Moj otec rasista

Príspevok v téme: Moj otec rasista
Precotorobi

Ahojte. Mam 18. V nadpise je všetko povedané. Som u neho v Anglicku, hladam si tu brigádu, on je tu už 15 rokov. Vždy keď ide okolo nejaký černoch, robí si z neho posmech - buď povie opica alebo opičiaci a hovori aký je otrasný, čierny jak noc, že oni tu robia najviac zla a že sú to socky a kriminálnici a pod. A keď ide žena cernoska, tak povie jaké ma nechutne tie vlasy, jak si ich neumýva a jaka je tucna a hnusná a neviem aká. Mne to tak lezie na nervy a je mi z toho smutno, lebo ja takto ludi neposudzujem a pritom on je ten rodič a dospelý, od ktorého by som sa mala ucit. Kazdy človek, čo sa takto povyšuje, tym, ze druhych ponizuje, je len zakomplexovany chudak. Preco si niektori ludia myslia, ze su viac? Preco su to na moju skusenost prave ti, kt. nemaju byt na co namysleni? Na kazdeho, aj na necernocha ma nejaku poznamku vzdy, ze ako vyzera a tak a stale to musim pocuvat, uz ma to nebavi. Ale cernochov ma uplne za menejcennych, aj sa tak k nim sprava. Ked som mu raz povedala, ze nech uz prestane, zacal sa sa s hnevom a podozrivo pytat, ci sa mi tie skarede opice pacia. Neviem ako mam na to reagovat, stale sa z niekoho smeje. Ja som bola kedysi sikanovana, takze viem, ake to je, ked to vidim, je mi z toho zle. Ale viete, oni mu nerozumeju, ale ja ano a stale to musim pocuvat a este caka, ze ho v tom podporim a budem sa na nich smiat spolu s nim. Mne to fakt vadi, ja som veriaca a na vsetkych ludi pozeram rovnako, vadi mi ked toto robi, lebo viem, ze kazdy clovek ma rovnaku dostojnost a viem, ze v kazdom je ukryty Boh, takze to iste robim Bohu, co robim ludom, ked im ublizujem, ublizujem aj Bohu. Nechcem sa tu teraz chvalit, ani robit za lepsiu, len chcem, aby ste pochopili, preco mi to vadi a preco sa na to pozeram inak. Ako by ste vy na to reagovali?

0vecka

podla mna to tam niekde pochytil a proste robia to jeho kamarati tak to robi aj on... najme usudujem z tej jeho reakcie... tazko iest normalny rozhovor ked si s kolegami ktory pri pokuse o nejaku inu temu ta obvinia z toho ze mas rada cernochov

0vecka

ja sa ale cudujem preco to stale rozprava? preco to nestaci povedat raz ak ma taky nazor? toto mi pride skor take ze nevie o com by mal vypravat a toto je nekonecna tema a Vela dovtipu nevyzaduje...

laura321

potom, co sa v poslednej dobe deje v Europe prilivom migrantov , tych ludi s rasistickymi nazormi bude len pribudat /osobne sa tomu ani necudujem/....

