Depresie

Príspevok v téme: Depresie
barbora905

Ahojte

Mam 20 r a zacali sa u mna prejavovat depresie a mierna uzkost. Trva to len 2 den no aj tak neviem z Coho sa mohli objavit. Pred dvomi rokmi som ich mala tiez a teraz opat. Zacala som stracat chut do zivota, uz druhy den mi je stale do placu a nedokazem sa uz len tak nad Hocicim zasmiat ako doteraz, a nedokazem sa uz ani len tak usmiat. Jednoducho ziadna radost zo zivota. Do toho sa Niekedy pridaju aj myslienky na samovrazdu. Popritom mam Vsetko Co chcem: Milujuceho Partnera, velmi dobru buducu svokru, rodinu ktora vzdy pomoze. Kamaratky nemam, to bolo dakedy a navyse nemam ani zamestnanie. S partnerom a mojou buducou svokrou byvame v Rakusku a plus aj jej partner tu byva s nami kedze je to jeho Dom. Partner Akoby nebadal zmeny v mojom spravani ani moja buduca svokra. Spominane depky a uzkost s pred dvoch Rokov boli zapricinene samotou a ziadnou motivaciou ktora by mi z nich pomohla. Vyse troch mesiacov som chodievala na sedenia ku psychologicke. Moja rodina o mojich depkach a uzkosti nevie. Nechcem ich tym moc zatazovat. Ma niekto z vas podobne skusenosti? Aj v takom pripade ze clovek ma Co chce no predsa u nho prevladaju depresie a s tym spojena uzkost.

viera79

mam 35 rokov, sama som sa po krize rozhodla ist k psychiatricke.
Ked tu citam,ake su predsudky voci prychiatrom,ani sa necudujem ze slovensko je krajina depkarov! viacery si myslia, ze vysetrenim u neurologa sa ich problemy vyriesia.nie je to tak.
je to o psychike, ... clovek ktoreho uzskost prevlada sa musi liecit. MOzog je ako centrala,aj tu treba niekedy napravit a to nespravi iny lekar ako psychiater. mozte s adopovat homeopatikami, neist k psychiatrovi pretoze on lieci len blaznom,alebo ludi co komunikuju s ufo..haha
ako s avravi uzly pridu na hreben,ked sa problem neriesi.skor ci neskor..a cim to viac oddialujes tym neskor bude tazsi..vsetko sa da!

jajaa

druhý deň ti je ,,zle" a už tvrdíš, že máš depresiu...Bože môj, a potom že ľudí s klinickou depresiou často neberú vážne, lebo porovnávajú svoje ,,rozlady, menšiu krízu" so skutočnou klinickou depresiou a nebodaj ešte ťažkého stupňa. A že na psychiatrii sa liečia blázni, to máš fakt absolútne zaostalý názor, psychická choroba nesúvisí s intelektom... :D ľudia preberte sa, už vidím ako budem musieť riešiť situácie keď niektorí ľudia zistia, že mám čiastočný ID na klinickú depresiu ťažkého stupňa, ale nevadí, prvoradé je pre mňa už zdravie, nie kto si čo myslí, empatiu od ľudí čo nepochopia o čom je reč,už nečakám...

Azzazel

Psychiater nelieci iba blaznov, to neviem odkial si zobrala, ak trpis neopodstatnenymi dpresiami, patris na psychiatriu a nie nemusis byt blazon...

slnieckoxxx

Ahoj, chcela by som sa viac s tebou o tom porozpravat. Ak mas zaujem, tak mi napis na moj email.
slnieckoxxx@zoznam.sk

_meno

Ahoj barbora905

Podla mna je velmi krasne ako si uvedomujes kolko mnoho v zivote uz mas :) Aj ked mozno viac pochopenia zo strany svojho okolia by ti pomohlo :)
Ak mozes, verim ze mas v sebe mnoho napadov, tuzob, snov ktore cakaju kym zazru skrze teba svetlo sveta.
Su to tvoje vnutorne deti o ktore sa staras, ako kuchar sa stara o svoju kuchynu, ako maliar sa stara o svoje malby, tak ty mas moznost sa starat a radovat zo svojich darov :)
Skus sa o svojich nápadoch porozpravat s partnerom / priatelkami / rodinou / kamaratmi, rozvijat ich, venovat sa viac sebe :)

Vela stastia a radosti ti prajem barbora905 :)

ddana

Ak stav depresie trva len 2 dni, nehovori sa o depresii.
Depresia sa musi prejavit minimalne 2 tyzdnami, ale chcelo by to vyšetrenie psychiatrom.