Zdôveriť sa?

Príspevok v téme: Zdôveriť sa?
Echelonie

Nechcem sa tu veľmi rozpisovať, ale chcela by som aby ste mi trochu takto anonymne poradili..
Keď som mala 18, teraz mám 21, ma znásilnili.. nebolo to vôbec pekné lebo ten človek ma naozaj dosť ponižoval.. asi keby sa mi to stalo, keď som bola mladšia, tak by som sa zabila, ale nejak som to zvládla, aj keď odvtedy skoro nikam nechodím, s nikým som odvtedy nebola .. ani neviem poriadne ako som dokončila strednú. Ale o to nejde.. ide o to, že teraz som na výške a potrebujem si obhajovať prezentácie a seminárky pred profesormi a spolužiakmi, lenže odvtedy poriadne ani neviem hovoriť pred ľudmi, naposledy mi prišlo zle a skoro som odpadla, ale ja to nechcem kvôli tomu vzdať, keď som sama, tak som v poriadku, ale keď som medzi ľudmi, tak ma to akoby vždy dobehne. Tak ma napadlo, že by som im to povedala alebo aspoň niekomu z nich a spýtať sa ich, či by mi túto moju sociálnu fóbiu nepomohli prekonať, lebo keďže je to externá škola je nás len 7 a máme celkom dobré vzťahy spolu ..aj keď sa bojím, že by ma nejako odsúdili za to ..alebo ja neviem, doteraz som to povedala len jednej kamarátke s ktorou sa aj tak už nestretávam .. pretože od septembra by som rada išla aj na dennú výšku, kde budem musieť vystupovať pred ľudmi častejšie a pred väčším počtom ľudí .. Myslíte, že je to dobrý nápad?? Povedať im to?? Naozaj nechcem aby som kvôli tomu nezvládla školu .. už aj tak mám pocit, že som stratila 3 roky.. niekedy by som bola najradšej aby každý o mne všetko vedel a nemusela by som niekomu niečo vysvetľovať a hovoriť alebo tajiť, báť sa ..
Tiež ak by si to tu prečítal nejaký chlap.. by ma zaujímalo ako by ste zareágovali keby vám žena s ktorou začnete chodiť povedala, že bola znásilnená a odvtedy s nikým nebola.. lebo ja sa bojím, že ak by som si už niekoho našla by som sa mu potom zhnusila a opustil by ma .. ?

Cariboo

Ahoj Echelonie, je mi naozaj luto co sa ti stalo.

Neviem si predstavit ktory normalny clovek by ta zato odsudil, preco?

Na tvojom mieste, to vsak nikomu nepoviem, pokym mu nebudem na 100% doverovat. Ludia su casto (ne)umyselne zli.

Nepises, ci o tom vie rodina a ake mate vztahy. Mohli by ta podporovat v budovani sebavedomia. Aj psycholog by ti poradil.

Coho sa vlastne bojis? Mala si takuto tremu aj pred tym?