi este 3krat volal aj si ma pridal na fb (ja som ho zmazala ked sme sa rozisli) 2krat z toho som mu zdvihla. Prvykrat mi povedal ze zistil ze teraz nemoze mat vztahy, ze potrebuje byt sam, chce aby som si uzivala zivot a netrapila sa. Na fb zdielal pesnicky, ktore sme spolu pocuvali, aj depresivne veci. Naposledy mi volal vo stvrtok ze sa chce na 5 minut stretnut. Nemala som cas tak som mu povedala nech mi to aj takto cez telefon povie. To co povedal ma zarazilo. Zacal mi dakovat ze som s nim bola, ze ma pred sebou novu etapu... ze sa ide zmenit, lebo zistil ze ludia v jeho zivote su doleziti. dal mi najavo ze kedze sme v partii tak by sme mohli byt kamarati. Ja som mu povedala ze NIKDY a ze sa uz vobec nebudeme spolu bavit. Pytala som sa ci som mu vobec chybala a on ze ano ale nie tak, ako si ja predstavujem. Jednoducho ze uz so mnou nechce byt. Este mi hovoril ze asi som nebola prenho ta prava. Ze ho mrzi ze som s nim bola prave v tej jeho zlej etape zivota (ked bol do mnou odisiel zo skoly a zacal podnikat no cely cas ako som bola s nim sa mu nedarilo, a to zle co sa v praci dialo prenasal na mna, maval casto nervy). Teraz vraj este bude robit tri mesiace a ak sa to nepohne tak konci, a bude robit nieco ine, alebo pojde do zahranicia. Pytala som sa ho, preco si to neuvedomil ked bol pri mne? Este som sa ho kontrolne opytala ci uz teda nikdy nic so mnou nechce mat- vyjadroval sa neurcito. Ospravedlnoval sa mi aj za konkretne veci ze nech sa netrapim. priznal aj ze byval sebecky. proste ze nech sa ldn netrapim, ze nevie co mi uz ma povedat. Potom ukoncil hovor a napisal- prepac, netrap sa. O 15 minut mi napisal ze to len stratil signal, ci ma este volat. Mna sakramentsky boli ze mi dal najavo ze sa ide zmenit. Prave teraz. Po rozchode :-( teraz ak si najde inu zensku a bude k nej uzasny, asi ma porazi. A mna si pocas vztahu nevazil. Ach... preco :-(