Ako prestať piť alkohol

Príspevok v téme: Ako prestať piť alkohol
Galeon

Zdravím aj mňa chytila najznámejšia závislosť na alkohole. Mám 24 rokov a vidím už u seba, že to začína byť vážny problém. Mám neustálu chuť na pivo pijem ho veľmi často niekedy aj viac ako 6 za deň a pravdaže ked sme vonku s partiou tak nikdy neodolám aj tvrdému alkoholu. Skúšal som bez neho vydržať zopár dní sa aj podarilo len vždy ma to znova k nemu pritiahne a pri ničom inom sa mi nedostáva takého uvoľnenia ani pri sexe. Ak mal niekto podobný problém a dokázal sa s toho dostať budem rád za každé rady.

Pag

Ja uz nepijem viac ako pol roka, alkohol treba povazovat za nepriatela, ktoremu sa treba postavit a bojovat s nim. Ak ta tento boj zacne bavit, tak zvitazis. Vela robia aj tzv.kamarati...Na strane druhej jedno prislovie pravi, ze nikdy nevies, kedy brka otrcis, cize zase netreba byt na seba az prilis prisny, ale vsetko s mierou. Je aj kvalitny alkohol, lepsie menej, ale kvalitne, ako fajnsmeker. Alk.napoj s nazvom Kamikad.e varuje voprer pred jeho ucinkami ha ha. A treba pit rehydratacne napoje, teraz v tychto horucavach, potom je mensie riziko otrcenia brrk.

mia0904

alkoholizmus je choroba. neda sa vyliecit. iba potlacit do zadneho mozgu. telo si po dlhodobom piti pyta svoju davku ( klasicke prejavy abstaku- tras, teplo, zima, rychle ti busi srdce, bolest svaliv).
man za sebou 2 liecenia. jedno inkognito v prahe a druhe tvrdy rezim na slovensku. nepomohlo ani ani jedno. je to vo vas. ta pevna vola musi byt strasne silna. ja s tym bojujem kazdy den. 2 tyzdne ok, potom 3 piva ( viem strasne) a uz sa vezem. potom to niekto z rodiny zastavi a stoja na do mnou ako policajti. ten 2. den je najhorsi. najlepsie na prekonanie tych hroznych stavov je okamzite ist psychiatricke nech to zastavi. po par dnoch sa to zlepsi. aj spanok.

mia0904

alkoholizmus je choroba. neda sa vyliecit. iba potlacit do zadneho mozgu. telo si po dlhodobom piti pyta svoju davku ( klasicke prejavy abstaku- tras, teplo, zima, rychle ti busi srdce, bolest svaliv).
man za sebou 2 liecenia. jedno inkognito v prahe a druhe tvrdy rezim na slovensku. nepomohlo ani ani jedno. je to vo vas. ta pevna vola musi byt strasne silna. ja s tym bojujem kazdy den. 2 tyzdne ok, potom 3 piva ( viem strasne) a uz sa vezem. potom to niekto z rodiny zastavi a stoja na do mnou ako policajti. ten 2. den je najhorsi. najlepsie na prekonanie tych hroznych stavov je okamzite ist psychiatricke nech to zastavi. po par dnoch sa to zlepsi. aj spanok.

hanka9

Ak citis potrebu prestat pit alkohol, tak ho jednoducho nepi. Ak mas potrebu ho len obmedzit, tak ho obmedz.

Ja osobne mam rada alkohol (pivo, vino, destilaty) a striedam ich (ako gastronomia pri jedle). Drzim sa tiez hesla "pi malo, aby som mohla pit dlho"

poharik dobreho destilatu pred jedlom si vychutnat vsak to je nebicku v pusinke.

alebo cervene vinko pri jedle

no a pivo, obzvast kvasnicove nepastirozovane napr. Bernard, alebo nakvasene piva vsak to je pre zdravie unikatna vec

treba vsak povedat, ze vsetkeho moc skodi a o alkohole to plati dvojnasobne. Kto nevie pit, nech radsej nepije

beacon

uplne nevylucuj alkohol iba minimalizuj.ak striktne vylucis a vydrzis napr tri mesiace potom pridr faza ozieramia vkudr po dobu troch tyzdnou ci viac.alkoholizmus sklon k nemu ak eden z rodicov alebo nikto k nemu inklinoval sklon zavislost zdedis preto moja teoria je pit aj nadalej napr sa naucit mozes ze dvakrat do tyzdna sa budes tesit ze poobede si doptajes trocha cerveneho sladkeho vina jeden poharik.namiesto striktneho vylucenia radikalizmu sa nauc pit v malom mnozstve a naordinuj si napr dva krat v tyzdni na tie dni sa budes uz tesit ked so ho doprajes napr vzdy k obedu ale jeden pohatik ktory di vychutnaj.tym padom si doprajes na co mas chut ale len napr v piato a nedelu.nauc sa pit v malom mnozstve ale si urob system ze len v niektore dni v tyzdni si vzdy doprajes jeden poharik.urc si v ktore dni si mozes dat tym padom sa budes uz tesit Ale sa naucis pit v normalnom mnozstve.Ak budes chciet prestat nedoprajes si to na co mas chut a radikalne vydrzis cize budes sa zapierat vacsinou pride faza superozierania vkuse preto radikalny zakaz ja neporocujem.miesyo radikalizmu sa nauc pit Ale len jeden poharik napr.dvakrat tyzdenne.

Biela Kobra

Máš to vážne. Zatiaľ piješ preto, lebo ti to prináša uvoľnenie, ale o chvíľu budeš piť preto, lebo bez pitia sa budeš cítiť zle. Najvyšší čas navštíviť odborníka. Si ešte strašne mladý a s na najlepšej ceste zničiť si zdravie a život. Našťastie si to uvedomuješ. Ja by som už na tvojom mieste smerovala k psychiatrovi, kým vieš ešte rozoznať mieru. Držím palce.

chaverim

Samemu ti to pojde dost tazko, mal by si si najst niekoho vokoli kto ta v tom podpori a pomoze zvladnut nutkania pit. Nezaskodilo by aj par sedeni s psychologom, ktory sa zavislostiam venuje, aby si sa v tejto problematike viac edukoval. Drzim palce