Vypadávanie vlasov

Príspevok v téme: Vypadávanie vlasov
naomiiorth

Prosím poraďte mi niečo..
(Mam 17)
Pred mesiacom som sa začala "zdravo stravovať" teda aspoň sa snažím.. nejem pečivo, vyhybam sa muke, nepijem vela mlieka, nejem cukor, solim čo najmenej, jem viac zeleniny a ovocia.. atd...... asi pred 2 tyždnami mi strašne začali vypadávať vlasy, ale je to važne hrozné.. najviac ked si ich češem (snažim sa čo najjemnejšie.. ale zrazu sa mi robia strašné guzle..) a mam ruky plné vlasov ked si ich umyvam..

Kúpila som si už aj žihlavovy šampon, brezovu vodu, žihlavovy čaj, mam aj žihlavu usušenu na preplachnutie vlasov vyluhom.. ale nič nepomohlo..
beriem 3x do dna po 4 tabletky chlorely na pečen pretože ju mam preťaženu ako mi povedala odbornička ale podla mna toto s tym vobec nič nemá spoločné...

nikdy mi vlasy nevypadavali, ked tak pri česani aj to len par vlasov a teras .. už ich mam riedke..

snažim sa neumyvať často takže si po dvoch dnoch davam vlasy do gumičky ale stači že mám cop pol dna a ked rozpustim tak so poguzlené a pri česani mi je až do plaču

vlasy si farbim od 15rokov každý mesiac-2 a vačšinou je to stale ina farba .. viem že som poriadne hlupa že som to robila ale proste... vždy ked sa mi niečo zlé stalo mala som chuť zmeniť sa .. ale tento rok som s tym prestala a farbim si už len na jednu farbu a vypadavať začali asi mesiac po farbeni.. odkedy vypadavaju som ich nefarbila

nepreživam stres ani problémy v rodine.. takže kvoli tomu to nie je..

fakt nechapem čo može byť dovod... čo myslite že mi pomôže? fakt už neviem čo mam robiť zvažujem navštevu lekarky ale práve mi začína prax a nechcem vymeškať...
prosim poradte.
:((

trojklanny

Opäť idem neskoro, Kyčera má predbehla a napísala všetko podstatné.
Že pečeň s tým nemá nič spoločné? Tak to sa veľmi myliš! Pečeň nám detoxikuje z tela toxické látky, ťažké kovy, jedy a pliesne. Ak je už preťažená, prestáva fungovať. K vypadavaniu vlasov skvelé napomáha hliník, nikel a olovo. Máš to na 100% v tele. A čo obsahujú farby na vlasy? Si vygoogli. Ako to dostať z tela? Si tiež vieš vygoogliť. Bože,ak by vás v škole učili aspoň základ, nemuseli by ste stresovať.

Lea4562

Mám úplne rovnaký problém... Mám 17 rokov a tiež som sa začala vyhýbať presne tým istým nezdravým jedlám čo spomínaš (mám akné a tieto nezdravé jedlá to len zhoršujú) a tiež mi začali vypadávať vlasy. Bolo to ešte min. rok v decembri pred Vianocami. Možno za to môže aj stres, ktorý som mala v októbri/novembri a zároveň som v tom období schudla asi z toho, že som pomenej jedla...
A teraz k problému. Asi ťa nepoteším, ale vlásky mi padajú ešte stále a už to bude pol roka... ale už pomaly prestávajú, takže aspoň to :) Presne viem čo prežívaš...
Bolo to strašné obdobie. Bola som aj na endokrinológii, kde mi tak akurát zistili nedostatok vitamínu D, čiže som ho v chladných mesiacoch užívala v kvapkách a teraz radšej chodím na slniečko :) Tiež pijem žihľavový aj lopúchový čaj, vlasy si umývam buď žihľ. šampónom alebo šampónom Revitalon. Pravidelne beriem Panthenol, B-komplex a 3 mesiace som užívala Metionín. Na kožnom mi tiež lekárka predpísala Neocapil, ktorý pravidelne používam. Neviem ti povedať či mi niečo z toho pomohlo alebo vlasy už prirodzene prestávajú vypadávať... Nefarbím si ich, čiže to nie je z toho!!! Vždy som ich mala riedke a teraz sú mega riedučké :( ale stále ich mám, čiže kľud... a okolie si to ani nevšimlo a to mi vypadávali strašne... Ale je pravda, že mám vlasy po ramená a to mi trochu pridáva na objeme. Ani nevieš koľko veľa sa ti vlasov na hlave skrýva :) Experimentovala som aj s olejmi ako ricínový alebo kokosový, lebo ževraj na to pomáhajú, ale z toho mi vlasy vypadávali ešte viac, čiže neodporúčam. Hlavne nestresuj príliš aj ked viem, že je to ťažké obdobie. Zajtra idem k inej kožnej o ktorej viem, že má v ambulancii laser alebo niečo také a používa sa to aj proti vyp. vlasov a ževraj je to veľmi dobré... Možno to na mne vyskúša a keby mi to pomohlo, tak ti tu určite napíšem :) Drž sa!

Aless

V prvom rade,možno na to vplýva veľmi to farbenie..Sama by si mala vedieť,že často farbiť vlasy,je dosť škodlivé..Ja som si takto zničila vlasy žehličkou,každý deň som žehlila a teraz mam tiež problem,vypadavaju mi veľmi :) Akurát som sa dočítala,že veľmi pomáha yves rocher,nevyskúšala som to ,ale chcem to vyskúšať.Skús aj ty,má to samé pozitívne hodnotenie:)

Kýčera

K lekárovi rozhodne choď,okrem už spomínanej štítnej žľazy a očí-Domca,môžeš mať problém aj s inými vnútornými orgánmi, alopéciou,fokusmi,hormónmi,...Vlasy si ostrihaj,prestaň farbiť,dopraj im oddych.Môže to byť spôsobené aj tou poslednou farbou a zmenou jedálnička.Môžu Ti tiež chýbať nejaké minerály,vitamíny,kt. tá Tvoja "zdravá strava" neobsahuje.

liekovka

pozorne som necitala.. ale...skus do jedalnicka pridat ovsene vločky, su zdrave, dietne :) plne vlakniny :)vraj pomahaju aj na vlasky

Domca 1990

Ahoj skus revalid 3x denne dve tabletky a daj si vysetrit stitnu zlazu a hormony. Zajdi ocnej a na kompletne krvne testy.

Nana4321

Aj mne zacali padat velmi vlasy. Dnes som si kupila tablety forcapil na 4 mesiace 40€ co podla mna neni tak hrozne. Skoro vsade som sa docitala ze su velmi dobre. Ze najskor tak po mesiaci vidiet zmenu ale aspon nieco. No zatial mam za sebou prvy den. Ale myslim ze to bude dobre a zaberie :)