Pri prerušovanej suloži otehotnie 23 žien zo 100?

Príspevok v téme: Pri prerušovanej suloži otehotnie 23 žien zo 100?
heidi22

Ahojte, chcem sa opýtať, mám priateľa, a je to môj prvý dlhodobý sexuálny partner (dokopy je druhý). Tým chcem povedať, že som dosť neskúsená.
Spávame spolu niekoľkokrát týždenne. A keďže mi povedal, že to nemá rád s kondómom, tak bez neho. Vždy pred tým, ako je hotový, ho vytiahne. Ja som si myslela, že je to OK, a neriešila som. Lenže potom mi kamarátka povedala, že pri prerušovanej súloži je možnosť tehotenstva až 23%, čo je dosť vysoké číslo. Keď som to vravela priateľovi, povedal, že uňho bola metóda úspešná 15 rokov.
Keďže nemôžem brať tabletky a nemám veľmi peniaze na iné spôsoby ochrany, a kondóm nechce, ďalej spíme len tak. Ale občas sa nad tým zamyslím. Podľa Vás je to veľké riziko, používať iba túto metódu? Stalo sa niektorej z vás, že takto otehotnela.
A prosím vás, komentáre, že som hlúpa, keď mu verím, formulujte aspoň mierne.

flexiplexi

No ja by som s takym, co uz 15 rokov sexoval s ktovie kym urcite nesla do toho bez ochrany. A vobec, pokial sexoval bez ochrany 15 rokov, a ani raz mu ziadna neotehotnela, tak by som si ho radsej poslala na vysetrenie, ci je vobec plodny. Lebo toto je fakt pritiahnute za vlasy... A este rozmyslam, kolko mate asi rokov, lebo pokial ty si na vyske, a on uz 15 rokov je sexualny aktivny, tak bud ma okolo 30, a sexuje uz od patnastich ( isto je tym padom "velmi" zodpovedny, alebo ty si este mlada, a on je od teba omnoho starsi a vytesuje sa z mladeho hlupeho ulovku..?

nemam-meno

presne to co "ovecka" som pisala dnes o 9:51...
aj v tom "zvlhcujucom" sekrete je urcite percento spermii...nie len v samotnom ejakulate

0vecka

liberta to nemusi byt ani tesne... sak chlapi tecu tiez staci ked su riadne vzruseny a nejaka kvapka dve vytecie aj do nohavic bez toho aby sa ich cokolvek dotklo....

liberta25

Ovecka, ale vsak je jasne, ze ide o to, kedy to chlap vytiahne. ak vzapati ejakuluje, skutocne tam riziko otehotnenia byt moze, prave vdaka tym tzv. kvapockam lasky. a to by som uz ani nenazyvala, ze si ti dvaja davaju pozor, ale ze hlupo riskuju.

0vecka

ked to citam tak sa fakt chytam za hlavu, fakt mi pride sexualna vychova ako blbost ale ked citam tuto diskusiu tak si myslim ze je velmi potrebna...

da sa otehotniet aj bez toho aby sa spravil tych 23% je sanca pocas jedneho roka..imho dost vysoka sanca

lorrines

Ja som takto fungovala nejaké 2 roky, na prerušovanej a nestalo sa nič, ale tie stresy niekedy, ja teda neviem, mne by to už za to viac nestálo. Vlastne tiež neviem, prečo som vtedy tak riskovala :-( asi som bola a mladá a dôverčivá alebo ako to povedať.
A tak heidi, je logické, že ked ho vytiahne včas a nič v tebe neostane tak nemožeš otehotnieť, ale či rovno 23 zo 100 žien...celé je to o tom, ako je on skúsený a či naozaj vždy vytiahne včas.

heidi22

Ďakujem, a aby som vysvetlila, samozrejme že bábo by nebolo koniec sveta, a mal by sa kto oň postarať, ale ešte ma čakajú dva roky na VŠ a potrebujem ju skončiť. Takže ďakujem za rady a skúsenosti.

purplepink

kup si v lekarni aspon spermicidny krem pharmatex, keby sa nahodou nieco do teba dostalo... istota je istota ;-) chlapi su chlapi, oni zo svojho pohodlia neupustia nic... ale potom ma problem iba zena!

tamara 444

ja som tiež tak otehotnela po 3 rokoch nepouživali sme kondom priatel mi tvrdil že jemu sa to nemože stat že si dava pozor no a stalo sa

nemam-meno

Ja som tak otehotnela. Neplánovane. Vraj aj z penisu počas aktu vyteká tekutina v ktorej môže byť určité percento spermií. Takže sa netreba spoliehať, že všetky sú až v ejakuláte. Príroda si cestičku nájde...