LMarika

Ty ho nezmenis, nikto ho nezmeni, on sa tiez nezmeni. A ano, mas pravdu v tom, ze takto sa vyvysuju nad druhych iba zakomplexovani chudaci, ktori nemaju byt na co pysni a hrdi. Prevazne sa takto spravaju k inym taki ludia, ktorych priroda ani krasou, ani mudrostou, ani sikovnostou, ani inteligenciou neobdarila ani zdaleka tak, ako po tychto strankach obdarila vacsinu ludi, cize tych obycajnych a priemernych. Nieco ti poviem. Ja som poznala Slovaka, volal sa Riso, ktory sa takto opovrhujuco pozeral na ciernych ludi z Indie. Bolo to vo Viedni a tam ich je veru neurekom. Neustale mal blbe poznakmky, ze aki su ti Indovia skaredi a hnusne vyzerajuci a ake maju cierne huste chlpy na rukach a na celom tele a aky maju zubny plak a ako hygienu nedodrziavaju a ako len vyciciavaju rakusky socialny system a ako sa tam rozmnozuju. A preco? No ti cierni Indovia makali vo viedenskych mekacoch, taky bezny jeden cierny chlap tam odrobil aj desat rokov, aj viac bez toho, aby marodil a aj ked mu v lete v tej kuchyni pri tych hamburgeroch teplo bolo, aj na odpadnutie, vydrzal, lebo to robil pre rodinu, pracoval... A este nieco - vsetci tito cierni muzi z Indie vedeli lepsie po nemecky ako Riso, ale aj praca im isla od ruky, lebo uz mali skusenosti, cize v kazdom ohlade boli od Risa lepsi a on ako strasne, prestrasne zavistlivy tvor toto nemohol "stravit", tak na nich len nadaval, kde len mohol. A co robil Risko? No predsa zamestnal sa v nejakom mekaci, odrobil tri dni, potom si vypytal od nejakej rakuskej doktorky ako simulant papier, ze je chory a pol roka sa v robote neukazal. Potom sa ukazal a nechal sa vyhodit, nastupil do dalsieho mekaca, tam urobil to iste a vyhodit sa nechal az v den, ked mal na minutu a na hodinu presne vyratane, ze uz ma "odrobenych", alebo presnejsie povedane odmarodenych presne tolko mesiacov, tyzdnov, dni a hodin, aby mohol dostavat podporu. Nechal sa teda vyhodit z roboty, namieril si to rovno na rakusky urad prace a vyslo mu, ze urcity pocet mesiacov, neviem, kolko to je, ale minimalne pol roka urcite, bude poberat podporu vo vyske nieco nad 700 €. Zmizol z podnajmu, v ktorom vo Viedni byval, vratil sa domov k mamicke, aby sa od nej nechal chovat, chodil sa kazdy mesiac podpisovat na rakusky urad prace, lebo nebyval daleko od hranic a zaumienil si, ze kym bude dostavat podporu, on si veru novu robotu hladat nebude. A v meste, v ktorom byval, kazdemu rozpraval, ako sa on v tej Viedni v tom mekaci strasne, prestrasne narobil a ako on bol najlepsi spomedzi vsetkych pracovnikov, ale aj najoblubenejsi a najsikovnejsi a ako ho tam mal kazdy rad, a tak dalej. No a toto by si ani jeden cierny z Indie nedovolil, ale Risko si to dovolil. Tak kto teda vyciciaval rakusky socialny system? Riso bol skaredy, sprosty a este aj strasne, prestrasne lenivy tvor, akeho na celom sirom svete niet. Na gymnazium ho neprijali, lebo maval diktaty na cervene more a z matiky stvorky z milosti uz na ZS, ale zato ho neodsudzujuem, lebo nie kazdy je nadany na ucenie, alebo ma aspon priemerne IQ, aby sa na to gymnazium dostal. Tak skoncil na ucnovke a samozrejme zavidel dievcatam, ktore sa na gymnazium dostali a aj vsetkym ludom, ktorym ucenie islo lahko. Zavidel aj peknym a stihlym muzom, ze sa po nich baby obzeraju a po nom sa neobzrela ani samica psa, lebo sa mu na celom tele triasla hruba vrstva slaniny, o ktorej hrdo vyhlasoval, ze su to svaly. Nevazil si ludi a nikdy si ich vazit nebude. On si v hlbke duse uvedomuje, ze je hlboko podpriemerny, aj co sa vysky IQ tyka, aj co sa usilovnosti tyka, aj co sa krasy tyka, ale nikdy by to pred ludmi nepriznal a kazdemu rozprava o sebe v ramci samochvaly, ze je pekny a mudry. Jednym opovrhuje zato, ze je pekny, druhym zato, ze je mudry a tretim zato, ze je usilovny a pracovity a ma vacsiu vydrz v praci ako on, dalsim opovrhuje, lebo mu zavidi rakuske obcianstvo, dalsim opovrhuje preto, lebo je to charakterom dobry clovek zijuci si podla vlastneho svedomia, co on teda ani len nahodou nie je... Opovrhuje a opovrhuje ludmi len a len z cistej zavisti. Kazdemu je na posmech, kazdy sa z neho smeje, ale on to nevidi. Ak ti prekaza, ako sa tvoj otec sprava, tak sa s nim radsej nestykaj, trav s nim co najmenej casu, nechod s nim von, kde mate moznost stretavat tych cernochov, ale s nim radsej posed doma pred telkou a pozrite si dobry futbal, alebo nejaky film, alebo nieco, o com sa potom budete bavit, len aby sa tema nezvrtla na cernochov.

[zruseny37]

Povedala by som mu, že to nechcem počúvať a nech si to predo mnou odpustí. Takéto názory mu len ťažko z hlavy vybiješ.